Težave s polnjenjem CCS

Corsa-e
Odgovori
eC4
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Citroen eC4
2
2

Težave s polnjenjem CCS

Odgovor Napisal/-a eC4 »

Pozdravljeni,
doma imamo Citroen eC4. Če prav vem gre za enak pogonski sklop kot v eCorsi in eMokki in Peugeotu 2008. Je že kdo naletel na težave s polnjenjem preko CCS vtičnice. Problem je sledeč. Polnjenje so cca 10min izklopi. Če kabel ponovno priklopiš se polni a se ponovno po cca 10min prekine.

Hvala za pomoč

Lp
EV+PV entuziast
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 169
391
674

Re: Težave s polnjenjem CCS

Odgovor Napisal/-a EV+PV entuziast »

Pozdravljen!

Po enoletni uporabi eCorse, se mi to še ni zgodilo. Najbolje, da čimprej avto odpelješ na servis. Drugega nasveta Ti žal ne morem dati.
Apolon
eC4
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Citroen eC4
2
2

Re: Težave s polnjenjem CCS

Odgovor Napisal/-a eC4 »

To se je sedaj zgodilo dvakrat... enkrat na Hrvaškem na Elen polnilnici in enkrat v Sevnici pred Lidlom. Moram še preverite na Petrolu saj do zdaj tam ni bilo težav vendar po prvem pojavu napake tam še nisem polnil.
V vsakem primeru bo treba na servis. Sporočim kako se bo odvilo vse skupaj.

Hvala
lp
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Težave s polnjenjem CCS

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Hm, ko sem ga imel na testu, sem polnil na Petrolovi polnilnici in ni bilo težav.
Uporabniški avatar
FrediZ
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 90
Kraj: pri Pivki
Avto: ë-C4
65
158

Re: Težave s polnjenjem CCS

Odgovor Napisal/-a FrediZ »

Živjo,
do sedaj (22 kkm +) ni bilo posebnih težav (knock, knock, knock), so se pa nabrale izkušnje z občinskimi polnilnicami.
Enkrat se je polnjenje prekinilo po cca 1h. Sem ga prek app spet pognal in je delalo potem bp do konca.
Na isti polnilnilnici pa je enkrat po cca 1 minuti ustavilo (sem bil še pri avtu), ponoven poskus s celo proceduro je ponovil isto zadevo, v tretje pa je šlo in je potem bp polnilo do konca ...
Druga polnilnica ne polni, če nekdo polni zraven na schuko (sem se že navadil) - drugje dela potem bp.
Pa opazil sem, da avto v garaži včasih ponoči pomežikne z lučmi (in sproži alarm na kameri, ki to posname). Ni bilo vezano na polnjenje, to se je začelo nekaj ur pozneje ...
DC sem polnil samo nekajkrat (Lidl, Petrol) in je šlo BP. Za razliko od AC takrat lahko odklepam in zaklepam avto in ne prekinja polnjenja ...

Razmišljam na glas - če Ti 10 minut polni BP, potem pa se nekaj zgodi, pa če je poskus ponovljiv tudi na kakšni drugi polnilnici (Petrol, Lidli) bi se zapeljal na servis. Morda je kaj s hlajenjem/gretjem baterije. Med polnjenjem v domači garaži slišim (ker je dovolj tiho okolje), da se nekaj "dogaja tam spredaj" - brnenje pumpe sklepam?

lp
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Opel”