ID.4

Odgovori
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

Jaz ne vem kakšno programsko opremo sem imel pri novem avtu ker je enkrat bil na servisu (zadnja notranja kljuka ni delala) mogoče so takrat noložili tudi kako posodobitev. Kako vem če imam boljši akumolator?
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Poglej v infotainment sistemu katero različico programske opreme imaš.
Če ti piše, da imaš različico (software) 0912 potem imaš že nameščen novi akumulator in programsko različico 2.4 (kljub, da ti mogoče v Infotainment sistemu piše 2.3.0).
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

3.1. peljem avto na posodobitev in menjavo 12v accu. Hvala vsem, ki odgovarjate na foromu in s tem pomagate do rešitev. Javim kako bo po posodobitvi.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

ID4 napisal/-a: 15 Dec 2022, 22:00 3.1. peljem avto na posodobitev in menjavo 12v accu. Hvala vsem, ki odgovarjate na foromu in s tem pomagate do rešitev. Javim kako bo po posodobitvi.
Torej imaš že 3.1? Če že imaš potem nima veze noben update in tudi ne menjava akumulatorja.
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a nteam »

Po mojem je mislil datum 3.1. - takrat bo peljal avto na servis.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

nteam napisal/-a: 16 Dec 2022, 11:00 Po mojem je mislil datum 3.1. - takrat bo peljal avto na servis.
Imaš najverjetneje prav. Je videt da je petek in sem skurjen od tedna. :D
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

Ja 3. Januarja sem naročen na servis hvala, ker ste me opozorili na te posodobitve.
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

Imam še kar nekaj vprašanj, eno je tole ko polnim avto na 22 kw AC polnilnici se avto polni po podatku v aplikaciji we conect z 7kw zanima me kako je s tem. Lp
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a iMark »

Polnjenje na AC gre do 11 kW, odvisno pa lahko tudi od tega kolikor energije je na voljo. Če pa omejiš tok polnjenja pa gre približno 5,5 kW.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Če ima Pure model, potem je max 7.2kW. Sicer pa obstaja še možnost, da polnilnica ni zmogla več (če je na isti polnilnici polnil še kdo drug).
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

Ja avto je Pure na vseh AC polnilnicah polni z 7kw tudi doma, če pa zmanjšam AC polnilni tok pa polni z 4kw.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Že več let opozarjam, da večinoma prodajalci EV zavajajo svoje kupce z močmi polnjenja EVjev. Večina ljudi ne razume štromarskih zakonitosti in so tako hitro zavedeni, ko jih prepričujejo z info kako hitro bo poln njihov avto. Enako velja tudi s prodajalci polnilnic, ki jim ponujajo 22kW polnilnice namesto 11kW, na koncu pa njihov EV in velika večina drugih ne more polnit več kot 7kW ali 11kW.....

S tem bi se morale ukvarjati potrošniške organizacije in inšpektorji, da zaščitijo neuke kupce, ker so prodajalci kot strokovnjaki (vsaj morali bi to obvladati, če prodajajo) v boljšem položaju in močnejša od strank.
November
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

@FV-EV Se bom kar strinjal. Bi dodal še tole bullshittanje, ki ga brez izjem vsi po vrsti trosijo o hitrosti polnjenja v času. Da je baterija polna v recimo 30min, ampak s tem mislijo med recimo 20 in 80% IN NE 0 - 100%.
Zavajanje z močjo polnjenja je še huje. Polni z močjo 170, ampak samo ko je baterija med 10 in 20%, prej in potem pa krivulja seveda pada...
Podobno pa predvsem kitajci radi zavajajo še s pospeški. 3 sekunde ampak ne do 100kmh ampak do 60. :roll:

