Hrvaška

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

MIRANRR napisal/-a:Tista pri kaflandu ni šla z nobeno. Verjetno je kaj narobe s polnilnico. Prav tako s PS ,ni šlo, oziroma ne znam.
Ja mogoce so je izklopili zaradi visoke porabe
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

HEP danes dodal nove DC 50 kW polnilnice:

A6 - Odmorište Lepenica sjever
2 x CCS/Chademo

https://www.plugshare.com/location/194429

Karlovac:
1x CCS/Chademo

https://www.plugshare.com/location/194426

Goričan:
1x CCS/Chademo

https://www.plugshare.com/location/194424
matija, Vremenko, CRF
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2307
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1691
2216

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a crunchy »

redamp napisal/-a:Dobil ELEN kartico v 1 tednu. Ali ELEN kartica deluje tudi na HR TELEKOM postajah, na Cresu v kampu Kovačine je polnilnica ( Hrvatski telekom (HR01) - Roaming omogućen)?
Letos bom z EV-jem verjetno šel na Cres. Zanima me ali je polnjenje v kampu Kovačine omogočeno tudi zunanjim oziroma če je potrebno kaj plačati za parkiranje/polnjenje, če nisi gost kampa? V Plugshare-u https://www.plugshare.com/location/98894 namreč ni dovolj informacij.
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 454
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
448
656

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

Ne komplicirajo, pri rampi poveš, da bi rad polnil in ti odpre. Polnjenje in parkiranje zastonj.
CRF, crunchy, matija, FV-EV
quadslo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 415
186
7

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a quadslo »

Ali kdo ve če potrebuješ kartico za polnjenje CCS v Rijeki (Čavle)?

https://www.plugshare.com/location/187606
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

quadslo napisal/-a:Ali kdo ve če potrebuješ kartico za polnjenje CCS v Rijeki (Čavle)?

https://www.plugshare.com/location/187606

Ne rabis, Eleen je do konca 2019 free, 2020 zacnejo z obrwcunon, tudi AC
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

Kartico rabis obvezno. Sem polnil v soboto in brez kartice ni nic. Vem da se je govorilo, da za Elen ne rabis prav njihove kartice za aktivacijo. Gre tudi s kaksno drugo. Jaz nisem preveril, ker imam Elen kartico.
quadslo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 415
186
7

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a quadslo »

Kje pa lahko dobim to kartico?
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

quadslo napisal/-a:Kje pa lahko dobim to kartico?
Na DC ne rabite kartice zaenkrat.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

Zakaj potem meni ni zacelo polniti ko sem vtaknil vtikac? Ko sem pa prislonil kartico se mi je prikazal menu. Govorimo za DC polnilnico v Čavle. V soboto se vracam in bom naredil posnetek polnenja na DC v Čavle.
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

Ne vem, kolikor sem uporabljal DC od elen so plug and charge ABB polnilnica, zdaj zakaj bi Cavle bila drugace be vem, sicer pa Elen ne izdaja kartic in dela polnjenjenz bilo latero rfid
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

Jaz imam kartico Elen ze 1,5 let. Sem slisal in sem prej v post tudi napisal, da je bilo govora da prime se kaksna druga RFID kartica. Jaz nisem preizkusil. Bom pa probal z Gremo na elektriko ali pa DEM kartico. Z ostalimi bi si lahko naredil kaksen strosek (roaming). Sem pa siguren, da je v Čavle potrebna kartica za aktiviranje.
quadslo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 415
186
7

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a quadslo »

Odgovor Elen:

Obavještavamo Vas da se ELEN punionice trenutno mogu otključati bilo kojom RFID karticom koja radi na frekvenciji od 13,56 MHz – to je, na primjer, većina kartica drugih pružatelja usluge punjenja električnih vozila u Hrvatskoj i inozemstvu, razne beskontaktne kartice (npr. bankovne za beskontaktno plaćanje ili javni prijevoz) i slično.

Napomena: Nakon punjenja, pričekajte da punionica prikaže poruku kada je sigurno isključiti kabel. Nakon toga prvo izvadite kabel iz punionice, a tek zadnje iz automobila. U suprotnom, postoji mogućnost da se kabel zaglavi u punionici. U slučaju kvara, nazovite broj naveden na punionici.

Punjenje na ELEN punionicama je i dalje je besplatno, te ćemo Vas obavijestiti o promjenama i skoroj dostupnosti mobilne korisničke aplikacije koja će olakšati korištenje.

Popis punionica možete pronaći na poveznici: http://elen.hep.hr/ .
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

Danes poklical in dobil odgovor, da Tifon Jesenice se ne deluje, INA pocivalisce Zir pa sploh ne vejo nic. Se pravi med Zadrom in pocivaliscem Brinje ni DC polnilnice. 160km razdalje po AC je meni preriskantno. Za Kone, Leafe in ostale, ki imate 40kWh+ pa ni panike. Gremo po magistralki domov. Je ze veckrat preverjena destinacija.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

@quadslo
Brez kartice ni nic. Ali imas Elen ali pa kaksno drugo, ki je na isti frekvenci kot Elen kartica. V glavnem, rabis kartico za polnenje.
Citiram @methos besede: “Na DC ne rabite kartice zaenkrat”
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

robertto napisal/-a:Danes poklical in dobil odgovor, da Tifon Jesenice se ne deluje, INA pocivalisce Zir pa sploh ne vejo nic. Se pravi med Zadrom in pocivaliscem Brinje ni DC polnilnice. 160km razdalje po AC je meni preriskantno. Za Kone, Leafe in ostale, ki imate 40kWh+ pa ni panike. Gremo po magistralki domov. Je ze veckrat preverjena destinacija.
Znaimivo, kolega je danes polnil na ELEN Vukova Gorica, in ni rabil nobene kartice ,samo je prikljucil in to je to, polnilnica je ABB taka kot jo ima recimo Lidl...
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

V Čavle se kartica rabi (ni nujno da je od Elen).
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

Je v Čavlima je od ELEN-a polnilnica, 1000%, zakaj pa je potrebna RFID pa ne vem, ker na drugih ni...
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

Brez indentifikacije ti ne ponudi menu za pricetek polnenja. Poskusim polniti brez kartice v soboto ko se bom polnil in posnamem. Res pa je, da se pred polnenjem nisem dotaknil zaslona. Mogoce je touch in bi se moral samo dotakniti ekrana in bi se menu za pricetek polnenja prikazal.
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

Samo se dotaknes zaslona in priikljucis na avto in sam zazna ce je CCS ali Chademo pol pa samo start in vozi misko
robertto, edi-b
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”