Polnilna mesta do hrvaške obale

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
pelaks
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana
Avto: TM3 2022
141
30

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a pelaks »

bvs napisal/-a: 03 Avg 2021, 23:55 Veselje se začne, ko greš npr. na morje, čakaš v koloni 6ur in rabiš avtovleko, ker dve polnilnici zaporedno, na kateri si računal, ne delujejo. Poslušati sitnarjenje in godrnjanje otrok ter žene je v tem primeru "priceless" izkušnja :devil: .
Ravno včeraj gledal zadnji video od Bjorna, kjer obišče nekaj "lokalnih" najbolj zasedenih polnilnic. Vrste avtomobilov, ki čakajo na polnjenje, tudi pol ure in več da pridejo na vrsto - da potem lahko polnijo še pol ure za 1€/kWh. In v vrsti od Ioniqa 5, e-tronov, Jaguarjev, ...
Zanimivo, da so bili tudi Teslini SC v večini praktično vsi zasedeni oz. je bilo le nekaj praznih mest.

Pa govorimo o Norveški, kjer se proda več EVjev kot ICEjev. Pa je pravi Teksas, ko pride do "hitrega" polnjenja :) Kaj šele na Hrvaškem, kjer se malce eksperimentira (ELEN & co.). Ne vem, zakaj se Petrol malce ne potrudi in poskusi z več polnilnicami na HR? Cenovno so ugodnejše kot Ionity in tudi "všečne" kar pomeni, da znajo biti hitro prepoznavne...

(Ne predstavljam si, da bi šel na morje s familijo in da bi moral klicati avtovleko, ker je zmanjkalo baterije zaradi nedelujočih polnilnic. Najbrž bi ženka takoj zahtevala, da zamenjamo avto - pa še pritrdil bi ji :o ).
bvs, BL_EV
pelaks
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana
Avto: TM3 2022
141
30

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a pelaks »

BL_EV napisal/-a: 03 Avg 2021, 14:54 In tej aplikaciji naj se reče POS terminal na vsaki polnilnici. Bolj enostavno ne gre.
Ja, po principu Maxen. Najprej plačaš rezervacijo X evrov, nato polniš, in če je manj, ti trgajo samo kar si porabil. Aplikacija pa bi lahko bila za pregled zasedenosti polnilnice (ker se ve ali je zasedena) oz. morebiti celo rezervacije 15 min prej za nek znesek.

Preveč komplicirajo s temi aplikacijami. POS je preverjena rešitev in tako ali tako mora imeti polnilnica povezavo v internet zaradi aktivacije preko app-a. Potem bo tudi POS deloval, pa še ta najbrž rabi samo GPRS ob plačilu :)

Zanimivo mi je, da Petrol tega ne uvede na svojih polnilnicah, glede na to, da na črpalkah zadevo podpirajo in večinoma deluje. Le nekajkrat se mi je zgodilo, da POS terminal ni deloval pri plačilu bencina, pa sem moral narediti sprehod do blagajne. Je pa res, da tudi aplikacija Na poti deluje brez težav.
bvs
sandi3
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 93
Kraj: Petrovce
Avto: e golf, ID 4
148
58

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a sandi3 »

Prosim, da po forumu ne nakladat tisti, ki nimate EV vozil.... vsi tisti, ki imamo EV in smo že večkrat šli v Dalmacijo z njimi, vemo, da zadeva s polnilnicami ni briljantna, ampak vseeno se ne dogaja, da bi nekdo ostal brez elektrike.... delajo vse polnilnice ob AC, se pa lahko zgodi, da je kaka kdaj zasedena... takrat pač vprašaš tistega voznika, kako dolgo bo polnil... če predolgo, se pač zapeljes do naslednje polnice in dopolnis za cca. 30 min,torej ravno za eno kavo. Polnilnice pa so na cca. vsakih 40 km. Kdor pa je pač frajer, da se pelje do rezerve in nato upa, da bo naslednja polnilnica fraj, pa naj čaka ali pa kliče vleko....
FV-EV
pelaks
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana
Avto: TM3 2022
141
30

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a pelaks »

sandi3 napisal/-a: 04 Avg 2021, 09:27 Prosim, da po forumu ne nakladat tisti, ki nimate EV vozil.... vsi tisti, ki imamo EV in smo že večkrat šli v Dalmacijo z njimi, vemo, da zadeva s polnilnicami ni briljantna, ampak vseeno se ne dogaja, da bi nekdo ostal brez elektrike.... delajo vse polnilnice ob AC [...]
Se strinjam. In zavedam se, da moje znanje prihaja bolj od drugih kot iz lastnih izkušenj. Ampak glede na nekatere poste zgoraj, sem bil mnenja, da zadeva ni ravno rožnata na HR. Če pa ti praviš, da polnilnice ob AC večinoma delujejo, potem pa res načeloma ni težav, saj so to glavne potovalne poti.

