Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a darjan »

Da se nas, PHEV, ne bo imelo samo za blokatorje javnih polnilnic...

Čez vikend sem bil v Piranu, polnim na Petrolu, ko pridem izštekat se pripelje ena Tesla iz Norveške in seveda lastnik ni imel aplikacije, kartice..nič torej.
Po kratkem pogovoru se domenima, da mu jaz vklopil polnico on pa bo dal meni cash za količino kWh. In tako je tudi bilo.
prgrmr, DeCoRawr, Blindek, desiro, DGJ
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a bvs »

darjan napisal/-a: 23 Avg 2021, 12:36 Da se nas, PHEV, ne bo imelo samo za blokatorje javnih polnilnic...

Čez vikend sem bil v Piranu, polnim na Petrolu, ko pridem izštekat se pripelje ena Tesla iz Norveške in seveda lastnik ni imel aplikacije, kartice..nič torej.
Po kratkem pogovoru se domenima, da mu jaz vklopil polnico on pa bo dal meni cash za količino kWh. In tako je tudi bilo.
Ja, bedarija kartic. Moraš imet 100 kartic ali aplikacij, da se lahko kam pripelješ z EV :bang: .
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Lep primer, kako ponudniki komplicirajo in grenijo življenje uporabnikom s svojimi fiksnimi idejami kartic, appov....

Mislim, da je idealen čas, da se pojavi kak večji ponudnik in konkurenci da brco v rit s cashavtomatom in pos terminalom. Ga ne stane nič več kot ravoj appov ali priprava kartic, verjetno še manj. Nas je kar nekaj, ki bi iz principa raje polnili pri njem, pa četudi bi bil 5% dražji.
m3
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a darjan »

To je res, ampak enako bi lahko rekli, da čudno da niso zaživele pumpe, kjer se plača s POS kar na sami postaji. Pa so takšne redke.

Kakorkoli, big data mining odpade, če ni aplikacije.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5357
3483

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> kjer se plača s POS kar na sami postaji.

Saj so - na VSEH pumpah lahko gorivo plačaš s kartico.
Ali na konkretni omari al pa morš narest 10 korakov do POS terminala pod streho.

>> Kakorkoli, big data mining odpade, če ni aplikacije.

Nah, odpade subvencija za razvoj elektronske storitve.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

warpedone napisal/-a: 23 Avg 2021, 13:36
Nah, odpade subvencija za razvoj elektronske storitve.
Torej app in kartice za EV polnilnice plačujemo vsi davkoplačevalci, tudi ICE za EV polnilnice :giggle:
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Komot bi naredili 1 POS terminal in 10 polnilnic, pred polnjenjem izbereš številko polnilnice, rezervira se npr 50€, ko napolniš kolko misliš se pa obračuna in je to to. Na enak princip sem videl kar nekaj črpalk v Avstriji
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a matija »

Nemci postavljajo 10.000 polnilnic s 150kW+ na 1000 lokacijah. Torej 10+ polnilnic na polnilno mesto, korak v pravo smer. Aktivacija s POS terminalom. Cas za izvedbo = 1.5 leta.

Katera drzava bo naslednja ? Ali bo to morda kar EU ?

vir: https://dems.si/nemcija-cena-dc-do-044e-za-kwh/
FV-EV, DGJ, Nejccc
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

:tup: To je pravi pristop. DC 150-300kW, na vsaki lokaciji najmanj 4-16x polnilno mesto, večinoma 8x ali 12x, ter obvezna opcija plačilo s kreditno kartico in zgornja omejitev cene 44centov. :tup:
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Apolon »

FV-EV napisal/-a: 23 Avg 2021, 16:06 :tup: To je pravi pristop. DC 150-300kW, na vsaki lokaciji najmanj 4-16x polnilno mesto, večinoma 8x ali 12x, ter obvezna opcija plačilo s kreditno kartico in zgornja omejitev cene 44centov. :tup:
Zgornje omejitve cene se je zaradi skrbi za okolje potrebno izogibati. Potrebno je regulirat najnižjo ceno, vsaj 1€. Kolikor trg prenese tolikšna naj bo najvišja cena. Čimvišja.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Ogo »

200 EUR na kWh :D
Glej, se pa električarji pač ne bodo prijeli. Diesel still works.

Samo tukaj je poanta, da se primejo. :love:
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Ogo napisal/-a: 23 Avg 2021, 17:23 200 EUR na kWh :D
Glej, se pa električarji pač ne bodo prijeli. Diesel still works.

