Ioniq 5

Odgovori
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a sluk »

Torej nov ioniq5 ima servisni interval na 15.000km. Bodo pa fest poservisirani tile ioniqi. A čiščenje rje, pregled zavor, podvozja je všteto v redni servis ali moraš posebej naročiti? Kdaj pa menjajo komplet hladilno tekočino? So zdaj končno poenoteni po vseh sosednjih trgih?
damjan
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 74
Kraj: Novo mesto
Avto: Renault Zoe
52
21

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a damjan »

Ogo napisal/-a: 07 Jun 2022, 10:26 You have been Musked ...
Avtov servisiranih po Muskovo je že sedaj na cestah enormno. Ne rabijo bit Tesle.
Pa tudi problemov z njimi je veliko. Sploh odkar so odpravili letne tehnične preglede, ki jih je očitno treba uvesti nazaj - v skladu z Dunajsko konvencijo o prometu.
Je čisto v redu sedaj glede tehničnih. Naj država določi max 10EUR za vmesni pregled zavor ce tako zelis ali karkoli drugega bos zelel. Veliko ljudji bi dalo 10EUR, oderuških 40 pa ne za nekaj min posla.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8257
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a warpedone »

15k servisni interval je ali tehnično nujna reč al pa nateg na suho.
Nobena opcija ni v čast hyundaju niti ljudem, ki sprejmejo tak nateg... je vsaj vazelin gratis?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a darjan »

warpedone napisal/-a: 08 Jun 2022, 08:26 15k servisni interval je ali tehnično nujna reč al pa nateg na suho.
Nobena opcija ni v čast hyundaju niti ljudem, ki sprejmejo tak nateg... je vsaj vazelin gratis?
Kaj je za tebe večji nateg:

servis vsakih 15k / 1 leto, ki stane nekaj 10 eur.
servis vsakih 30k /2 leti, ki stane ~200 eur?
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8257
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Če je tvoj (delovni) čas brezplačen, moj ni.

Ampak glede na tvoj prispevek v drugi temi:
Torej olje v redukturju je polno "metalnih" delcev, ker hyundai ni dal v sistem filtra.
Tehnična odličnost pač ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a darjan »

warpedone napisal/-a: 08 Jun 2022, 08:34 Če je tvoj (delovni) čas brezplačen, moj ni.

Ampak glede na tvoj prispevek v drugi temi:
Torej olje v redukturju je polno "metalnih" delcev, ker hyundai ni dal v sistem filtra.
Tehnična odličnost pač ...
Torej moti te pogostos servisnih intervalov in ne znesek? Greš pač med službo na servis, če te to skrbi, da zgubljaš denar.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8257
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Najprej in najbolj moti nesmiselnost tega početja, katerega očitni cilj je futranje serviserjev.
Po domače: nateg.

No, mene ne več, ker tesla od mene tega nesmiselnega početja ne zahteva.
Če/ko je kaj narobe, grem tja in porihtajo.
Če je sploh treba it tja, en problem so mi porihtal brez da bi sploh avto peljal k njim.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a darjan »

warpedone napisal/-a: 08 Jun 2022, 08:47 Najprej in najbolj moti nesmiselnost tega početja, katerega očitni cilj je futranje serviserjev.
Po domače: nateg.
Res je, ampak meni bi bolj šel v nos strošek pri drugih servisih, kjer ni tako kratek interval.

Recimo bmw ti samo pofotka malo avto, pregleda, pa te opali za 200eur+. kaj češ lepšega?
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8257
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ja, nategovanje.
Ljude pa potem racionalizirajo, kako je to nujno potrebno because reasons ... :clap:

Glasuj z lastno denarnico.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a BoBa »

darjan napisal/-a: 08 Jun 2022, 08:51
warpedone napisal/-a: 08 Jun 2022, 08:47 Najprej in najbolj moti nesmiselnost tega početja, katerega očitni cilj je futranje serviserjev.
Po domače: nateg.
Res je, ampak meni bi bolj šel v nos strošek pri drugih servisih, kjer ni tako kratek interval.

