ID.4 GTX

Odgovori
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a iMark »

Pozdravljeni,

Ga je morda kdo že naročil oz. ima kakšne izkušnje s tem vozilom?

Lp,
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 413
135
13

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a M3P »

Naj te moč ne zavede, saj je časovno, ne SOC omejena.
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a iMark »

Vozil sem že navadnega in tega z dvema elektro motorja. Pogon, če se ne motim se vklaplja po potrebi in največja moč je samo pri polni bateriji, tole me sicer ne moti. Nekih testov pri nas nisem našel, gledam na youtube.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a matija »

iMark napisal/-a: 06 Dec 2021, 10:53 Pozdravljeni,

Ga je morda kdo že naročil oz. ima kakšne izkušnje s tem vozilom?

Lp,
Pozdravljen, jaz sem vozil vozilo istega koncerna s tem pogonom — AWD 300HP. Avto je za najvisjo mozno konfiguracijo podhranjen. Nekaj vec opazanj zapisanih tule @ viewtopic.php?p=100450#p100450
kikach
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
Kraj: Maribor
Avto: ID.4GTX
27
6

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a kikach »

Jaz imam naročenega. Odločal sem se pa med Enyag RS, Q4 in pa ID.4 GTX. Za GTX sem se odločil zaradi leasing pogojev in, ker je čakalna doba za Enyag RS in Q4 predolga. GTX bi moral dobit v Decembru vendar ga pred Marcem ne pričakujem :giggle:
m3
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Ajoj... Torej če so meni ID4 obljubljali za začetek februarja ga naj ne čakam pred aprilom?
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a iMark »

Kdaj pa ste naročili? Slišal sem, da se bi naj čakalo cca 6 mesecev za električne ID4, klasične pa lahko tudi do konca naslednjega leta, če se še letos naroči.
kikach
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
Kraj: Maribor
Avto: ID.4GTX
27
6

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a kikach »

Jaz sem ga naročil službeno v Nemčiji, ker sem malo tu malo tam :D

Realno kolikor je meni znano so čakalne dobe vsaj 6-7 mesecev. Realno pa bolj proti 8.
Ravnokar smo naročali par klasičnih karavanov čakalna doba med 10-12 mesecev.
Leone
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 17
Kraj: Ljubljana
Avto: ID4 GTX
36
13

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a Leone »

kikach napisal/-a: 06 Dec 2021, 18:20 Jaz imam naročenega. Odločal sem se pa med Enyag RS, Q4 in pa ID.4 GTX. Za GTX sem se odločil zaradi leasing pogojev in, ker je čakalna doba za Enyag RS in Q4 predolga. GTX bi moral dobit v Decembru vendar ga pred Marcem ne pričakujem :giggle:
Tudi jaz sem ga naročil zaradi ugodnega financiranja. Super bo, če bo sprejet Zakon o spremembah DDV, kjer bo možno vračilo davka (samo za pravne osebe). Avto je bil naročen konec julija, dobava previdena decembra okoli božiča, vendar zaradi zamikov proizvodnje ne pričakujem pred januarjem (ali februarjem)2022.
Sicer mi je pa avto zelo všeč, prej sem preizkusil še ID3 in ID4 (navadni), in je razlika opazno boljša.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Naročen je bil septembra z okvirno dobavo konec januarja/začetek marca. Ni pa prodajalec skrival negotovosti glede dostave. Sklepam da pred Marcem ga ne vidimo...
MR101
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 151
119
14

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a MR101 »

Z ID.4 ne boš nic zgrešil, je zelo dober nakup. Pa še zgleda top :) . Jaz imam cca 1 mesec ID.4 sicer ni GTX, ima pa praktično vso mozno opremo + top sport , torej boljse el. sedeze + memory, 21 col gume,DCC uravnavanje podvozja, kljuka, 360 kamera, itd...

Avto je res super v vožnji, stabilen, kompakten. El.pogon je zelo prepričljiv in natančen. Vozil sem brez DCC in mojega z DCC in je veliko večja razlika kot sem najprej mislil. Namreč pri navadnem se zaradi teže avta čuti nagibanje gor/dol ko se peljes cez kaksne vecje neravnine. Z DCC je skoraj nezaznavno oz tega skoraj ni. Morda sem to bolj občutil ker je SUV, prešel sem namreč iz audi A5.

