ID.4

Odgovori
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a warpedone »

v katerem tesla fanboyi
Se zavedaš, da si s tem sebe označil za tesla hejtrja?
Če je to namenoma, OK. Žal je tudi skladno s tvojim dosedanjim obnašanjem...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Apolon »

warpedone napisal/-a: 26 Avg 2021, 10:49
v katerem tesla fanboyi
Se zavedaš, da si s tem sebe označil za tesla hejtrja?
Če je to namenoma, OK. Žal je tudi skladno s tvojim dosedanjim obnašanjem...
Tebi še vedno ni jasno, da ni Tesla hejterjev? So samo hejterji slepcev, ki namesto da doma partnerje žulijo ,drkajo na Teslo in vse drugo zaničujejo in to drkancijo vsiljujejo drugim.
Rubb
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Apolon napisal/-a: 26 Avg 2021, 10:53
warpedone napisal/-a: 26 Avg 2021, 10:49
v katerem tesla fanboyi
Se zavedaš, da si s tem sebe označil za tesla hejtrja?
Če je to namenoma, OK. Žal je tudi skladno s tvojim dosedanjim obnašanjem...
Tebi še vedno ni jasno, da ni Tesla hejterjev? So samo hejterji slepcev, ki namesto da doma partnerje žulijo ,drkajo na Teslo in vse drugo zaničujejo in to drkancijo vsiljujejo drugim.
Apolon, prijateljski nasvet. Blokiraj si wapredone na forumu pa postane vse skupaj vsaj znosno. Škoda je samo, da se njegovi prispevki vseeno prikažejo če jih nekdo drug quotea kot sem sedaj videl.

In ne, nisem Tesla hater. Nikoli jih nisem grajal ali rekel da so Tesle slabi avti, pa čeprav imajo tudi ti svoje probleme. Ker pač zadeva ni zame, se ne zanimam zanje. Sem pa počasi postal hater tesla fanboyev, ki morajo vse kar ni Tesla spljuvat na vse možne načine. Vse je ničvredno, edino Tesla je prava izbira za vse ljudi na tem svetu. Patetično, da ne rečem kaj hujšega.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Primer prave patetike je tule:
viewtopic.php?p=93816#p93816

Dolg traktat trditev, kjer niti ena ne drži, zaključiš z:
No,da ne bom samo tesle kritiziral.
Pogoj za kritiko je, da NE LAŽEŠ.

P.S. Da si se pokameradu z apolonom o tebi še največ pove.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
mher
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 178
332
103

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a mher »

Id.4 s pogonom 4x4 je če se ne motim samo ID.4 GTX.

Cena osnovnega modela ID.4 GTX po ceniku je 52.754,72 EUR https://konfigurator.volkswagen.si/cc-s ... re%20Perfo

V konfiguratorju sem dodal nekaj dodatne opreme: asistenčni sistem plus, vlečno kljuko, panoramo, grete sedežev, toplotno črpalko ipd. nič posebnega, pa je cena 62.000 EUR in brez problema se cena lahko poviša še za par tisočakov.

Tolk za občutek, da vsaj pri različici 4x4 ne govorimo o avtu za 30k ampak x2 EUR.
warpedone, BL_EV
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Apolon »

mher napisal/-a: 26 Avg 2021, 11:14 Id.4 s pogonom 4x4 je če se ne motim samo ID.4 GTX.

Cena osnovnega modela ID.4 GTX po ceniku je 52.754,72 EUR https://konfigurator.volkswagen.si/cc-s ... re%20Perfo

V konfiguratorju sem dodal nekaj dodatne opreme: asistenčni sistem plus, vlečno kljuko, panoramo, grete sedežev, toplotno črpalko ipd. nič posebnega, pa je cena 62.000 EUR in brez problema se cena lahko poviša še za par tisočakov.

Tolk za občutek, da vsaj pri različici 4x4 ne govorimo o avtu za 30k ampak x2 EUR.
Potrebuješ 4x4? Bistvo je domet. Če že, ne glede na to od tvoje cene odbij vsaj 10k€. Je treba premaknit rit do trgovca.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

mher napisal/-a: 26 Avg 2021, 11:14 Id.4 s pogonom 4x4 je če se ne motim samo ID.4 GTX.

