Zaparkirana polnilna mesta

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2934
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Škoda.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Ziher je kdo na tem portalu, ki je že fasal.
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a iMark »

Nekaj iz dopusta. Fotka iz Orebića. Na srečo je bil dolg kabel. Kar pa se tiče filanja pa jaz vedno do 80% polnim.
Priponke
IMG_3336.jpg
IMG_3336.jpg (152.92 KiB) Pogledano 1144 krat
IMG_3338.jpg
IMG_3338.jpg (120.54 KiB) Pogledano 1144 krat
IMG_3340.jpg
IMG_3340.jpg (78 KiB) Pogledano 1144 krat
Apolon, Blindek
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 374
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a nteam »

aob01 napisal/-a: 18 Avg 2022, 15:45 Čakaj, Up! ima, torej ima tudi Citigo.
Potem pa povej, kako ima to Up, da bom preveril še pri citigo.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3573
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3124
1626

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Javne polnilnice morajo imeti tarifo, da se plugin hibridom ne izplača polnit, potem lahko napišeš da je polnjenje dovoljeno samo 100 % BEV, in se ne bo nihče s hibridom bunil.
Nejccc
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a aob01 »

nteam napisal/-a: 18 Avg 2022, 21:04
aob01 napisal/-a: 18 Avg 2022, 15:45 Čakaj, Up! ima, torej ima tudi Citigo.
Potem pa povej, kako ima to Up, da bom preveril še pri citigo.
V appu lahko izbereš, tako WeConnect kot Up!&More. Ne vem, kaj sta Škodina ekvivalenta.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2814
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1442
1270

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a Simon »

pirpy napisal/-a: 18 Avg 2022, 21:20 Javne polnilnice morajo imeti tarifo, da se plugin hibridom ne izplača polnit, potem lahko napišeš da je polnjenje dovoljeno samo 100 % BEV, in se ne bo nihče s hibridom bunil.
Obračun na minute, pa bodo hibridi hitro odpadli :D
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 374
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a nteam »

aob01 napisal/-a: 18 Avg 2022, 21:33
nteam napisal/-a: 18 Avg 2022, 21:04
aob01 napisal/-a: 18 Avg 2022, 15:45 Čakaj, Up! ima, torej ima tudi Citigo.
Potem pa povej, kako ima to Up, da bom preveril še pri citigo.
V appu lahko izbereš, tako WeConnect kot Up!&More. Ne vem, kaj sta Škodina ekvivalenta.
Škoda ima app Myskoda in pri citigo ni možno nobeno nastavljanje jakosti polnjenja, le izklop / prekinitev polnjenja je možna.
Uporabniški avatar
Robertos664
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 79
Kraj: Ptuj
Avto: Cupra Born
116
108

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a Robertos664 »

iMark napisal/-a: 18 Avg 2022, 17:57 Nekaj iz dopusta. Fotka iz Orebića. Na srečo je bil dolg kabel. Kar pa se tiče filanja pa jaz vedno do 80% polnim.

vidim , da je imel odprta okna.. lahko bi mu skozi avto napeljal kabel :)
Cupra Born 58kWh, 20" Blizzard Paket M+,Tech L,Dinamica grey,HUD,Beats
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3036
1084
1332

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a bvs »

Robertos664 napisal/-a: 18 Avg 2022, 23:20
iMark napisal/-a: 18 Avg 2022, 17:57 Nekaj iz dopusta. Fotka iz Orebića. Na srečo je bil dolg kabel. Kar pa se tiče filanja pa jaz vedno do 80% polnim.

vidim , da je imel odprta okna.. lahko bi mu skozi avto napeljal kabel :)
Da ti vtičnico na avtu polomi? Sem že slišal od modela, ki mu je to ratalo.
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a aob01 »

nteam napisal/-a: 18 Avg 2022, 21:42
aob01 napisal/-a: 18 Avg 2022, 21:33
nteam napisal/-a: 18 Avg 2022, 21:04

