Zaparkirana polnilna mesta

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
AIRMAN
EV začetnik
EV začetnik
Avto: Tesla Model 3 SR+
76
22

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a AIRMAN »

Ta teden sem bil dvakrat v Kopru in obakrat je bil ob polnilnici parkiran tale jajček, polnil se pa ni. Imam občutek, da gre za kakšno občinsko vozilo, za katerega menijo, da ima pravico počivati na zelenih parkirnih mestih. Sem že opazil v nekaj občinah, ki hočejo biti zelene, da svoja električna službena vozila takole puščajo ob polnilnicah.
Priponke
IMG_4988.jpg
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: naročen Born 77 kWh
100
167

Odgovor Napisal/-a nteam »

To je kar problem, ker nekateri novi lastniki EV dejansko mislijo, da je to parking za ta vozila. Najprej kakšen listek z dobronamernim opozorilom, potem pa samo še kazen, druge ne bo.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
181
9

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Članek na Žurnalu na to temo:
https://www.zurnal24.si/avto/na-strom/n ... cih-389956
Vidim, da tudi precej hibridov kao priklopijo na polnilnico in jo ne vklopijo. Vsi mislijo, da se avto polni. V bistvu pa izkoriščajo zastonj parking.
Morda bo treba res izdelat vpadljive opozorilne nalepke, ki jim jih bomo flikali na šipo, da se bodo začeli zavedat svojih slabih navad.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Bicikl
773
793

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Nobeden ne misli…., ne zna…, ne ve…, in podobno. Vsi ti osebki glumijo oz. izkoriščajo. Zato mora vsak dobit vzgojno pol se pa naenkrat vse “spomni” in vse “ve”.
Robertos664
AIRMAN
EV začetnik
EV začetnik
Avto: Tesla Model 3 SR+
76
22

Odgovor Napisal/-a AIRMAN »

No, kolikor mi je znano, je tukajle v Kopru vseeno treba plačat parkirnino, čeprav polniš (vsaj jaz jo). In označit čas prihoda. Pa na parkirišču je bilo še dosti praznih mest, kamor bi lahko parkiral avto, če ni mislil polnit.
alfy, Ogo, darjan
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
163
64

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Točno to! Tukaj je potrebno parking plačati, kljub polnenju.
darjan
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
430
245

Odgovor Napisal/-a desiro »

nteam napisal/-a: 13 Avg 2022, 16:58 To je kar problem, ker nekateri novi lastniki EV dejansko mislijo, da je to parking za ta vozila. Najprej kakšen listek z dobronamernim opozorilom, potem pa samo še kazen, druge ne bo.
Nevednost zakonsko ni razlog za nekaznovanje.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
181
9

Včeraj spet en tipičen primer v Bohinju.
Sva se z mojo odločila malo iti na izlet, če uspe pred plavanjem malo nafilat pred Mercatorjem. Je ves čas kazalo eno prosto mesto vendar naju je žal en Italijan z hibridom prehitel za kakšno minuto. Zraven ena Škoda citigo Lj. Nič vzamem parkirni listek za 1 uro, da greva malo naokoli, spijeva kavo in splanirava kam avto za cel dan postavit po 3 Eur/h. Ura je bila šele 9. Po pol ure prideva do avta in se ljubljančana ravno odklopita-najina sreča. Priklopiva avto, označim uro in greva okrog jezera. Po 2,5 ure se vrneva in odklopiva avto. Italijan začuda še kar fila svojega hibrida. Jaz sem priklopil kako uro za njim sem pretočil 21 Kwh, pri njemu kaže po 3 urah natanko 3,6 kwh. Valjda, da mu je to cenej kot pa plačat 3 Eur/h za parking. Vmes sta prišla mimo dva EV-ja, da bi polnila.
Kličem redarsko dežurstvo in malo povprašam kakšen je protokol. Pravijo do 4 h z označenim časom prihoda (žal to nimajo jasno na kaki tabli napisano). Jim povem primer Italijana in mi pravi redarka, da imajo italijanov že poln k.... Ji še povem, da nima niti označenega časa prihoda, da pa je že krepko čez 4 ure. Je obljubila, da ga bodo šli 'požegnat'. Tudi sam sem mu pustil napisano prijazno obvestilo. Ker sem pogosto v Italiji vem kako sem previden in kako nas hitro cepijo za vsako malenkost. Italijani se pa pri nas delajo butaste in taborijo na črno po Pokljuki, nabirajo gobe in očitno tudi zasedajo brezplačne parkinge.
Se bojim, da bo vedno več težav z hibridi, ki bodo kvečjemu zasedali brezplačna parkirna mesta in skoraj nič polnili. Na ta način pa onemogočali uporabo polnilnic tistim, ki bi jih dejansko potrebovali.
Nejccc, EVH, Apolon, Ogo, nteam, alfy, Nemelk
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Bicikl
773
793

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Vsak avto ima 4 gume. Tudi italijanski hibrid.
Ogo, alfy, darjan, desiro
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Hyundai Kona EV
1366
1361

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Za moje pojme bi moralo biti pač še za idiote jasno označeno, dovoljeno za čas polnjenja vozila do x ur. Pa na turističnih točkah še dodatno v angleščini.
Hibridi pa bodo počasi rak rana, enako kot električarji, ki se samo šlepajo na zastojn parkiranje.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR
3843
2473

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ja, nepismeni nucajo dodatne napise...

