Petrol polnilnice

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1249
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1241
1672

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a edi-b »

Ne se hecati, da bi imel še ICE in se z njim vozil bilo kam, še posebej pa ne na dopust. Ko je moja menjala, je lahko izbirala e twingo ali e corsa in je izbrala e corso za drugi avto pri hiši. Sedaj je seveda navdušena.

Danes sem med 05. in 20. uro naredil 300km, poraba z 90% na 25%, okolica Celja, na KK in Obrežje, letališče Zagreb in nazaj, med 0 in 5 stopinj
FV-EV, SimonZed, MIRANRR
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Apolon »

edi-b napisal/-a: 30 Nov 2021, 00:38 Ne se hecati, da bi imel še ICE in se z njim vozil bilo kam, še posebej pa ne na dopust. Ko je moja menjala, je lahko izbirala e twingo ali e corsa in je izbrala e corso za drugi avto pri hiši. Sedaj je seveda navdušena.

Danes sem med 05. in 20. uro naredil 300km, poraba z 90% na 25%, okolica Celja, na KK in Obrežje, letališče Zagreb in nazaj, med 0 in 5 stopinj
Zgleda imaš preveč časa al pa lažeš. 300km prevozil s 65% baterije. Si potemtakem imel porabo pod 14kWh/100km. Pri normalni vožnji in vsaj malo vožnje hitrosti okrog 130km/h nikoli. In ne zavajaj ker to ni običajna poraba.

Normalna poraba s kono 64 je ta trenutek cca 18-20kWh odvisno od deleža AC. Poraba ki sem jo podal jaz je ob 1/2 AC vožnje in 1/2 po lokalnih cestah. Povprečna hitrost do 80km/h.
bvs
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Franci »

@Apolon @edi-b prav nič ne zavaja - če poznaš relacijo, ki jo je prevozil veš, da je večina glavnih cest izven AC, in za tako pot je čisto realna poraba ki jo je zapisal. Ne vem kakšen EV voziš, če ga sploh, a porabo 18 - 20 kWh imam jaz ob negativnih temperaturah zunanj in vožnjo izključno po AC s hitrostjo po omejitvah.

Da pa preidemo malo na Petrolove polnilnice - res da jih skoraj ne potrebujem, a tudi drugi jih zelo redko in so večinoma proste.
Včeraj sem očeta peljal v KC in je bila na Vrhovčevi ena od dveh polnilnic ovita v polivinil v aplikaciji pa je označeno, da ni na voljo.
Janez
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a bvs »

Aha, cjazenje, pa topla garaža itd ... Ne pije vode za 90% ljudi. Namreč večina se vozi po AC na daljše proge. Se pa okoli vozijo tisti, ki so škrti in si tudi vinjete ne privoščijo. Tudi take poznam, ponavadi iščejo samo free polnilnice in imajo pot iz enega konca SLO do LJ za izlet (kot za časa juge).
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Franci napisal/-a: 30 Nov 2021, 08:31 @Apolon @edi-b prav nič ne zavaja - če poznaš relacijo, ki jo je prevozil veš, da je večina glavnih cest izven AC, in za tako pot je čisto realna poraba ki jo je zapisal. Ne vem kakšen EV voziš, če ga sploh, a porabo 18 - 20 kWh imam jaz ob negativnih temperaturah zunanj in vožnjo izključno po AC s hitrostjo po omejitvah.

Da pa preidemo malo na Petrolove polnilnice - res da jih skoraj ne potrebujem, a tudi drugi jih zelo redko in so večinoma proste.
Včeraj sem očeta peljal v KC in je bila na Vrhovčevi ena od dveh polnilnic ovita v polivinil v aplikaciji pa je označeno, da ni na voljo.
Tudi ti imaš preveč cajta da se cjaziš okrog. Kdo se še vozi po glavnih cestah. Za relacije imamo AC. Samo ne mi o hitrosti vožnje po AC kot da si na regionalki izven naselja. Ker tudi to je brezveze.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6554
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Sori ampak pač med Celjem in Krškem ni avtoceste tako da drugo kot regionalke ne ostane, da bi se kdo vozil čez LJ(AC +100km) je pa tudi neumno. Ne cjazijo se vsi ampak kdaj se pa res ne splača po AC vozit.
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1249
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1241
1672