Potem pa povej, kako ima to Up, da bom preveril še pri citigo.
V appu lahko izbereš, tako WeConnect kot Up!&More. Ne vem, kaj sta Škodina ekvivalenta.
Škoda ima app Myskoda in pri citigo ni možno nobeno nastavljanje jakosti polnjenja, le izklop / prekinitev polnjenja je možna.
Kaj pa tisti app, s katerim direktno nadziraš avto, ki za povezavo rabi usb kabel?
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 374
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a nteam »

Tega pa ne vem, ker nisem probal, saj ne rabim.
Hotel sem povedati, da v appu za nadzor in upravljanje z avtom ni možno nastavljanje jakosti polnjenja, kot je v istem appu to možno za Enyaq-e (da zmanjšaš moč polnjenja na pol).
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ne razumem te gonje proti plugin hibridom. Večji problem so zaparkirana polnilna mesta, ali pa BEV, ki so parkirani pa ne polnijo.

Ker, če rečemo da so plugini prepovedani, ki polnijo z 3.6kw, a BEV z 4kw pa je? ali bomo rekli da morajo tudi BEV na javnih polnit vsaj z 22kw, drugače ne sme?
Damijan
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2814
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1442
1270

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a Simon »

darjan napisal/-a: 19 Avg 2022, 09:23 Ne razumem te gonje proti plugin hibridom. Večji problem so zaparkirana polnilna mesta, ali pa BEV, ki so parkirani pa ne polnijo.

Ker, če rečemo da so plugini prepovedani, ki polnijo z 3.6kw, a BEV z 4kw pa je? ali bomo rekli da morajo tudi BEV na javnih polnit vsaj z 22kw, drugače ne sme?
Se strinjam, trenutna ureditev z obračunom dodatnih minut nad 3 ure je povsem OK. Kot si rekel so problem zaparkirana polnilna mesta in BEV/PHEV, ki ne polnijo oz. samo fejkajo...
darjan
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Simon napisal/-a: 19 Avg 2022, 09:30
darjan napisal/-a: 19 Avg 2022, 09:23 Ne razumem te gonje proti plugin hibridom. Večji problem so zaparkirana polnilna mesta, ali pa BEV, ki so parkirani pa ne polnijo.

Ker, če rečemo da so plugini prepovedani, ki polnijo z 3.6kw, a BEV z 4kw pa je? ali bomo rekli da morajo tudi BEV na javnih polnit vsaj z 22kw, drugače ne sme?
Se strinjam, trenutna ureditev z obračunom dodatnih minut nad 3 ure je povsem OK. Kot si rekel so problem zaparkirana polnilna mesta in BEV/PHEV, ki ne polnijo oz. samo fejkajo...
Jaz se pa ne strinjam, da dodatne minute rešijo težavo hibridov. Moj primer za vikend, ko je Italijan polnil 6 ur pred Merkatorjem in je uspel napolniti 4 Kwh. To pomeni, da je minimalno plačal porabo. Po tarifi polnilnice je doplačal 0,03 Eur/min in je to ceneje kot parkirišče za 3 Eur/h. Poleg tega ni označil ure prihoda in so mu na moj poziv to redarji razložili z nalepko na šipi..
Mi je pa redarka povedala, da imajo i Italijani kar slabe izkušnje in vedno nekaj glumijo in se delajo nevedne in užaljene, ko jih sankcionirajo.
Robertos664
Alzy
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 67
Kraj: Nazarje
Avto: VW caddy
23
0

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a Alzy »

Da se plačuje kWh po minutah pa tudi ni pošten način zaračunavanja. Recimo Nissan leaf lahko polni na type 2 z 7kw/h, Tesla ali nek xy avto pa z 22kw/h ali več.
Torej če imaš € in imaš boljši avto, lahko polniš ceneje.
Rešitev je več polnilnih mest + kontrole na polnjenje max 3h z označitvijo.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2814
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1442
1270

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a Simon »

De Rosa napisal/-a: 19 Avg 2022, 15:04
Simon napisal/-a: 19 Avg 2022, 09:30
darjan napisal/-a: 19 Avg 2022, 09:23 Ne razumem te gonje proti plugin hibridom. Večji problem so zaparkirana polnilna mesta, ali pa BEV, ki so parkirani pa ne polnijo.