#ubogiUbožci
bvs
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Hyundai Kona EV
1366
1361

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Je pa potem to tudi dobra osnova, za ukrepanje redarstva in podobno.
Ker ni izgovora, nič ne piše, mi ne vemo, ipd ...
Če so stvari jasno definirane, pa ne v nekem obskurnem občinskem odloku, za katerega turisti nič ne vedo, temveč z večjezično tablo, pač zmanjka izgovorov.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
181
9

Problem je v tem, da se jaz presneto pozanimam kje polnim in kakšni so pogoji polnjenja. Napake vemo, da so drage..
Tujci se pa pri nas pogosto obnašajo malo vzvišeno in kao saj nismo vedeli in kazni nikoli niti ne plačajo.. Iz Hrvaške za parking dobiš odvetniški dopis in za 40 Eur kazni še 200 Eur stroškov.. ko si v postopku te terjajo naprej in enkrat te bodo na meji ustavili.. Ne verjamem, da se to isto dogaja Romunom z italjanskimi tablicami, ki preko Trojan pičijo 150 km/h..
bvs, Apolon
Uporabniški avatar
SiByte
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Avto: 2x VW e-Golf
32
29

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Preprosto, parking plačljiv polnjenje brezplačno.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
181
9

Ja zdaj razumem plačevanje polnilnic na minuto in ne ne Kwh. Tako nekako obračunajo hibride, ki so bolj parkirani kot pa polnijo.. Žal.. Reševanje investicije v polnilna mesta zaradi neumnosti uporabnikov. Na koncu bomo pa oboji plačali...
MR101
EV začetnik
EV začetnik
79
2

Odgovor Napisal/-a MR101 »

Za začetek je težava že v obvestilnih znakih ob polnilnicah. Na večini ali nikjer še nisem videl, da bi pisalo "Parkiranje prepovedano, razen v času polnjenja vozila". To je jasno vsakemu in nihče ne more bluziti in se zgovarjati. Saj trenutno so postavljeni znaki, ki samo povejo, da je parkirišče za el.vozila. Nobenih bolj jasnih navodil....
Primer hrvaška,kjer je na kar nekaj polnilnicah znak za prepovedano parkiranje. Pod tem znakom pa opisana izjema.
Spikster, mukwai, darjan, Sebastijan
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Ioniq 2017
754
1503

Odgovor Napisal/-a darjan »

Res je ja, to, da pa lahko parkiraš samo za čas polnjenja, pa se potem skriva nekje v občinskem odloku, ki valda nihče ne gre gledat.

Sicer pa tudi to za tujce ne bo rešitev, ker pač nihče ne špreha slovensko. Zato pa so pač redarske službe in kazni, čeprav spet...v tem primeru bo avto ostal na polnilnem mestu in nekomu, ki nujno rabi štrom, to bore malo pomaga. Kje so stari dobri pajki? :)
MR101
EV začetnik
EV začetnik
79
2

Odgovor Napisal/-a MR101 »

Primer:
To je minimum, kar bi moralo biti postavljeno ob vsaki polnilnici. Plus jasno navedeno ali je parking placljiv ali ne... Res polovičarsko se gremo to elektrifikacijo...vsak si lahko po svoje razlaga, ce zadeve niso jasno predstavljene in posledicno razumljive vsakemu, ne le tistim ki skos spremljajo in studirajo sceno EV...
IMG-20220816-WA0000.jpg
IMG-20220816-WA0001.jpg
bvs, Matej24, prgrmr, Ogo, Spikster, prijazen, Robertos664, Nejccc, kt57, FrediZ, EVH, Moni, pirpy, Nemelk, Sebastijan, DGJ
ambasador
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Kranj
Avto: Hyundai Leaf
25
21

Odgovor Napisal/-a ambasador »

Tri tedne nazaj sem bil na norveškem, opazil sem znak pred njihovimi polnilnicami,
dovoljeno polnenje samo 100% električnim vozilom.
Škoda ker ga nisem slikal.

LP.
Nejccc, Nemelk
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Ioniq 2017
754
1503

Odgovor Napisal/-a darjan »

Hja to pa spet ni kul, zakaj pa plugin hibrid ne bi smeli polnit?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek