Tesla domača polnilnica, gen 3

O tem kako polnite svoj EV doma
Odgovori
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 413
135
13

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a M3P »

To pa ne vem.
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

m1ha napisal/-a: 09 Avg 2021, 12:46 Verjetno samo s 7,3 m (pre)dolgim kablom?
Drži. Sicer na servisu imajo gen.3 ki je zmontirana s precej kratkim kablom.

Ta, ki sem jo kupil ima pa 7,3m kabla.
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a sluk »

agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

@sluk pa ti ja zadeva ralata všeč? :)
Nisem še prišel do montaže, ko pridem pa malo poročam. Bo pa kmalu.

p.s.: niti ni tolk slaba zadeva glede povezav večih polnilnic skupaj.
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a sluk »

Vizualno mi je res všeč. Funkcionalno mi še ni, ker še nimam ostalih komponent.
Trenutna polnilnica zadostuje, čeprav velikokrat polnim na javni, ki je zelo blizu :)
Zanimalo me je, kaj vse omogoča ta v3, pa sem preverjal...
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Polnilnica zmontirana. Zaenkrat deluje BP. Preverjeno na eGolfu kot na TM3.
Polnilnica ima v web vmesniku možnost nastavljat only tesla ali tudi ostali.

Imam pa seveda pripombmo na katero niti pomislil nebi. Polnilnico se da konfigurirat izkljucno ko si blizu nje, torej je v AP wifi mode-u. Še vsako pametno stvar se je dalo nastavit da deluje kot client mode, a žal to ne gre. Sem imel v planu, da bom lahko iz stanovanja oz. od kjerkoli (preko VPN) nastavljal moč preko web vmesnika.
Je sicer zanimivo, da polnilnico povežeš na svoj wifi, ampak samo tolk, da ima dostop do interneta (zaenkrat ne vidim pomena, razen to, da se lahko preveri ce obstaja nov fw).

Ampak nič bat. Predhodno sem preveril na priključku porabo na 15 min, preko app-a “moj elektro”. Kdor mogoce ne pozna je zadeva kar uporabna. Skratka težav nebi smelo bit.
Berda
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5257
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
4002

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

15. min povprečna poraba je zelo slab približek oziroma si z njo ne moreš nič pomagat, da vidiš trenutne špice, ki so pomembne za ohranjajne pancark v ON. Ti imaš lahko vklop npr. pečice, fena itd le za minuto in ti vrže ven pancarko, čeprav v 15. min intervalu niti do polovice max. moči ne pride graf. Za resnično uporabnost, udobje, varnost.... te reši dinamično prilagajanje polnilnice glede na trenutno porabo (in ne na 15. min povprečje).
Apolon, evpolnilnice
Denis_1993
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 14
Avto: Model Y Performance
5
0

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a Denis_1993 »

Se dobi kje formula za izračun preseka kablja?

Od elektro firm sem dobil 3 različe odgovore. Situacija je sledeča, dovodni kabelj 25m - elektro omarica do podomarice lahko damo 10 ali 16mm2, potem od omarice do polnilnice imamo cca. 43m, eni pravijo da zadošča 4mm2, eni 6mm2 eni pa 10mm2 kaj je pravilno?
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2429
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
994

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a alfy »

Denis_1993 napisal/-a: 12 Apr 2023, 17:22 Se dobi kje formula za izračun preseka kablja?

Od elektro firm sem dobil 3 različe odgovore. Situacija je sledeča, dovodni kabelj 25m - elektro omarica do podomarice lahko damo 10 ali 16mm2, potem od omarice do polnilnice imamo cca. 43m, eni pravijo da zadošča 4mm2, eni 6mm2 eni pa 10mm2 kaj je pravilno?
Dovod daj 16mm2,ker nikoli ne veš kaj se boš še spomnil...
Za 43m pa:
Kabel npr. NYM-J, je 6mm2 na limitu, jaz bi eno stopnjo več, torej 10mm2.
Denis_1993
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 14
Avto: Model Y Performance
5
0

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a Denis_1993 »

Hvala!

Je kdo od vas sam montiral al ste dali preko? Glede same montaže ni problem, pri ngenu se je omenjala konfiguracija in zagon??
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

Denis_1993 napisal/-a: 12 Apr 2023, 17:22 Se dobi kje formula za izračun preseka kablja?

Od elektro firm sem dobil 3 različe odgovore. Situacija je sledeča, dovodni kabelj 25m - elektro omarica do podomarice lahko damo 10 ali 16mm2, potem od omarice do polnilnice imamo cca. 43m, eni pravijo da zadošča 4mm2, eni 6mm2 eni pa 10mm2 kaj je pravilno?
Jaz sem dal do polnilnice 5x10mm2. Dolžina 35m.
casual9
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 82
Kraj: Gorenjska
51
0

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a casual9 »

Denis_1993 napisal/-a: 12 Apr 2023, 17:22 Se dobi kje formula za izračun preseka kablja?