Bom pa vesel, če se morda razpišeš o svojem potovanju v Dalmacijo in o izkušnjah na poti. :nod:
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3036
1084
1332

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a bvs »

Jaz imam EV in poznam tudi takšne, ki so ostali brez juica, kot bi rekel Bjorn. Tole definitivno ni rešitev: https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome ... cna-vozila
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

pelaks napisal/-a: 04 Avg 2021, 09:51
Bom pa vesel, če se morda razpišeš o svojem potovanju v Dalmacijo in o izkušnjah na poti. :nod:
Poglej malo po forumu, v zadnjih petih letih se je marsikdo o kakem potovanju razpisal 8-)
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

bvs napisal/-a: 04 Avg 2021, 12:13 Jaz imam EV in poznam tudi takšne, ki so ostali brez juica, kot bi rekel Bjorn. Tole definitivno ni rešitev: https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome ... cna-vozila
Poznam precej ljudi z EV, pa še nobenega, ki bi mu zmanjkalo 8-)
Stromcek
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

FV-EV napisal/-a: 04 Avg 2021, 21:23
bvs napisal/-a: 04 Avg 2021, 12:13 Jaz imam EV in poznam tudi takšne, ki so ostali brez juica, kot bi rekel Bjorn. Tole definitivno ni rešitev: https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome ... cna-vozila
Poznam precej ljudi z EV, pa še nobenega, ki bi mu zmanjkalo 8-)
No, pred kratkim prišel iz Dalmacije, dve polnilnice ne delujejo, ena 175kwh počivališče Žir, druga 50kwh Nadin sever, pogosto je tudi v okvari 175kwh Vukova gorica. Ostale še kar delujejo, no na kateri moraš prisilno prekiniti polnjenje, Prokljan 2.

Sem pa bolj testiral kot polnil, s Kono pridem skoraj do Splita...... ;)
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a crunchy »

smuggler007 napisal/-a: 04 Avg 2021, 23:28No, pred kratkim prišel iz Dalmacije, dve polnilnice ne delujejo, ena 175kwh počivališče Žir, druga 50kwh Nadin sever, pogosto je tudi v okvari 175kwh Vukova gorica. ...
Nekam malo energije imajo, še posebej tista s 50 kWh. To bi bilo zgolj za (do)polniti eno vozilo z večjo baterijo. Kako pogosto pa dovažajo elektriko? :)
prgrmr, matija
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Hecno je brat samozavestne pridige oseb, ki ne ločijo niti med kWh in kW.

Česa drugega osnovnega tudi ne razumejo?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
macek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 395
Kraj: Ljubljana
Avto: Konči model 2020
232
70

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a macek »

Warpedone, očitno si ti najbolj pameten, na vsak prispevek imaš kritiko, smuggi se je zmotil ko je napisal polnilna postaja KWh, ker bi mogel kW, sem pa kristalno razumel kaj je bila namera posta, mogoče je pa v drugi branži ne v elektro.
Sem pa zasledil, da je med tvojimi posti več bluza kot verodostojnih potrjenih podatkov.
:D :D :D :D
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a Airborne »

Simon napisal/-a: 04 Avg 2021, 06:35 Pa napolni ga v kampu, kaj kompliciraš, saj boš plačal storitev kampiranja?
Ja itak bom plačal štrom, pa še drugi avto na parceli, samo vsak kamp ima svojo politiko oz. svoje šerife glede vseh mogočih zadev, ki se nam zdijo samoumevne, tako da verjetno tudi glede tega...
Simon
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a warpedone »

@macek
Zmotiš se enkrat ... smuggi to (z)motenje ponavljanja (klub opombam).

Moji posti polni bluza?
Kdaj/kje se dobiva na pivu, da mi to osebno razložiš?
Seveda plačam.