Ker, če rečemo da so plugini prepovedani, ki polnijo z 3.6kw, a BEV z 4kw pa je? ali bomo rekli da morajo tudi BEV na javnih polnit vsaj z 22kw, drugače ne sme?
Se strinjam, trenutna ureditev z obračunom dodatnih minut nad 3 ure je povsem OK. Kot si rekel so problem zaparkirana polnilna mesta in BEV/PHEV, ki ne polnijo oz. samo fejkajo...
Jaz se pa ne strinjam, da dodatne minute rešijo težavo hibridov. Moj primer za vikend, ko je Italijan polnil 6 ur pred Merkatorjem in je uspel napolniti 4 Kwh. To pomeni, da je minimalno plačal porabo. Po tarifi polnilnice je doplačal 0,03 Eur/min in je to ceneje kot parkirišče za 3 Eur/h. Poleg tega ni označil ure prihoda in so mu na moj poziv to redarji razložili z nalepko na šipi..
Mi je pa redarka povedala, da imajo i Italijani kar slabe izkušnje in vedno nekaj glumijo in se delajo nevedne in užaljene, ko jih sankcionirajo.
Se dvigne tarifa namesto 0,03€/min na 0,25€/min, pa je zadeva rešena.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2814
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1442
1270

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a Simon »

Alzy napisal/-a: 19 Avg 2022, 16:22 Da se plačuje kWh po minutah pa tudi ni pošten način zaračunavanja. Recimo Nissan leaf lahko polni na type 2 z 7kw/h, Tesla ali nek xy avto pa z 22kw/h ali več.
Torej če imaš € in imaš boljši avto, lahko polniš ceneje.
Rešitev je več polnilnih mest + kontrole na polnjenje max 3h z označitvijo.
Do 3 ure po kWh, nad tem pa še pribitek na minute je povsem OK, da vsi lahko polnijo na javnih AC polnilnicah. Če ti AC polnilnica v treh urah ne zadostuje, greš na DC, menjaš avto, si narediš domačo polnilnico, alternative vedno obstajajo.
bakki
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Alzy napisal/-a: 19 Avg 2022, 16:22 Da se plačuje kWh po minutah pa tudi ni pošten način zaračunavanja. Recimo Nissan leaf lahko polni na type 2 z 7kw/h, Tesla ali nek xy avto pa z 22kw/h ali več.
Torej če imaš € in imaš boljši avto, lahko polniš ceneje.
Rešitev je več polnilnih mest + kontrole na polnjenje max 3h z označitvijo.
Temu se reče nadomestilo za ozurpacijo. Če pa gledaš s stališča lastnika polnilnice pa mu s tem ko se obračunava kWh in človek vleče skorajda nič, nastaja poslovna škoda.
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Zaparkirana polnilna mesta

Odgovor Napisal/-a aob01 »

nteam napisal/-a: 19 Avg 2022, 09:19 Tega pa ne vem, ker nisem probal, saj ne rabim.
Hotel sem povedati, da v appu za nadzor in upravljanje z avtom ni možno nastavljanje jakosti polnjenja, kot je v istem appu to možno za Enyaq-e (da zmanjšaš moč polnjenja na pol).
Gugl it. Naprej se mi ni dalo raziskovat, ker Škoda/Up/Mii, vse ima isto osnovo le drugačno preobleko. https://www.speakev.com/threads/skoda-c ... 669/page-4
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”