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a edi-b »

Nobenega cijazenja, po omejitvah, izven avtoceste prehitel ene 10 šleperjev, zjutraj in dopoldne še sneg in mokra cesta, je pa res na ponedeljke in petke še ekstra gužva, sploh v konicah, avtocesta KK Obrežje prazna, okoli ZG pa obup, Laško-KK še nisem našel avtoceste, kot sem že velikokrat povedal klima stalno na auto 21 ali 22 stopinj..., predvčeraj sem snel prečnike s 3 nosilci za kolesa, katera imam gor okoli 8 mesecev letno
SimonZed, EV+PV entuziast
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Franci »

@Apolon sta ti že vse napisala @DeCoRawr in @edi-b, kar se pa moje vožnje po AC tiče je pa večinoma s tokom - kakšen je pa tok v konicah, pač vemo tisti, ki se takrat vozimo, eni imate očitno srečo in se vozite po praznih AC - ja za hitrosti 150 km/uro + se res odstotki baterije porabljajo malo hitreje, a za takšne možnosti vožnje kot jih imam jaz je poraba po AC takšna kot sem napisal.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a bvs »

edi-b napisal/-a: 30 Nov 2021, 00:38 Ne se hecati, da bi imel še ICE in se z njim vozil bilo kam, še posebej pa ne na dopust. Ko je moja menjala, je lahko izbirala e twingo ali e corsa in je izbrala e corso za drugi avto pri hiši. Sedaj je seveda navdušena.

Danes sem med 05. in 20. uro naredil 300km, poraba z 90% na 25%, okolica Celja, na KK in Obrežje, letališče Zagreb in nazaj, med 0 in 5 stopinj
A Better Route Planer pravi, da se za takšno pot porabi 84% baterije pri velikosti baterije 64kWh in Koni letnik 2019. Vzel sem povprečno temperaturo 3 stopinje, rahlo snežno in mokro cesto (včeraj je bil sneg in dež), extra 200kg, druge parametre sem pustil takšne kot so default. Pot od Zdravilišča Laško in nazaj. Ne vem, meni je Route planner bolj kot ne vedno naračunal optimistično varianto, da bi se zmotil za 19%, hmm? Mogoče je pri Koni drugače, tega ne vem.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6554
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Meni ABBR vedno pesimistično zračuna, sem si moral popravit porabo pa še vedno fali. Je pa res da če je gužva na AC se lahk kar pozna poraba...
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a bvs »

Mogoče je pri meni drugače, ker imam 225 širino felten in ne 205, kot verjetno vzame ABRP? E-golf je imel original 16 in 17 col v homologaciji. Jaz imam 17 col original feltne, ki so verjetno manj aerodinamične od 16 col.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Franci »