Osebno sem sicer te stvari vedel ampak si predstavljam da povprečen človek na večino tega ni pozoren. Zanašanje na prodajalca pa je že večkrat dokazano neefektivno.
Standardizacija je nujna na celotnem tem področju, WLTP pa bi moral nujno vključevat zimsko porabo pri 0 stopinj, ter ločeno porabo za AC 130kmh vs. mesto. 4 ločene podatke torej. Še pri ICE vozilih dobiš 3 številke, pri EVjih pa ne.
#rant over
ID4
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 142
Kraj: Prekmurje
Avto: VW Id 4
18
93

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a ID4 »

Doma imam zmontirani polnilnico od firme Etrel 22kw. Dobil sem jo za bon 1000€ + 80€ doplačila, vzel sem jo, ker je bilo potrebno Moon plolnilnico 11 kw čakati tri mesece bi pa bila 80€ cenejša. Amperažo polnilnice naštimaš lahko sam jaz jo imam narejeno na 16A to je verjetno 3x 16. Na rasmerniku od sončne elektrarne pa izgleda tako kot bi se avto polnil samo iz dveh faz mogoče kdo ve kaj od tega
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2425
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
990

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a alfy »

ID4 napisal/-a: 02 Jan 2023, 13:21 Doma imam zmontirani polnilnico od firme Etrel 22kw. Dobil sem jo za bon 1000€ + 80€ doplačila, vzel sem jo, ker je bilo potrebno Moon plolnilnico 11 kw čakati tri mesece bi pa bila 80€ cenejša. Amperažo polnilnice naštimaš lahko sam jaz jo imam narejeno na 16A to je verjetno 3x 16. Na rasmerniku od sončne elektrarne pa izgleda tako kot bi se avto polnil samo iz dveh faz mogoče kdo ve kaj od tega
Če imaš Pure se polni le na dveh fazah.
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a iMark »

1000 + 80 eur doplačila je res ugodno. Ko sem imel par ponudb, bi me že sama montaža brez dodatnih del prišla več. Razen, če bi vzel čisto osnoven charger.

Jaz imam polnilnico Etrel Inch Home (Brandana Moon Community), ki sem jo zmontiral decembra 2022. Ni sem mi sploh mudilo, sem se od julija brez težav vozil s šuko polnjenem čez noč. Sedaj imam dinamično z loadguardom in sem zadovoljen.
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a nteam »

Pri nakupu BEV je še posebej važno, da je kupec podučen oziroma so mu jasne osnove fizike (še bolje elektotehnike). Vedeti moraš več kot prodajalec, drugače te našopajo - ti prodajo 22 kW polnilnico za avto z max. filanjem 3x16 A ali celo 2x16 A. Ne pozabijo reči, da je 22 kW še boljša izbira kot 11 kW - da bo še hitreje nafilan. Res noro. Sem bil na Porscheju v Lj in sem to v živo doživel :bang:.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a warpedone »

:giggle:
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Je bila lani na kia enaka izkusnja.
Niti ni imel.pojma o AC in DC...
Tako da res žalostno da ce prides najavkjen na dolocen termin, da te ne "postreze" oseba ki nekaj ve o tistem kar te zanima.
Tako pa je predlani prodajal gradbeni material, lani televizorje, letos pa avte.
Pa ga avti niti pod razno ne zanimajo. Pac rabil je neko sluzbo....
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: ID.4

Odgovor Napisal/-a Rubb »

@Hanzi a si probal zaposlit koga letnik 1995 ali mlajšega? Enaka izkušnja. Osnove iz področja ki ga je študiral ga boš učil. Pejd po pralni stroj v trgovino. Vedo to kar piše na magnetni tablici nad strojem karkoli več pa brskaj sam po netu. Enako pri skoraj vseh ostalih branžah. Postaja žalostno vse skupaj. Moraš napjprej sam vse o vsem vedet, šele nato stopit do "strokovnjaka" ki bo naredil/ti prodal. :roll:
FV-EV, Sebastijan, November, Hanzi
Odgovori

Vrni se na “ID.4”