Samo tukaj je poanta, da se primejo. :love:
Nizka cena električne energije ni garant da se bodo EVji prijeli. Mora biti samo ceneje od alternative. Torej nafto in benz na 10€/l seveda. Treba bo obrnit miselnost in začeti regulirati najnižje cene in stimulirati čimmvišje. Ker Tako potratno kot danes živimo je nevzdržno.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Osebni promet je še najmanjši problem v današnjem svetu. EV-ji so samo pesek v oči vsem, ki zagovarjajo "zelen način življenja". Tudi, če bi lahko iz danes na jutri vse prestavili na EV-je, ali pa še bolj ekstremno, prepovedali vse osebne avtomobile, ne bi bilo zaznavno v primerjavi z vsem ostalim, kar onesnažuje ozračje in uničuje okolje. Da bi se pa cel svet po načinu življenja vrnil v srednji vek in bi ljudje živeli samo od tega, kar je pridelano v njihovi neposredni okolici... da bi se odpovedali praktično vsej moderni tehnologiji. Tega pa brez neke apokaliptične vojne ne boš doživel... pa vprašanje, če bi v takem postapokaliptičnem svetu sploh še rad živel.
Sebastijan
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Apolon »

mikrohard napisal/-a: 23 Avg 2021, 19:09 Osebni promet je še najmanjši problem v današnjem svetu. EV-ji so samo pesek v oči vsem, ki zagovarjajo "zelen način življenja". Tudi, če bi lahko iz danes na jutri vse prestavili na EV-je, ali pa še bolj ekstremno, prepovedali vse osebne avtomobile, ne bi bilo zaznavno v primerjavi z vsem ostalim, kar onesnažuje ozračje in uničuje okolje. Da bi se pa cel svet po načinu življenja vrnil v srednji vek in bi ljudje živeli samo od tega, kar je pridelano v njihovi neposredni okolici... da bi se odpovedali praktično vsej moderni tehnologiji. Tega pa brez neke apokaliptične vojne ne boš doživel... pa vprašanje, če bi v takem postapokaliptičnem svetu sploh še rad živel.
In kaj? Zaradi razlogov ki si jih navedel si jemlješ pravico oz. najdeš kvazi razlog, da nič ne narediš? Pogubno razmišljanje. Čisto balkansko. Če Sosed krade na veliko v čem je problem če Jaz malo. Bolano.
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Bo zopet ena tema zašla v to smer? Apolon, veš da PC, telefon itd. kar uporabljaš škoduje in da izdelava ni ravno eko? Just saying...

Raje naprej o PHEV ;)

Sam sem vozil PHEV 60.000km, sedaj grem na BEV in ne razumem kaj je narobe če na javni polnilnici nekdo polni svoj PHEV, saj je to namen, da čim več prevozi električno. Res da večina polni samo z 3.4kW, nekateri z 7.2KW, ampak tudi vsi BEV ne polnijo z 11kW.
Saj so to počasne polnilnice, namenjene daljšemu polnjenju, če kdo nujno mora napolnit pa skočite na DC polnilnico.
In tudi PHEV se najdejo že z DC priključkom :)
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1249
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1241
1672

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a edi-b »

Odkar so večina plačljive, so tako prazne tako, da kar polnite čim več in čim več E km
Ogo
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Blindek napisal/-a: 23 Avg 2021, 20:24 Bo zopet ena tema zašla v to smer? Apolon, veš da PC, telefon itd. kar uporabljaš škoduje in da izdelava ni ravno eko? Just saying...

Raje naprej o PHEV ;)

Sam sem vozil PHEV 60.000km, sedaj grem na BEV in ne razumem kaj je narobe če na javni polnilnici nekdo polni svoj PHEV, saj je to namen, da čim več prevozi električno. Res da večina polni samo z 3.4kW, nekateri z 7.2KW, ampak tudi vsi BEV ne polnijo z 11kW.
Saj so to počasne polnilnice, namenjene daljšemu polnjenju, če kdo nujno mora napolnit pa skočite na DC polnilnico.
In tudi PHEV se najdejo že z DC priključkom :)
Se strinjam. Vendar namen oz. cilj opravičuje sredstva. Če uporabljaš PC in telefon za prepričevanje in ozaveščanje o škodljivosti nekaterih dejanj je to čisto nekaj drugega kot če ju uporabljaš za neumne komentarje.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Simon »

Blindek napisal/-a: 23 Avg 2021, 20:24 Bo zopet ena tema zašla v to smer? Apolon, veš da PC, telefon itd. kar uporabljaš škoduje in da izdelava ni ravno eko? Just saying...