@simon
Ja itak bom plačal štrom, pa še drugi avto na parceli, samo vsak kamp ima svojo politiko oz. svoje šerife glede vseh mogočih zadev, ki se nam zdijo samoumevne, tako da verjetno tudi glede tega...
Žal drži.
Kar se tiče štroma in tehnike sta faktor le varovalka in kvaliteta napeljave. Če filaš z dost skrominimi A, ne sme bit problemov. Problem je lahko politika kampa, kar boš pa vedel šele, ko vprašaš konkreten kamp. Politika se lahko s časom spreminja. NIč ti ne bo koristilo, da ti tule pridigajo kako ni problemov, tam ti pa potem "lokalni šerif" teži.
Airborne
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

warpedone napisal/-a: 05 Avg 2021, 12:12 @macek
Zmotiš se enkrat ... smuggi to (z)motenje ponavljanja (klub opombam).

Moji posti polni bluza?
Kdaj/kje se dobiva na pivu, da mi to osebno razložiš?
Seveda plačam.

@simon
Ja itak bom plačal štrom, pa še drugi avto na parceli, samo vsak kamp ima svojo politiko oz. svoje šerife glede vseh mogočih zadev, ki se nam zdijo samoumevne, tako da verjetno tudi glede tega...
Žal drži.
Kar se tiče štroma in tehnike sta faktor le varovalka in kvaliteta napeljave. Če filaš z dost skrominimi A, ne sme bit problemov. Problem je lahko politika kampa, kar boš pa vedel šele, ko vprašaš konkreten kamp. Politika se lahko s časom spreminja. NIč ti ne bo koristilo, da ti tule pridigajo kako ni problemov, tam ti pa potem "lokalni šerif" teži.
Warpić...Ok, hotel sem samo deliti mojo izkušnjo, iz moje strani je bilo 100% razumljivo napisano.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Tudi ti si vabljen na pivo, kjer mi boš direkt rekel WARPIĆ

Saj si odrasel moški in stojiš za svojimi besedami kajne?
Nisi le še eno forumsko pezde, ki je pogumen le v svoji bebavi anonimnosti?

Kdaj, kje?
Lahko pridem kamorkoli v Slo.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

warpedone napisal/-a: 05 Avg 2021, 15:05 Tudi ti si vabljen na pivo, kjer mi boš direkt rekel WARPIĆ

Saj si odrasel moški in stojiš za svojimi besedami kajne?
Nisi le še eno forumsko pezde, ki je pogumen le v svoji bebavi anonimnosti?

Kdaj, kje?
Lahko pridem kamorkoli v Slo.
Warpedone, opravičujem se ti za poniževalno besedo, ki vsekakor ne spada na forum.
Na ZS je tel. če si za pivo ;)

LP...
warpedone
tilc
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 113
64
349

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a tilc »

warpedone napisal/-a: 05 Avg 2021, 15:05 Tudi ti si vabljen na pivo, kjer mi boš direkt rekel WARPIĆ

Saj si odrasel moški in stojiš za svojimi besedami kajne?
Nisi le še eno forumsko pezde, ki je pogumen le v svoji bebavi anonimnosti?

Kdaj, kje?
Lahko pridem kamorkoli v Slo.
Warpić c’mon, judgaš folk ki zameša kW in kWh na forumu, vsi smo razumeli kaj je kolega hotel povedat, get a life.
Pa prenehaj s “povej mi to v faco” foro, cringey in immature je… :think:
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Dajmo se malo umirit, vročina je že mal popustila in vsak dan bo bolje, tudi za EV :beer:
tilc, Sebastijan, bvs
macek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 395
Kraj: Ljubljana
Avto: Konči model 2020
232
70

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a macek »

warpedone napisal/-a: 05 Avg 2021, 12:12 @macek
Zmotiš se enkrat ... smuggi to (z)motenje ponavljanja (klub opombam).

Moji posti polni bluza?
Kdaj/kje se dobiva na pivu, da mi to osebno razložiš?
Seveda plačam.

Warpić, očitno si se razburi, ker je tvoj ego prizadet, s tabo nočem piti piva in nočem imeti opravka.
Vsaj do zdaj nisem zasledil v tvojih postih nič kar je znanstveno podprto, sam bluzzz, brez vsebine, tudi nobenega potopisa
ali kar bi dokazovalo da poseduješ EV.
Še naprej veselo prodajaj meglo, meni jo itak ne moraš.
:bang: :bang: :bang:
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Polnilna mesta do hrvaške obale

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Hehe, smugler je zmogel primeren odziv ostali pa ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”