Hrvaška

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

methos napisal/-a:
FV-EV napisal/-a:Ta teden sem bil v Dubrovniku in je na poti malo hitrih polnilnic. Praktično je menda v Zadarju Kauflad ena in Šibeniku Kaufland zelo praktična druga (domačini sicer vse zaparkirajo misleč, da EV še ne obstajajo). V TP Krka je že nekaj časa nedelujoča komplet vsi priključki. Do Dubrovnika pa nimaš nič hitrega, le kakšena AC pa še to redko. V samem mestu sem potem polnil čez noč na AC-free (pohvalno, ni bilo zaparkirano z ICE).
Zaenkrat je bolj bogo Dalmacija ja, razen Kauflanda ZD in ŠI, pri letaliscu Dubrovnik je tudi 50kW DC od T-com ostalo pa je tema

Ja za letališče sem vedel, samo se mi ni dalo še tja vozit, sem imel dovolj čez noč na AC v mestu. Ni bilo nobenega EV tri dni tam. Sta mal čudno parkirali dve mladi domačinki poleg te polnilnice, pa sem ju spustil ven (sem slišal: Pa sem ti rekla, da ne parkiraj tu poleg. Druga pa: Saj je vedno prazno, ravno zdaj pa.....;-)
SimonZed, Sebastijan, Kaktus
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

ELEN je aktiviral dve novi hitri 50 Kw DC polnilnici na avtocesti A1 Zagreb - Split

Pocivalisce BRINJE Istok i Zapad

https://www.plugshare.com/location/184096

https://www.plugshare.com/location/184095
kt57, CRF, matija, evid, DGJ, Vremenko
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

IKEA Zagreb je umaknila eno AC22kW polnilnico in zamenjala jo z DC50!
aktivira se z Telekomovo kartico ali pa se posodi na Ikejinem pultu

https://www.plugshare.com/location/191106
Vremenko, Vodokotlic, matija, DGJ, Damijan, kt57
MIRKOLEAF
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 106
Avto: Leaf 2018
103
196

Pot v Zadar

Odgovor Napisal/-a MIRKOLEAF »

A ima kdo najnovejšo situacijo okrog polnilnic in izkušnjo na poti proti Zadru. Ktera je boljša varianta, Zagreb - Zadar, ali Rijeka - Zadar po jadranki.
Dopust se bližajo in bodo te relacije aktualne. Lp
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Točno poglej v aplikacijo Plugshare, ker so ravno ta mesec na avtocesti od Bosiljevega do Zadra dve novi hitri.
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Pot v Zadar

Odgovor Napisal/-a methos »

MIRKOLEAF napisal/-a:A ima kdo najnovejšo situacijo okrog polnilnic in izkušnjo na poti proti Zadru. Ktera je boljša varianta, Zagreb - Zadar, ali Rijeka - Zadar po jadranki.
Dopust se bližajo in bodo te relacije aktualne. Lp
Bolj ziher ti je Jadranka, je vec polnilnic


Zagreb -Zadar je nova polnilnica Brinje, ampak ti povem da je kolega imel tako sranje prejsnji vikend, ven je metalo polnilnico, ni mogel polniti na DC, in potem se je komaj privlekel do Otocac in tam polnil par ur na AC, tako da se ne zanasat na te polnilnice, da bos prisel z 20% baterije pa bos tam nafilal, ker se ti lahko zgodi da zadeva ne bo delovala... na tisti telefonski stevilki pa itak nobenga ni ko imajo kao call center..
matija
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

Po moje je najbolj ziher pot do Zadra po jadranki. Od tu naprej je potem lazje, ker so DC polnilnice bolj dosegljive.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Vse je tudi odvisno od dometa tvojega EV. Če imaš zgolj 30kWh kot sklepam, potem verjetno res bolj glej AC, ki so pogostejše na Jadranki.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

Res imam 30kWh. V Čavlu napolnem na DC, na kratko se ustavim se na AC v Novem Vinodolskem (kosilo) in potem je dovolj do Zadra.
Damijan, Robinhood, FV-EV, evid
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

Na INA bencinski postaji "Vukova Gorica" na AC A1 je HEP postavil DC 4x 50kW

https://www.plugshare.com/location/193471
matija, Dzun Tao
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a robertto »

Mogoce ves kako in koliko zaracunavajo polnenje?
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 221
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Kona EV
155
436

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a Vremenko »

