ID.4

Odgovori
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Če čas polnjenja nastavljaš na avtu in imaš SW 2.x, potem ti ne bo delalo. VW je to popravil šele v SW 3.0.
eRomban
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 29
Kraj: KK
Avto: ID.4 GTX
3
0

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a eRomban »

mikrohard napisal/-a: 18 Nov 2022, 23:34 Če čas polnjenja nastavljaš na avtu in imaš SW 2.x, potem ti ne bo delalo. VW je to popravil šele v SW 3.0.
Ne, 3.0 je SW
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

Pozdravljeni mene pa zanima kako prideš do teh posodobitev se pravi če se ti ponudijo same ali jih moraš kje poiskati. Lp
Andy napisal/-a: 14 Jul 2022, 11:30
MR101 napisal/-a: 13 Jul 2022, 23:34 Končno.... Upam da drži ta informacija in bodo sedaj od 2.4 verzije dalje bolj redne posodobitve, saj bo s to verzijo omogoceno OTA.
OTA je že omogočen, večina nas je do 2.3 prilezla z OTA posodobitvami. s prehodom na 2.4 se odklene več modulov, sklopov v vozilu na možnost OTA, s tem se omogoči še "boljši" razvoj funkcij in dodatkov z novimi verzijami.
Upam da pridemo na 3.0 do zime.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Posodobitve ti se ponudijo same.
Razen, če še nimaš različico posodobitve 2.4 na katero ti vozilo morajo posodobiti v pooblaščenem servisu vozil Volkswagen.
Zadnjič spremenil McDuck, dne 08 Dec 2022, 19:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Andy
Andy
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 337
Kraj: Maribor
Avto: ID.4
109
152

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Andy »

2.4 je servisna akcija, naprej pridejo same preko internetne povezave, ko pač bo. Ker kot izgleda 3.0 za stare ne bo do božiča. Se je kot kaže VW odločil da za stare ne bo kaj dosti pripravljal, ideja kot pri ICE če hočeš novo, menjaj avto. Novi ID iz tovarne imajo baje že 3.2.

Kaj je že kdo v SLO dobil ota 3.0 update?
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Nova vozila že od maja letos prihajajo s 3.0 različico.
Nas kateri smo vozilo kupili lani so šele avgusta začeli posodabljati na 2.4 različico.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Na Facebook grupi pravijo, da so zaključili prvi val nadgradenj, v katerega je bilo vključenih 1000 prostovoljnih udeležencev. Posodobitev je bilo 850, 30 neuspešnih (so potrebovali naknadno ročno instalacijo na servisu)... 150 jih pa iz takih ali drugačnih razlogov (še) ni sprožilo nadgradnje. Sedaj pravijo, da so še dodatno optimizirali OTA proces. Da so iz nadgradnje izločili določene HW kombinacije (ki bodo kasneje nadgrajene na servisih). Decembra naj bi nadgradnjo dobil preostanek tistih, ki so želeli sodelovati pri testni OTA instalacij (prijavljenih je bilo okoli 3800, v prvi fazi pa sprejetih 1000)... od preostanka 2800 je nekaj takih, ki nadgradnje ne morejo dobiti (bodisi zato, ker še nimajo 2.4, ali pa je njihov avto med problematičnimi HW kombinacijami). Tako da bom jaz "mogoče" dobil nadgradnjo ta mesec (odvisno, ali je moj avto problematičen ali ne). Širši val nadgradenj pa verjetno sledi v Q1 2023.
kikach
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
Kraj: Maribor
Avto: ID.4GTX
27
6

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a kikach »

