Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Corsa-e
Odgovori
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5268
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1229
2580

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ev klinika šraufa tudi to "neuničljivo" legendo:

https://www.facebook.com/plugins/post.p ... FkSUsvSaJl
Alco
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Opel Ampera
1
2

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Alco »

Lep pozdrav
Sem novopečeni lastnik Ampere 2012,pa me zanima nekaj informacij.
Na koliko km je treba menjati olje avtomatskega menjalnika?
Kako je s hladilno tekočino,verjetno ima tudi nek interval?In kje se sploh dobi ?
Ali je komu že pokazalo napako C012E izguba tlaka servo sistema hidravličnih zavor ?Zavore ne puščajo,ABS deluje.Zgodilo se je,da se je prižgala lučka za motor,ki je imobilizirala avto.V Delphi diagnostiki mi je izpisalo to napako,ki sem jo nato izbrisal.Avto sedaj normalno deluje.Kolikor vodim nima vakumskega servo zavornega sistema,ampak nek plinski visokotlačni akomulator-dušikovo bombico.Za tega mi Delphi kaže kar visok tlak,mislim da 140000 Pa,Sem pa že malo pozabil tako da nisem siguren.
Drugače ima 240000km,od tega 190000km z baterijo.Lifetime poraba je 1,3l/100km.Po reprogramiranju še pri prejšnjem lastniku ,ima 9,4kWh uporabne kapacitete.Ali se degradacija baterije,ali pa realna kapaciteta vidi kje v meniju,ali samo v diagnostiki?
Drugače sem fasciniran in zadovoljen z avtom.Edino občutek imam,da softwar ni ravno neka cvetka in si rad izmišljuje napake.
Ravno danes sem naročil na Alliexpresu VXDIAG VCX NANO z GDS2 programom in WiFi-jem za 98€.Ali kdo ve ,kako se pride v GM online in koliko to stane?Našel sem neko stran iz Dubaja,kjer ponujajo enkratno uporabo oz. logiranje za 59 $.Ali je to varno?Ker drugače vidim so kar odpuljene cene,cca.500€ na leto.Ali obstaja še kakšna drugačna varianta za reprogramiranje v slučaju raznih blokad?
Že v naprej hvala za pomoč in lahko noč.
darjan
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5268
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1229
2580

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Mislim da se lahko kapaciteto pogledo preko obd in appa: MyVoltCapacity

za voltažo vsake celice je app: MyGreenVolt (potrebna licenca da kaže voltaže, ampak se splača)

Si siguren, da je avtomatski menjalnik? ker:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=80E1fOp95rA

Tu je vse videt, da je "direktno" ?
Alco
Alco
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Opel Ampera
1
2

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Alco »

Lep pozdrav
Saj vem da to ni klasični avtomatski menjalnik za preklop med prestavami,ker jih nima,je pa menjalnik z dvema sklopkama za preklop med tremi motorji.Notri je pa olje za avtomatske menjalnike ATF VI specifikacije DEXRON VI.
Nekje sem zasledil,da je treba to olje menjati na 60000km,podobno kot recimo v DSGjih.
Kako pa vi delate?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5268
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1229
2580

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Nikoli še menjal nič od tega. Nazadnje je rekel mehanik da bi bilo dobro menjati svečke, ampak se še jih ni.

Drugače pa klasika na ICE, olje, filter...
Alco
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Opel Ampera
1
2

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Alco »

Kaj je pa rekel za hladilno tekočino baterije?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5268
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1229
2580

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Tukaj pišejo o tem: https://www.gm-volt.com/threads/2013-au ... ge.331167/

Baterija, če prav vidim, tekočina na 150.000 milj oz 250.000km

tam "electric drive unit fluid" pa piše na 45k milj, če je uporaba avta "severe", karkoli to pomeni :)
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5268
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1229
2580

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

tole:

Most important, the drain and fill of engine, power electronics and high voltage battery cooling systems should be done at 150,000 miles or 5 years, whichever comes first.