Cena osnovnega modela ID.4 GTX po ceniku je 52.754,72 EUR https://konfigurator.volkswagen.si/cc-s ... re%20Perfo

V konfiguratorju sem dodal nekaj dodatne opreme: asistenčni sistem plus, vlečno kljuko, panoramo, grete sedežev, toplotno črpalko ipd. nič posebnega, pa je cena 62.000 EUR in brez problema se cena lahko poviša še za par tisočakov.

Tolk za občutek, da vsaj pri različici 4x4 ne govorimo o avtu za 30k ampak x2 EUR.
Blo predebatirano. Pejd v salon pa boš imel realno ceno. Pusti konfigurator. Ta ti tudi pusti dodajat opremo, ki jo ima določena različica že v osnovni verziji.
Če pa rabiš vse to in ti je tesla super pa pejd na teslino spletno stran, oddaj naročilo, mej in bodi zadovoljen. Kje je težava?
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2932
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Jaz sem itak takoj napisal, da je drug video fanboyish (kaj pa če bi ga primerjali z Mach-E?), pri določenih točkah je preveč subjektiven. Skrit video si bom podrobneje ogledal, POZITIVNE in NEGATIVNE točke bom tu 1:1 navedel.

Res je, z Y je primerljiv edino ID.4 GTX, ki pa stane zelo podobno, tudi o tem sem pisal.

Fanboyi vseh znamk se res da najdejo tu na forumu, po mojem pa je bolj kot to problem, da nekateri ne razumejo sarkazma. Po mojih osenih kriterijih je recimo Tesla trenutno najboljši BEV, še enkrat pa napišem: nikakor ne gre za popolne, na vseh področjih superiorne avte. Z veseljem bi vozil tudi ID.4, če bi se primerljivega Tesli Y AWD dobilo za pol cene. Potem bi v zakup vzel tudi dodatne kave, sendviče in pice na daljših poteh. Čas je denar in obratno. :)
Rubb
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

No, @BL_EV ,to je pa fer napisano in se lahko strinjam. :beer:
Je pa tako. AWD ID4 bi lahko trenutno (oz kmalu) jaz dobil za okoli 37.000 z kar nekaj dodatki opreme. Bomo pa šli na RWD verzijo ki nas bo stala cca 3 tisočake manj zgolj zato ker RWD je za nas dovolj in dovoljuje nekoliko več dometa. Kako in kaj prit do take cene in zakaj tesla do take cene ne more prit pa razložim čez kak mesec ko bo vse dejansko potrjeno in naročeno. Ampak ja, to je moja situacija ki se ne kaže na konfiguratorju in o kateri ne bom razpredal (zaenkrat). Je pa v mojem primeru razlike torej skoraj 30k€ oziroma dejansko 30k če na teslo dam platišča in barvo. Nezanemarljivo anede?
bvs, sandi3
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Tolk za občutek, da vsaj pri različici 4x4 ne govorimo o avtu za 30k ampak x2 EUR.
Na avto.net ni nobenega, oglasi za nove na mobile.de se začnejo okrog 50k in grejo do 66k.
Dobavljivo konec leta/drugo leto.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... lse&vc=Car


Da tako zadevo kmalu dobiš za 37k obstaja 'dober' razlog, ki najverjetneje ni prenosljiv na kogarkoli.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
mher
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 178
332
103

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a mher »

Rubb napisal/-a: 26 Avg 2021, 11:22
mher napisal/-a: 26 Avg 2021, 11:14 Id.4 s pogonom 4x4 je če se ne motim samo ID.4 GTX.

Cena osnovnega modela ID.4 GTX po ceniku je 52.754,72 EUR https://konfigurator.volkswagen.si/cc-s ... re%20Perfo

V konfiguratorju sem dodal nekaj dodatne opreme: asistenčni sistem plus, vlečno kljuko, panoramo, grete sedežev, toplotno črpalko ipd. nič posebnega, pa je cena 62.000 EUR in brez problema se cena lahko poviša še za par tisočakov.