Po mojem je zankrat brezplačno še.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Zanimivo. Vse postavljajo v smeri proti morju. Na poti v Slavonijo pa je bolj žalost. Prejšnji vikend sem želel polniti na Petrolu v Zagrebu, pa sem par kilometrov pred odcepom ugotovil, da postaja ni ob avtocesti, temveč na Slavonski aveniji. Seveda sem šel naprej do IKEA-e. Tam sem se priključil na AC (na postaji 2x22 kW, s T-Mobile kartico) in si končno ogledal IKEO.
Ko sem se vrnil nazaj sem hotel bolj za hec preizkusiti še DC polnjenje in čeprav sem imel T-Mobile kartico, ni nič pomagalo. Predvidevam, da je potrebno iti na informacije (IKEA) in zaprostiti za njihovo polnilno kartico?!? Ali kdo ve, da bom vedel za drugič, če ne bodo medtem odprli še kakšno ugodnejšo lokacijo za polnjenje na poti proti Slavoniji (kar sicer dvomim).
Kaktus
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

crunchy napisal/-a:Zanimivo. Vse postavljajo v smeri proti morju. Na poti v Slavonijo pa je bolj žalost. Prejšnji vikend sem želel polniti na Petrolu v Zagrebu, pa sem par kilometrov pred odcepom ugotovil, da postaja ni ob avtocesti, temveč na Slavonski aveniji. Seveda sem šel naprej do IKEA-e. Tam sem se priključil na AC (na postaji 2x22 kW, s T-Mobile kartico) in si končno ogledal IKEO.
Ko sem se vrnil nazaj sem hotel bolj za hec preizkusiti še DC polnjenje in čeprav sem imel T-Mobile kartico, ni nič pomagalo. Predvidevam, da je potrebno iti na informacije (IKEA) in zaprostiti za njihovo polnilno kartico?!? Ali kdo ve, da bom vedel za drugič, če ne bodo medtem odprli še kakšno ugodnejšo lokacijo za polnjenje na poti proti Slavoniji (kar sicer dvomim).
Meni je delala zadnjic DC pri Ikeji z T-com kartico.
Je pa tudi z plugsurfing omogoceno.

HEP je v Osijeku postavil DC 50kW polnilnico.
Drugace pa na AC pri Novski bo na INA postaji HEP do avgusta postavil polnlnico.
crunchy
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

robertto napisal/-a:Mogoce ves kako in koliko zaracunavajo polnenje?

HEP-ove so trenutno vse free ker je testna faza, ko pa bo placljivo bodo imeli aplikacijo...


V kratkem bo odprta tudi polnilnica na INA bencinski pocivalisce ZIR (pri gostilni MACOLA) na A1 smer ZAG - ZAD.

Problem je vecji da v Dalmaciji ni DC polninic, razen Kauflanda Sibenik in Zadar , ostalo je tema...
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a crunchy »

methos napisal/-a:Meni je delala zadnjic DC pri Ikeji z T-com kartico.
Je pa tudi z plugsurfing omogoceno.
T-com mi ni delala (delala pa je na sosednji AC postaji!). Torej dejansko ni delovala in ne bi pomagalo, če bi šel na informacije. Zanimivo.
methos napisal/-a:HEP je v Osijeku postavil DC 50kW polnilnico.
Drugace pa na AC pri Novski bo na INA postaji HEP do avgusta postavil polnlnico.
Mi ne pomaga, ker moram najpozneje v Novski ven iz avtoceste, INA Novska pa je po tem odcepu.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Na moji poti na jug, sem imel težave na polnilnici v Zagrebu pri Kauflandu. Po dolgem pogovarjanju in klici v center je nekako slučajno po pol ure delovala njihova kartica. Ko sem se čez nekaj dni vračal, ponoči, prav tako ni šlo. Ne vem ali je kriva kartica ali njihov sistem.
Kaktus
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Eno vprasanje, ce ima mogoce kdo informacijo....
A za aktivacijo ELEN polnilnic je se vedno OK katerakoli RFID kartica, ali spet izdajajo svoje?
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Tista pri kaflandu ni šla z nobeno. Verjetno je kaj narobe s polnilnico. Prav tako s PS ,ni šlo, oziroma ne znam.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a methos »

Hitch-Hiker napisal/-a:Eno vprasanje, ce ima mogoce kdo informacijo....
A za aktivacijo ELEN polnilnic je se vedno OK katerakoli RFID kartica, ali spet izdajajo svoje?

DC polnilnice so ABB-jeve in ni potrebno za zdaj nobene RFID kartice, docim AC polnicice pa se aktivirajo z bilokatero RFID
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”