Forum je namenjen izmenjavi mnenj in če je nekdo imel neko dejansko porabo je prav, da jo navede (navedel je razmere pot, ...), spet drugi, kateri ve, da bo imel zaradi širših pnevmatik (posledično večjega upora) ter drugačnega načina vožnje porabo višjo, pač take primerjave ne more uporabit za svoje vozilo in svoj način vožnje.
Še vedno pa nas je na forumu veliko EV navdušencev, ki hočemo biti poleg tega, da smo vrgli veliko EUR za nakup vseeno ekološki in svoje EV-je ne ženemo preko omejitev in ne montiramo platišč in pnevmatik, s katerimi bi načrtno prispevali k višji porabi in nižjim dometom.
ABRP pa najbrž vzame neko povprečje - vsaka vožnja pa je specifični dogodek. ;)
Janez, bojanre, bnovak88
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Franci napisal/-a: 01 Dec 2021, 12:12 Forum je namenjen izmenjavi mnenj in če je nekdo imel neko dejansko porabo je prav, da jo navede (navedel je razmere pot, ...), spet drugi, kateri ve, da bo imel zaradi širših pnevmatik (posledično večjega upora) ter drugačnega načina vožnje porabo višjo, pač take primerjave ne more uporabit za svoje vozilo in svoj način vožnje.
Še vedno pa nas je na forumu veliko EV navdušencev, ki hočemo biti poleg tega, da smo vrgli veliko EUR za nakup vseeno ekološki in svoje EV-je ne ženemo preko omejitev in ne montiramo platišč in pnevmatik, s katerimi bi načrtno prispevali k višji porabi in nižjim dometom.
ABRP pa najbrž vzame neko povprečje - vsaka vožnja pa je specifični dogodek. ;)
Ekologiji si se odpovedal ko si kupil avto. Jaz o ekologiji na tem forumu ne bi ravno razpravljal, ker kakršnakoli potrošnja je v smeri stran od skrbi za naravo.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5357
3483

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Nosiš filter na riti?
Metan je huda reč ..
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Apolon »

warpedone napisal/-a: 01 Dec 2021, 13:01 Nosiš filter na riti?
Metan je huda reč ..
Se vidi da si ubrisan. Resnica pa verjamem da boli. Priznal pa tako ali tako ne boš, da se ti jebe za ekologijo. Reakcije so vedno pričakovane…
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a darjan »

Pomeni petrol ima nekaj novega glede polnilnic? imajo paket EV+ICE v najemu, al zakaj traja ta offtopic debata že par strani?
Avrelij, Ogo
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a McDuck »

easy_rider napisal/-a: 27 Nov 2021, 15:11
McDuck napisal/-a: 23 Nov 2021, 14:38 Zato upam, da Petrol kmalu bo omogočil plačevanje polnjenja tudi z mBills aplikacijo.
McDuck mislim da obstaja rešitev tudi zate: mBills izdaja Mastercard debetno kartico. Vnesi to kartico v Onecharge app in boš lahko plačeval z mBills plačilno metodo. Ni direktno mBills plačilo, imel boš pa možnost plačevanja brez kredita, z v naprej naloženim dobroimetjem s kartice. Ne poznam nikogar, ki to že prakticira, verjamem pa da deluje.

Saj vem, da lahko tako plačujem. Toda na ta način MasterCard baje zasluži 2% od vsakega plačila. Zato mBills ti povrne 2% pri plačilu brez kartice toda z njihovo aplikacijo pri nekaterih prodajalcih v Sloveniji pri katerih je možno plačati z mBills aplikacijo. Zato mislim da bi bilo lepo, če bi omogočili tudi na polnilnicah plačevanje z mBills aplikacijo (brez MasterCard kartice) in da bi lahko cena polnjenja bila kot za registrirane uporabnike (najcenejša kot jo imajo lastniki njihove RFID kartice za polnjenje).
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Vprašanje za Petrol saj vem da njihov zaposleni spremlja to temo. Zakaj z aplikacijo Volkswagen We Connect (We Charge) ni možno plačevati polnjenja na Hrvaškem in v Srbiji na Petrol polnilnicah? V Volkswagen aplikaciji piše, da te polnilnice niso v sistemu We Charge. Pa tudi večina Petrol polnilnic v aplikaciji We Connect v Sloveniji je vpisana z dvakrat več priključkov kot jih je dejansko!? Problem je, da so v aplikacijo vpisane napačne mednarodne številke (oznake) priključkov.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a Ogo »

To po mojem ni vprašanje za Petrol, temveč za We Charge.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Petrol polnilnice

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Mislim, da je prav problem v Petrolu, ker partnerjem ni sporočil seznam novih polnilnic in tudi ni sporočil pravilne mednarodne številke (oznake) priključkov. Saj Petrol nima na svoji spletni strani ali v svoji aplikaciji napisanih mednarodnih številk (oznak) priključkov (primer: SIPETE0063012).
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”