Raje naprej o PHEV ;)

Sam sem vozil PHEV 60.000km, sedaj grem na BEV in ne razumem kaj je narobe če na javni polnilnici nekdo polni svoj PHEV, saj je to namen, da čim več prevozi električno. Res da večina polni samo z 3.4kW, nekateri z 7.2KW, ampak tudi vsi BEV ne polnijo z 11kW.
Saj so to počasne polnilnice, namenjene daljšemu polnjenju, če kdo nujno mora napolnit pa skočite na DC polnilnico.
In tudi PHEV se najdejo že z DC priključkom :)
Itak, da lahko in je tudi prav, da PHEV polni na javnih polnilnicah in s tem prispeva k čimvečjemu številu prevoženih električnih km… to je isto kot moj sosed, ko me sprašuje a boš spet na brezplačni polnilnici pred občino polnil? Ja halo, sej zato so jih postavili, da bi se EV čimbolj prijeli… slovenska foušija ne pozna meja, a da bi si ga pa sam kupil in tam polnil- o to pa ne, je predrag :bang:
Blindek, Ogo
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Mu lahko drugič poveš, da je polnjenje doma tudi zelo poceni ;)

Sam sem svojega PHEV polnil vsak dan v 1.5 letu, naredil med 50-60km na elektriko dnevno, od tega še dodatno cca. 100km na bencin.
Nekateri govorijo da se ne splača, ampak je moj iV PHEV stal cca. enako kot en manj močen dizel.
In tudi zmotno je mišljenje, da ko je batarija prazna je prazna in nimaš več elektro motorja, dejstvo pa je da se PHEV z prazno batarijo spremeni v navadnega hibrida ki enako rekuperira in še vedno vozi delno na elektriko.

Apolon, razumem, sam podpiram ekološko rabo vsega, vendar se raje spravi na industrijo, ne pa na majhnega človeka ki hoče poceni z avtom v službo. In tudi na napačnem forumu si, tukaj bi naj bli ljubitelji EV vozil, pa naj bo to Rimac ali Zoe, ne pa nabijanje kako moraamo biti ekološki, žal napačen forum.
Ogo, Simon
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Priključni hibrid bo zasedal polnilnice Type 2 !!

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Blindek napisal/-a: 23 Avg 2021, 21:14 Mu lahko drugič poveš, da je polnjenje doma tudi zelo poceni ;)

Sam sem svojega PHEV polnil vsak dan v 1.5 letu, naredil med 50-60km na elektriko dnevno, od tega še dodatno cca. 100km na bencin.
Nekateri govorijo da se ne splača, ampak je moj iV PHEV stal cca. enako kot en manj močen dizel.
In tudi zmotno je mišljenje, da ko je batarija prazna je prazna in nimaš več elektro motorja, dejstvo pa je da se PHEV z prazno batarijo spremeni v navadnega hibrida ki enako rekuperira in še vedno vozi delno na elektriko.

Apolon, razumem, sam podpiram ekološko rabo vsega, vendar se raje spravi na industrijo, ne pa na majhnega človeka ki hoče poceni z avtom v službo. In tudi na napačnem forumu si, tukaj bi naj bli ljubitelji EV vozil, pa naj bo to Rimac ali Zoe, ne pa nabijanje kako moraamo biti ekološki, žal napačen forum.
Vsak forum je pravi za to temo. In industrija bo ponudila kar mi zahtevamo. Ne bo se industrija spremenila. Povpraševanje/ponudba ja? Spremenimo navade. To je edini način.

Ste se kdaj vsi skupaj vprašali kako se bodo počutili vaši otroci in vnuki ko bodo čez 10-20 let prebirali forum in videli kako imate ljudje 1001 razlog zakaj nekaj ni pametno spremeniti. Povem vam, da jih bo sram in bodo polni gneva. Ko boste v penziji se bodo z vami pogovarjali o tej temi in boste videli kako trpijo zaradi onesnaženja. Jih boste lahko pogledali v oči?

Scrklana, razvajena, egoistična in arogantna družba smo. To je.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”