Tolk za občutek, da vsaj pri različici 4x4 ne govorimo o avtu za 30k ampak x2 EUR.
Blo predebatirano. Pejd v salon pa boš imel realno ceno. Pusti konfigurator. Ta ti tudi pusti dodajat opremo, ki jo ima določena različica že v osnovni verziji.
Če pa rabiš vse to in ti je tesla super pa pejd na teslino spletno stran, oddaj naročilo, mej in bodi zadovoljen. Kje je težava?
A sem kje Teslo v mojem postu omenjal slučajno, da mi repliciraš spet s Teslo?
Aja sej res, piše pri mojem uporabniškem imenu, da imam Teslo. Evo sem dodal, da imam tudi e.gofa. Da ne bom takoj označen za teslafena.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

mher napisal/-a: 26 Avg 2021, 11:49 A sem kje Teslo v mojem postu omenjal slučajno, da mi repliciraš spet s Teslo?
Aja sej res, piše pri mojem uporabniškem imenu, da imam Teslo. Evo sem dodal, da imam tudi e.gofa. Da ne bom takoj označen za teslafena.
Pardon. Je res, sem že alergičen na te kritike in jih avtomatično povezujem s Tesla fanboyi. Imaš prav, moja napaka.
warpedone, mher
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a sluk »

Rubb napisal/-a: 26 Avg 2021, 10:40
sluk napisal/-a: 26 Avg 2021, 10:18 Pa saj večina osebkov tukaj v vsaki temi začne s primerjavo s teslo. Ko pa se vrnejo argumenti zakaj to ni primerljivo, pa spet vsi pičkarite, kako se povsod to teslo vlači... tečni ste že neteslaši.
Preberi malo temo. Vprašal sem kaj pravijo o id4 v nekem skritem reviewu pa se je takoj serviral nek drug video v katerem tesla fanboyi reviewajo id4. Ok, skušam razložit par zmot ki sem jih zaznal v videu in takoj @BL_EV začne o Tesli. Za tem pa plaz primerjav dveh avtov ki razen tega da so v približno istem velikostnem razredu nimata veliko skupnega. Primerjat id4 z teslo y je kot primerjat passata z bmw 5 in govort kako je bmw 5 boljši. Cena pa pri vsem tem pa avtomatično ni upoštevana. Brezveze. To je to kar bom še povedal. Od tu naprej bom komentiral samo in izključno ID4 prispevke in mnenja ker v tej temi teče beseda o ID4.
O tem se je pisalo še bolj na začetku te teme... recimo na 5 strani.... 7 strani.... pa še 100x vmes in 100x v drugih temah.. eno in isto.
sandi3
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 93
Kraj: Petrovce
Avto: e golf, ID 4
148
58

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a sandi3 »

mher napisal/-a: 26 Avg 2021, 11:14 Id.4 s pogonom 4x4 je če se ne motim samo ID.4 GTX.

Cena osnovnega modela ID.4 GTX po ceniku je 52.754,72 EUR https://konfigurator.volkswagen.si/cc-s ... re%20Perfo

V konfiguratorju sem dodal nekaj dodatne opreme: asistenčni sistem plus, vlečno kljuko, panoramo, grete sedežev, toplotno črpalko ipd. nič posebnega, pa je cena 62.000 EUR in brez problema se cena lahko poviša še za par tisočakov.