Recimo bmw ti samo pofotka malo avto, pregleda, pa te opali za 200eur+. kaj češ lepšega?

BMW? Tukaj se pogovarjamo o EV?

i3, star 4 leta in pol, prevoženih 115.000 km je bil do sedaj 2 x (vsaki dve leti, neomejeni km) na servisu, strošek je do sedaj 0€. Vedno dobiš tudi nadomestno vozilo, ki ga pri Hyundai nikoli nisem, pa sem bil tam 3 x letno, če štejem še "obvezni pregled karoserije".

Sicer je pa to tema z naslovom IONIQ 5! Ostanimo na tej temi, avto si zagotovo zasluži resen vpogled v "pro in Kontra" smislu!
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a darjan »

BoBa napisal/-a: 08 Jun 2022, 09:07
darjan napisal/-a: 08 Jun 2022, 08:51
warpedone napisal/-a: 08 Jun 2022, 08:47 Najprej in najbolj moti nesmiselnost tega početja, katerega očitni cilj je futranje serviserjev.
Po domače: nateg.
Res je, ampak meni bi bolj šel v nos strošek pri drugih servisih, kjer ni tako kratek interval.

Recimo bmw ti samo pofotka malo avto, pregleda, pa te opali za 200eur+. kaj češ lepšega?

BMW? Tukaj se pogovarjamo o EV?

i3, star 4 leta in pol, prevoženih 115.000 km je bil do sedaj 2 x (vsaki dve leti, neomejeni km) na servisu, strošek je do sedaj 0€. Vedno dobiš tudi nadomestno vozilo, ki ga pri Hyundai nikoli nisem, pa sem bil tam 3 x letno, če štejem še "obvezni pregled karoserije".

Sicer je pa to tema z naslovom IONIQ 5! Ostanimo na tej temi, avto si zagotovo zasluži resen vpogled v "pro in Kontra" smislu!
bmw i3 ja. Ko je draga kupovala i3 je ob ogledu enega lastnik povedal, da je servis na 2 leti in da je cena cca 200 eur, ne naredijo pa nič, edino pofotkajo ti avto in ti pošljejo na mail
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Matej »

Tudi Hyundai ni nič bolje. Hodijo okoli ko maček okoli vrele kaše. Servisi gibajo okoli 100 evrov naprej. Kona npr. na 30kkm 134 evrov. Preveč! Prvi servis na Ioniqu je bil 55 eur. Potem pa vsak počasi dražji.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a darjan »

Matej napisal/-a: 08 Jun 2022, 09:27 Tudi Hyundai ni nič bolje. Hodijo okoli ko maček okoli vrele kaše. Servisi gibajo okoli 100 evrov naprej. Kona npr. na 30kkm 134 evrov. Preveč! Prvi servis na Ioniqu je bil 55 eur. Potem pa vsak počasi dražji.
zanimivo, zgleda je to odvisno od servisa. Mene je prvi prišel 80, drugi pa 18.
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a BoBa »

darjan napisal/-a: 08 Jun 2022, 09:30
Matej napisal/-a: 08 Jun 2022, 09:27 Tudi Hyundai ni nič bolje. Hodijo okoli ko maček okoli vrele kaše. Servisi gibajo okoli 100 evrov naprej. Kona npr. na 30kkm 134 evrov. Preveč! Prvi servis na Ioniqu je bil 55 eur. Potem pa vsak počasi dražji.
zanimivo, zgleda je to odvisno od servisa. Mene je prvi prišel 80, drugi pa 18.
Ja, ko so ti filter "spihali".....
sluk
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Matej »

darjan napisal/-a: 08 Jun 2022, 09:30
Matej napisal/-a: 08 Jun 2022, 09:27 Tudi Hyundai ni nič bolje. Hodijo okoli ko maček okoli vrele kaše. Servisi gibajo okoli 100 evrov naprej. Kona npr. na 30kkm 134 evrov. Preveč! Prvi servis na Ioniqu je bil 55 eur. Potem pa vsak počasi dražji.
zanimivo, zgleda je to odvisno od servisa. Mene je prvi prišel 80, drugi pa 18.
18 eur?? Si šel po petih minutah domov?
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2231
1173
395