Kje pa ti bodo to naredili, ali boš sam?
Alco
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Opel Ampera
1
2

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Alco »

Ne vem še.Ali teh stvari ni še nihče menjal?
Mimogrede severe pomeni hudo,torej je mišljena težka noga predvidevam.Strinjam še da je 60k km malo,ampak recimo 240k km ali pa še več?
Za hladilno tekočino niti ne vem kje jo prodajajo,niti kakšen je protokol menjave.Ali ste vi že menjali hladilno,oz. so vam jo?
Za tele OBD mini izvedbe pa pravijo,da rade generirajo napake.Kako se obnese pri vas?
Alco
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Opel Ampera
1
2

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Alco »

Lep pozdrav
Torej napolnim accu.na polovico in ga vozim tako en teden na bencin?Pa znate razložiti kaj konkretno se potem dogaja v HV bateriji?


Jaz sem 2x imel 50-100mV in je avto "izgubil" 2kw, servis bi seveda menjal baterijo.

Rešitev je bila enostavna, baterija na 40% - 60% in 10 dni vožnje na bencin, da se je baterija zbalansirala lepo nazaj na 10-15 mV.
[/quote]
Alco
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Opel Ampera
1
2

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Alco »

Sem gledal enega Poljaka na YouTube,ki je dal Ampero s polno baterijo na klicne in ga tako laufal skoraj cel dan na mestu z minimalnim tokom,tako da se mu je vklopil še bencinar za par ur.Tako naj bi popolnoma izpraznil baterijo,čeprav meni to ni logično,zakaj naj bi program to dopustil?Tudi odgovoril mi še ni,ali se kaj pozna na kapaciteti.Rekel je tudi ,da mora to večkrat ponoviti.Upam da ni zgorel z avtom vred.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
693
139

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Ali se v N pri Amperi zažene generator in polni baterijo? Pri Toyoti se recimo ne, in v N dejansko lahko pride do prevelike izpraznitve baterije.
Alco
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Opel Ampera
1
2

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Alco »

Alco napisal/-a: 16 Nov 2023, 11:16 Lep pozdrav
Torej napolnim accu.na polovico in ga vozim tako en teden na bencin?Pa znate razložiti kaj konkretno se potem dogaja v HV bateriji?


Jaz sem 2x imel 50-100mV in je avto "izgubil" 2kw, servis bi seveda menjal baterijo.

Rešitev je bila enostavna, baterija na 40% - 60% in 10 dni vožnje na bencin, da se je baterija zbalansirala lepo nazaj na 10-15 mV.
[/quote]

Se opravičujem,tole mi je ušlo iz nadzora,ker se še učim.Hotel sem odgovoriti redamp-u.A zbrisati se pa ne da lastnih postov?
Alco
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Opel Ampera
1
2

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Alco »

Gasper napisal/-a: 16 Nov 2023, 12:18 Ali se v N pri Amperi zažene generator in polni baterijo? Pri Toyoti se recimo ne, in v N dejansko lahko pride do prevelike izpraznitve baterije.
Prvič slišim,kolikor vem ne.Se pa zažene če odpreš haubo v P položaju.Ni mi pa jasno zakaj.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
693
139

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Zato da na tehničnem izmerijo pline?
Alco
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Avto: Opel Ampera
1
2

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Alco »

A Ok
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5268
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1229
2580

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Crknila je žarnica blinkerja, voznikova stran.

Po pisanju na tujih forumu je zadeva relativno zajebana za zamenjat. ali se da dol celoten odbijač, ali pa se ga "odhakla" samo na levi strani in potem preko male odprtine manevrira...

Baje je not žarnica 7444NA, jaz to prvič vidim, a ve kdo kako se to prodaja pri nas, oz če je kakšna druga oznaka? Vsekakor mislim zadevo prvo vzeti ven, šele potem kupiti novo, ampak se bojim, da je petrol ne bo imel na zalogi, glede na to da imam plan to delat 1.1. ali 2.1. ko bo vse drugo zaprto :(
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3015
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Meni se zdijo čist normalne žarnice le da so ene oranžne - https://www.autodoc.si/rezervni-deli/za ... 105%7C2770
darjan
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5268
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1229
2580

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Oranžna bi morala biti ja...to ima načeloma petrol oz večja bencinska pumpa?
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3015
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Jaz vidim samo da autodoc ima ampak to ne bo takoj pri tebi. Pot pod noge v prvi Petrol ali trgovino z avtodeli, saj imaš free SC. 8-)
Lahko tudi s telefonom preveriš zalogo. Jaz bi šel ali poklical v dobro trgovino z avtodeli.
Odgovori

Vrni se na “Opel”