Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovori
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a sluk »

Sandy se je spravil pregledati ID.4
Dost zanimiv (zaenkrat) je predvsem drugi del. So ga kar pihnili pri VW....

First impressions - Nice feature, my parents would have liked that :D In drugi del:
Under The Hood - let's see what happens :giggle:
BL_EV, technic
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2421
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a alfy »

Skoraj očitno je, da je Murota ob zadnjem obisku Musk hipnotiziral ali kupil :D
Mal za hec, mal za res ;)
Damijan, Ogo
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a bvs »

alfy napisal/-a: 10 Apr 2021, 09:04 Skoraj očitno je, da je Murota ob zadnjem obisku Musk hipnotiziral ali kupil :D
Mal za hec, mal za res ;)
Že po pravem delu sem vedel, da bo drugi del odiranje kože :).
AndrejP
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 419
116
158

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a AndrejP »

:D :D senilen starček iz amerike pljuva po Švabu in poje hvalnice Američanu. Kako prozorno. Sam pa je s svojo nesposobnostjo pripomogel spraviti GM nekam v podtalije z njegovimi zafuranimi proizvodnimi linijami. Mi pride kot da bi poslušal lopova kako pametuje da se ne sme krasti. Je Enako kot oz še bolj pristransko kot da bi švaba ocenjeval Američana. Čeprav vemo, da so izdelki ameriške avtomobilske industriji po tradiciji šlampasti. Edino kar jih zanima je power :D :D
alfy
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2229
1173
395

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a technic »

menjava filtra: 1 min dela, 1 € proizvodna cena, račun za kupca 100 €...
:$: :$: :$:
SnakeEye
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Ljubljana
Avto: ID. 3
172
95

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a SnakeEye »

Tako se že dolgo nisem nasmejal ob človeku, ki še vedno misli, da je Amerika središče sveta. :D :D :D :D :D :D
Ogo, alfy, Robie, AndrejP, bvs
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8253
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3482

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a warpedone »

VW vidi potrebo po štrihanju aluminijastega ohišja motorja. Le zakaj?

možnost a) barva je neka superduper zadeva, ki izboljša izolativnost in izgubo toplote pozimi, tako da jo več ostane za kabino. Yeah, right ...

možnost b) med testiranji so pogruntal, da se jim v ohišju nabira naboj povzroča galansko korozijo tako da je ta farba nujna izolacija, da se korozijo prepreči. Dokler ne razpoka in se odlušči ...

Super impresiven design ... ne sploh.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
AndrejP
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 419
116
158

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a AndrejP »

warpedone napisal/-a: 13 Apr 2021, 09:27 VW vidi potrebo po štrihanju aluminijastega ohišja motorja. Le zakaj?

možnost a) barva je neka superduper zadeva, ki izboljša izolativnost in izgubo toplote pozimi, tako da jo več ostane za kabino. Yeah, right ...

možnost b) med testiranji so pogruntal, da se jim v ohišju nabira naboj povzroča galansko korozijo tako da je ta farba nujna izolacija, da se korozijo prepreči. Dokler ne razpoka in se odlušči ...

Super impresiven design ... ne sploh.
Američani notranjost kromirajo in v mašinski prostor vgrajujejo špegle. :D
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a sluk »

Tretji del - Hoist Review, Front and Rear Suspension
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2421
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a alfy »

Zgleda, da je Munrota čas povozil.. Samo "I don't know" ga je še :D
DGJ
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a sluk »

ID.4: Electric Motor Teardown and Analysis
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a matija »

AndrejP napisal/-a: 10 Apr 2021, 10:46 :D :D senilen starček iz amerike pljuva po Švabu in poje hvalnice Američanu. Kako prozorno. Sam pa je s svojo nesposobnostjo pripomogel spraviti GM nekam v podtalije z njegovimi zafuranimi proizvodnimi linijami. Mi pride kot da bi poslušal lopova kako pametuje da se ne sme krasti. Je Enako kot oz še bolj pristransko kot da bi švaba ocenjeval Američana. Čeprav vemo, da so izdelki ameriške avtomobilske industriji po tradiciji šlampasti. Edino kar jih zanima je power :D :D
Poglej kak njegov review Model3 iz leta 2019, spljuval da bolj ne bi mogel. Ce povzamem vse negativne stvari, ki jih je nasel v prvih revizijah Model3 z nekaj besedami: nimajo pojma kako se proizvaja avtomobile, ogromno imajo za naredit, edino kar znajo je infotainment.

Ko je odprl teslo cez 2 leti je le se debelo gledal, od takrat dalje ne more prehvalit zasnove, napredka ipd. To tudi veckrat povdari, da je v 2 letih tam napredek vecji kot kje drugje v desetletjih. Njegovih ID.4 reviewov pa nisem gledal, kar je sicer vsebina te teme. Ta avto me ne zanima.

Pa ne me narobe razumet, ni mi pretirano vsec, niti ni to ekonomsko dobro za nas, da nemska avtomobilska industrija tako trdno spi...
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3491
595

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Edina industrija ki še vedno spi je Japonska
Robie
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2421
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a alfy »

matija napisal/-a: 08 Jun 2021, 11:47
AndrejP napisal/-a: 10 Apr 2021, 10:46 :D :D senilen starček iz amerike pljuva po Švabu in poje hvalnice Američanu. Kako prozorno. Sam pa je s svojo nesposobnostjo pripomogel spraviti GM nekam v podtalije z njegovimi zafuranimi proizvodnimi linijami. Mi pride kot da bi poslušal lopova kako pametuje da se ne sme krasti. Je Enako kot oz še bolj pristransko kot da bi švaba ocenjeval Američana. Čeprav vemo, da so izdelki ameriške avtomobilske industriji po tradiciji šlampasti. Edino kar jih zanima je power :D :D
Poglej kak njegov review Model3 iz leta 2019, spljuval da bolj ne bi mogel. Ce povzamem vse negativne stvari, ki jih je nasel v prvih revizijah Model3 z nekaj besedami: nimajo pojma kako se proizvaja avtomobile, ogromno imajo za naredit, edino kar znajo je infotainment.

Ko je odprl teslo cez 2 leti je le se debelo gledal, od takrat dalje ne more prehvalit zasnove, napredka ipd. To tudi veckrat povdari, da je v 2 letih tam napredek vecji kot kje drugje v desetletjih. Njegovih ID.4 reviewov pa nisem gledal, kar je sicer vsebina te teme. Ta avto me ne zanima.

Pa ne me narobe razumet, ni mi pretirano vsec, niti ni to ekonomsko dobro za nas, da nemska avtomobilska industrija tako trdno spi...
Ne pozabimo, da ga je vmes obiskal Musk :D
Ogo
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Sandy Munro pregleda ID.4

Odgovor Napisal/-a bvs »

Najbolj ga jezijo nemški šravfi :)
Odgovori

Vrni se na “ID.4”