Da samo ne hvalim... :) Obvezno pa mora VW cimprej izboljsat mobilno app, saj je neodzivna, z bistveno premalo funkcijami in zelo zelo osnovna. Neke osnovne nastavitve so cudno skrite v notranjosti menujev...
V avtu pa bi morali optimizirati vmesnik, saj ne da je prepočasen, ampak v 2021 letu bi vse MORALO potekati povsem gladko.
Kar nekaj bugov vmesnika...

Kljub nekaj softwerskim tezavam imam upanje, da bo to odpravljeno zelo v kratkem in bi definitivno se enkrat kupil enako.
sluk, Rubb, m3, alfy, sandi3
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Jaz samo upam, da se software težave lahko rešijo s posodobitvami in da hardware ni podhranjen.
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a iMark »

Na koncu sem naročil GTX-a. Vem pa, da se bom kar načakal.
Vodokotlic
Leone
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 17
Kraj: Ljubljana
Avto: ID4 GTX
36
13

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a Leone »

iMark napisal/-a: 11 Dec 2021, 12:13 Na koncu sem naročil GTX-a. Vem pa, da se bom kar načakal.
Dober izbor :clap:
Novoletno darilo 2022/23.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2425
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
991

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a alfy »

iMark napisal/-a: 11 Dec 2021, 12:13 Na koncu sem naročil GTX-a. Vem pa, da se bom kar načakal.
:tup:

Če se naveličaš čakat in si izbral pravo barvo in sedeže, mi javi, da bom prevzel čakalno vrsto :)
kikach
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
Kraj: Maribor
Avto: ID.4GTX
27
6

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a kikach »

Dobil ga boš zagotovo pred faceliftom 😎
Dobave v Nemčiji so kr stekle. Sledim na njihovem forumu.
Pa vsi kateri so zdaj v proizvodnji so jim dodali subwoofer in pa računalnik naj bi bil izboljšan. Če je pa to res pa nvm.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a bvs »

kikach napisal/-a: 11 Dec 2021, 19:39 Dobil ga boš zagotovo pred faceliftom 😎
Dobave v Nemčiji so kr stekle. Sledim na njihovem forumu.
Pa vsi kateri so zdaj v proizvodnji so jim dodali subwoofer in pa računalnik naj bi bil izboljšan. Če je pa to res pa nvm.
Za balkance tega bombona ne bo.
Čakam, da vseka, ker potem bo avtomobilov k toče, ker nihče ne bo kupoval, oz. vsaj tisti brez denarja ne. Večno ne morjo tiskat oz. vsak dan zamujen bo kasneje bolel še bolj. Razen, če mislijo vse požgat do temeljev.
Kegelj
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a iMark »

Za EV so trenutno dobave malo krajše, tak, da če bi kupoval dizla bi verjetno res bilo naslednjo zimo :)

Kakšno imate kaj ostali porabo sedaj pozimi?
Veseljak123
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 171
Kraj: Celje
Avto: MFE 20 kWp in T MY LR AWD
72
109

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a Veseljak123 »

Vesel sem, da imam ID4 first; še posebej glede na ceno, ki sem jo plačal.
Lepe praznike vsem skupaj.
bvs, Rubb
sandi3
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 93
Kraj: Petrovce
Avto: e golf, ID 4
148
58

Re: ID.4 GTX

Odgovor Napisal/-a sandi3 »

Veseljak123 napisal/-a: 26 Dec 2021, 20:57 Vesel sem, da imam ID4 first; še posebej glede na ceno, ki sem jo plačal.
Lepe praznike vsem skupaj.
Tudi sam sem med tistimi,ki smo se ocitno pravi cas kupili ID4 (dobava julij). Od takrat se je identicen podrazil za 2.800 eur,plus upostevaje,da so sedaj popusti nizji....tako da je zdaj za kupca drazji cca. 4.500 eur.....in to je stvarnost. In prav na smeh mi gre,ko nekateri naivno razmisljajo,da se bodo EV vozila pocenila v prihodnje.....jasno je,da se ne bodo,saj se ob pocenitvah baterij drazijo druge surovine in iznicijo nizje cene baterij. In zadnji dve leti je jasno,da bodo cene EV in ICE kmalu poravnane,ampak zaradi podrazitev ICE in ne zaradi pocenitev EV.
Rubb, Apolon
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “ID.4”