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a technic »

grnac94
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3349
Avto: Tesla Model 3 LR
1838
1904

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Matej napisal/-a: 08 Jun 2022, 10:14
darjan napisal/-a: 08 Jun 2022, 09:30
Matej napisal/-a: 08 Jun 2022, 09:27 Tudi Hyundai ni nič bolje. Hodijo okoli ko maček okoli vrele kaše. Servisi gibajo okoli 100 evrov naprej. Kona npr. na 30kkm 134 evrov. Preveč! Prvi servis na Ioniqu je bil 55 eur. Potem pa vsak počasi dražji.
zanimivo, zgleda je to odvisno od servisa. Mene je prvi prišel 80, drugi pa 18.
18 eur?? Si šel po petih minutah domov?

Minimum kar imajo za narest, je preventivni pregled vozila - obveznih 20 ključnih točk, od stanja podvozja, kontrole tekočin, kontrole gum (tlak, obraba), preverbe zračnosti volana, ..., do testa amortizerjev in zavor, kar od njih zahteva Hyundai.

Če kdo meni, da je to ustrezno delati nikoli, ne vem ...

Jaz od Auto Binck vedno dobim vsa ta poročila v papirnati obliki in tudi na email v PDF.

Skratka, vsaj Hyundai na vsakem servisu dela kontrole, kot se gredo tudi na tehničnih pregledih. In pridemo do tega, zakaj se je nekoč izposlovalo izjemo, da se za nova vozila ne dela letnega tehničnega pregleda.

Več kot bo na tem segmentu luftarije, več bo problemov, večja bo šansa, da bo spet uveden obvezni tehnični pred registracijo in letni pregled tudi za nova vozila.
SimonZed, timo, Avrelij
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2206
Avto: Y RWD, Kona 39
601
1781

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Na tehničnem in na servisih mi se nikdar niso delali testa amortizerjev ce nisem to ekstra zahteval.
Nimam hyundai.
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Ogo napisal/-a: 10 Jun 2022, 09:52
Matej napisal/-a: 08 Jun 2022, 10:14
darjan napisal/-a: 08 Jun 2022, 09:30

zanimivo, zgleda je to odvisno od servisa. Mene je prvi prišel 80, drugi pa 18.
18 eur?? Si šel po petih minutah domov?

Minimum kar imajo za narest, je preventivni pregled vozila - obveznih 20 ključnih točk, od stanja podvozja, kontrole tekočin, kontrole gum (tlak, obraba), preverbe zračnosti volana, ..., do testa amortizerjev in zavor, kar od njih zahteva Hyundai.

Če kdo meni, da je to ustrezno delati nikoli, ne vem ...

Jaz od Auto Binck vedno dobim vsa ta poročila v papirnati obliki in tudi na email v PDF.

Skratka, vsaj Hyundai na vsakem servisu dela kontrole, kot se gredo tudi na tehničnih pregledih. In pridemo do tega, zakaj se je nekoč izposlovalo izjemo, da se za nova vozila ne dela letnega tehničnega pregleda.

Več kot bo na tem segmentu luftarije, več bo problemov, večja bo šansa, da bo spet uveden obvezni tehnični pred registracijo in letni pregled tudi za nova vozila.
O kakšnem poročilu pa ti govoriš? Dobiš račun na mail in to je to. Gor je navedeno kaj “naj bi” pregledovali. In ti si prepričan, da to res vse pregledajo? V 3/4 ure? Ne bit naiven.
Priponke
8BF94BEF-78F0-47FA-939F-DB72009D696D.jpeg
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3349
Avto: Tesla Model 3 LR
1838
1904

Re: Ioniq 5

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Takle izgleda :
20220112_PreventivniPregledVozila.pdf
(1.95 MiB) Prenešeno 68 krat
Če vam ne dajejo podobnega poročila, vas malo nategujejo.
Tudi pri Toyoti so mi dajali podobna poročila / izpise.
technic, Hanzi, SimonZed
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq 5”