Tolk za občutek, da vsaj pri različici 4x4 ne govorimo o avtu za 30k ampak x2 EUR.
Spet zavajas.... na ceno 62.000 boš dobil skupno z subvencijo eko sklada precej nižjo ceno.... skupna cena bo okrog 50.000 eur ali kak evro manj.... pri tesli pa ne dobiš nič popusta in tudi ne eko sklada.... torej za 65000 eur dobiš avto, ki mu še barve ne moreš izbrat, ne moreš izbrat barve oblazinjena sedežev, dobiš omejene asistence,osnovna platišča itd... tako da cetudi primerjaš gtx in teslo awd, je razlika cca. 20.000, če si omisliš drugo barvo, platišče kot so osnovna,
kikach
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
Kraj: Maribor
Avto: ID.4GTX
27
6

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a kikach »

Jaz lahko povem iz mojih izkušenj za ID.4 GTX. Avto je naročen v Nemčiji, dobavni rok, vsaj 6 mesecev naročil pa več, kot je kapaciteta, tako, da o kakšen velikem spuščanju cene tam ni govora. Cena za avto s skoraj kompletno opremo razen panoramske strehe 57k (njihova subvencija za EV vozilo ni všteta). Popusta direkno od VW je bilo nekje 6.5k

Sprobal sem kar nekaj EV in mene je GTX najbolj prepričal.
warpedone, Rubb, Gasper, BL_EV, FV-EV, vivo
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Preveč pametujete tu. Pejte se rajši dogovrjat če ste resni pa boste vidli Kaj se za koliko dobi.
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Mislim da bi ID.4 moral biti tudi dobavljiv kot AWD brez GTX opreme, ampak verjetno pozneje. Saj je vedno tako da pozneje dodajo več možnosti konfiguracij.
Jaz sem tudi kolebal med ID.4 in Enyaq, danes prevzel slednjega, pač stvar okusa.
Pa tolko, ni slabega avta, so pa različni okusi in slab Customer service 😅 naj vsak vzame kar mu usterza, vsem pa srečno in varno električno vožnjo!
bnovak88, kikach, prgrmr, BL_EV, Rubb, prijazen, FV-EV, context, matija
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ne glede na znamko, kvaliteto oziroma rang avta ali drugih dobrin, sovražim nategovanje folka z dvignjenimi cenami in nato dajanje popustov, ki jih v največjem obsegu dobivajo priviligiranci ali agresivneži :envy:

Ni čudno da se potem iz tega razrašča korupcija in uslugarstvo. Pošten odnos prodajalca je, da vsakemu ne glede na barvo, vero, status, agresivnost,... ponudi enako ceno - takega trgovca sam najbolj spoštujem in se drugih izogibam :tup:
warpedone, kavka, prijazen, pirpank, prgrmr, bnovak88, Sebastijan, matija, vivo, DGJ, Stromcek, Moni
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Apolon »

FV-EV napisal/-a: 26 Avg 2021, 20:55 Ne glede na znamko, kvaliteto oziroma rang avta ali drugih dobrin, sovražim nategovanje folka z dvignjenimi cenami in nato dajanje popustov, ki jih v največjem obsegu dobivajo priviligiranci ali agresivneži :envy:

Ni čudno da se potem iz tega razrašča korupcija in uslugarstvo. Pošten odnos prodajalca je, da vsakemu ne glede na barvo, vero, status, agresivnost,... ponudi enako ceno - takega trgovca sam najbolj spoštujem in se drugih izogibam :tup:
Pri nakupu avta te moti pogajanje o ceni. Ko pa delaš Kaj v bajti pa te, ko najemaš izvajalca to početje ne moti? Na netu me poiščeš dobavitelja, ki ti isti izdelek lahko ponudi za nižjo ceno? Baje postavljaš SE? Se ne dogovarjaš z dobavitelji o ceni materiala? Vzami za tako ceno kot ti ponudijo pa je. Boš imel najmanj tegob. Ne nabijaj še ti prosim.
Rubb
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
694
139

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Pri storitvenih uslugah je to zelo drugače, kolebaš med kompetentnostjo izvajlca, materiali ki jih uporablja...

Avti pa letijo enaki ven iz linije in res ni razloga, da bi za enak izdelek moral nekaj mešetarit med trgovci. Isto me jezijo zavarovalnice, totalna megla in netransparentnost. Že za neko naložbeno življenjsko zavarovanje ti ne znajo povedati koli ke stroškov, to imajo kar neke programe, ki nekaj meljejo in jih nihče ne razume.
warpedone
Odgovori

Vrni se na “ID.4”