Od elektro firm sem dobil 3 različe odgovore. Situacija je sledeča, dovodni kabelj 25m - elektro omarica do podomarice lahko damo 10 ali 16mm2, potem od omarice do polnilnice imamo cca. 43m, eni pravijo da zadošča 4mm2, eni 6mm2 eni pa 10mm2 kaj je pravilno?
5x6 kabel je dovolj močan do kakih 26kW, v idealnih pogojih. Zaradi dolžine pa ti svetujem 5x10mm^2.
Trgovine ti bojo ponujale FG16OR16, RV-K, FLEX-JZ, FLEX-JB, YSLY-JZ ali YSLY-JB. Vsi ti kabli bojo OK, imajo pa različne barve vodnikov, pa različne debeline izolacije.

Zdrava cena pri taki dolžini z računom in DDV bi rekel da je od cca 8 do 9€ po metru, lahko da bo kje nižja ali višja.
Če ti bo to montiral inštalater, bo mogoče on kabel dobil ceneje, pa še davčno lahko uredita kakor želita.
Denis_1993
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 14
Avto: Model Y Performance
5
0

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a Denis_1993 »

Kako je glede zemeljskiga? 40m bi polagal v zemljo, koliko sem gledal bi vzel NYY-J da ne napeljujem v požirko.
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

Jaz sem dal zemeljskega in kljub temu sem dal v alkaten cev. Dost kopljem po parceli pa mi je to bolj brezskrbno. Tudi grmovnice imam zasajene na trasi kablovoda. Za kabl pa pokliči okrog. Imajo zelo različne cene. Jaz sem ga pred leti zelo ugodno oz. najugodneje dobil pri ETS Pregl v Slovenski Bistrici.
casual9
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 82
Kraj: Gorenjska
51
0

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a casual9 »

Denis_1993 napisal/-a: 12 Apr 2023, 19:39 Kako je glede zemeljskiga? 40m bi polagal v zemljo, koliko sem gledal bi vzel NYY-J da ne napeljujem v požirko.
Tudi FG16OR lahko zakoplješ. FLEX/YSLY pa mora it v cev. NYY-J je trši kabel, s trdimi žicami, FG pa je bolj fleksibilen. V tvojem primeru bi vzel to kar bo ceneje. Oba imata enako barvo žil, pa sta primerna za polaganje v tla.
Denis_1993
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 14
Avto: Model Y Performance
5
0

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a Denis_1993 »

Hvala!
Matevz22
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77e
95
45

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a Matevz22 »

Denis_1993 napisal/-a: 12 Apr 2023, 18:39 Hvala!

Je kdo od vas sam montiral al ste dali preko? Glede same montaže ni problem, pri ngenu se je omenjala konfiguracija in zagon??
Če boš montiral sam, ne pozabi na izvedbo predpisanih meritev - zahteva jih zavarovalnica, če je polnilnica montirana ob/na hiši.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2429
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
994

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a alfy »

Matevz22 napisal/-a: 13 Apr 2023, 06:35
Denis_1993 napisal/-a: 12 Apr 2023, 18:39 Hvala!

Je kdo od vas sam montiral al ste dali preko? Glede same montaže ni problem, pri ngenu se je omenjala konfiguracija in zagon??
Če boš montiral sam, ne pozabi na izvedbo predpisanih meritev - zahteva jih zavarovalnica, če je polnilnica montirana ob/na hiši.
Prvič slišim, a v naši mali državici, kjer je vsaka vas svoja posebnost, se ne čudim.
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

alfy napisal/-a: 13 Apr 2023, 07:01
Matevz22 napisal/-a: 13 Apr 2023, 06:35
Denis_1993 napisal/-a: 12 Apr 2023, 18:39 Hvala!

Je kdo od vas sam montiral al ste dali preko? Glede same montaže ni problem, pri ngenu se je omenjala konfiguracija in zagon??
Če boš montiral sam, ne pozabi na izvedbo predpisanih meritev - zahteva jih zavarovalnica, če je polnilnica montirana ob/na hiši.
Prvič slišim, a v naši mali državici, kjer je vsaka vas svoja posebnost, se ne čudim.
Meritve je treba izvest tudi če zavarovalnica ne bi zahtevala tega. Zaradi in za sebe to delaš ane.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2429
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
994

Re: Tesla domača polnilnica, gen 3

Odgovor Napisal/-a alfy »

PogoreucJ napisal/-a: 13 Apr 2023, 07:31
alfy napisal/-a: 13 Apr 2023, 07:01
Matevz22 napisal/-a: 13 Apr 2023, 06:35

Če boš montiral sam, ne pozabi na izvedbo predpisanih meritev - zahteva jih zavarovalnica, če je polnilnica montirana ob/na hiši.
Prvič slišim, a v naši mali državici, kjer je vsaka vas svoja posebnost, se ne čudim.
Meritve je treba izvest tudi če zavarovalnica ne bi zahtevala tega. Zaradi in za sebe to delaš ane.
Ja če ne zaupaš sebi oz monterju. ;)
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Domače polnilnice (wallbox)”