Prejel ID4 GTX. Avto je novo modelno leto, tako, da ta grda modra barva notranjosti je sivo/crna. Top sport sedeži so top, za zdaj jaz s softwarom ne vidim težav. Ravno včeraj smo avto primerjali z avti nekaterih drugih znamk in se strinjali, da občutek na volanu in sedeži so super.
PogoreucJ, alfy, EVH, SunnyDay, kt57, Matej24, Halon, Rubb, nteam, DGJ
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

kikach napisal/-a: 09 Dec 2022, 05:47 Prejel ID4 GTX. Avto je novo modelno leto, tako, da ta grda modra barva notranjosti je sivo/crna. Top sport sedeži so top, za zdaj jaz s softwarom ne vidim težav. Ravno včeraj smo avto primerjali z avti nekaterih drugih znamk in se strinjali, da občutek na volanu in sedeži so super.
Katero verzijo SW so ti pa dostavili? 3.2 ali še kaj novejšega?
kikach
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
Kraj: Maribor
Avto: ID.4GTX
27
6

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a kikach »

Rubb napisal/-a: 09 Dec 2022, 11:32
kikach napisal/-a: 09 Dec 2022, 05:47 Prejel ID4 GTX. Avto je novo modelno leto, tako, da ta grda modra barva notranjosti je sivo/crna. Top sport sedeži so top, za zdaj jaz s softwarom ne vidim težav. Ravno včeraj smo avto primerjali z avti nekaterih drugih znamk in se strinjali, da občutek na volanu in sedeži so super.
Katero verzijo SW so ti pa dostavili? 3.2 ali še kaj novejšega?
3.2. Do zdaj za moje pojme software dela zelo dobro. Malce pocasen je samo ob zagonu vozila.
Rubb, Matej24
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

kikach napisal/-a: 09 Dec 2022, 18:06
Rubb napisal/-a: 09 Dec 2022, 11:32
kikach napisal/-a: 09 Dec 2022, 05:47 Prejel ID4 GTX. Avto je novo modelno leto, tako, da ta grda modra barva notranjosti je sivo/crna. Top sport sedeži so top, za zdaj jaz s softwarom ne vidim težav. Ravno včeraj smo avto primerjali z avti nekaterih drugih znamk in se strinjali, da občutek na volanu in sedeži so super.
Katero verzijo SW so ti pa dostavili? 3.2 ali še kaj novejšega?
3.2. Do zdaj za moje pojme software dela zelo dobro. Malce pocasen je samo ob zagonu vozila.
Super. :tup:
Od 3.0 naprej so vsi zadovoljni vidim. Naš ima 3.1 in nimam pripomb. Ob zagonu so pa vsi malo počasni. Naš rabi kakih 20 sekund da se povsem postavi če je parkiran dalj časa. Vseeno pa ob tem času deluje 360 kamera in park asistenca, to kar dejansko rabiš v teh prvih sekundah vožnje.
Matej24
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

Moj ID.4 pure je kupljen konec novembra 2021in ima naloženo programsko opremo 2.3 . Kaj mi je sedaj za narediti, da bi prišel do posodobitve 2.4 in naprej. Lp
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Za 2.4 posodobitev se moraš obrniti na servis.
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

Kakšna pa je cena za tak servis
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Nadgradnja na 2.4 je brezplačna. Dobiš tudi brezplačen nadomestni avto. VW časti, ker niso sposobni masovno zalaufati OTA nadgradnje.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2430
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
994

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a alfy »

mikrohard napisal/-a: 10 Dec 2022, 12:47 Nadgradnja na 2.4 je brezplačna. Dobiš tudi brezplačen nadomestni avto. VW časti, ker niso sposobni masovno zalaufati OTA nadgradnje.
Pa ne bozabit da pride zraven tudi nov 12V akumulator ;)
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a iMark »

Jaz sem še na tovarniškem 3.0. Nič še ni javilo za update, pa tudi nekih pripomb nimam, ker deluje vse ok.
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

Zakaj pa nov akumulator?
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2430
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
994

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a alfy »

ID4 napisal/-a: 10 Dec 2022, 19:02 Zakaj pa nov akumulator?
Ker potrebuje večji aku za OTA.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

alfy napisal/-a: 10 Dec 2022, 17:06Pa ne bozabit da pride zraven tudi nov 12V akumulator ;)
Ni nujno... on je dobil avto že relativno pozno (z naloženim 2.3). Nekateri avti so že pred 2.4 imeli boljši akumulator vgrajen v tovarni.
Odgovori

Vrni se na “ID.4”