Trenutno stanje javnih polnilnic

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Kdor bo letos potoval, naj izkoristi tole ponudbo, ki jo je predstavil BoBa, ker najbrž ne bo dolgo trajalo s tako nizko tarifo (zgleda, da so v fazi novačenja uporabnikov, kot pred leti Maingau). Tudi jaz bi, če ne bi že imel naročnine Ionity Passport (zelo zadovoljen, dela tip-top in nimam več range anxiety).
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a iMark »

Dobra ponudba to za ionity, tudi brez naročnine je cena solidna.
darjan, Phil
Phil
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 471
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 LR AWD
135
468

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Phil »

BoBa napisal/-a: 02 Jun 2022, 11:21 Večkrat je omenjana visoka cena Ionity polnilnic za tiste, ki nimajo ugodnejših paketov, ki jih dobijo ob nakupu avtomobila.
Ena od možnosti je Bonnet, ki ponuja 35p/kWh, kar glede na tečaj ustreza cca 0,41c/kWh. S tem ni pokrit le Ionity, ampak mnoga polnilna mesta v nekaterih državah - Nemčija, Nizozemska, Belgija,... Za vse hitre polnilnice je enaka tarifa.

Razen sprejemljivih cen imajo tudi posamezne akcije v obliki nekaj brezplačnih polnjenj, bonusov, ipd.
Na ta način so potovanja po zahodni Evropi mnogo lažja!

Če se bo kdo registriral, lahko uporabi kodo RYRRMB in s tem dobi tudi 15€ dobropisa.
Se pravi to so tile abonmaji/pricing modeli?
https://www.joinbonnet.com/pricing

Pravilno razumem, da tudi, če ne ne vzameš abonmaja, imaš na ionity ceno 0,35 funtov za kWh? Se pravi cca 0.41 eur. Že to je dober deal.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6654
Avto: Kona 64_2018
3550
604

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Jp, sprobam v nedeljo ;)
Phil
Phil
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 471
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 LR AWD
135
468

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Phil »

DeCoRawr napisal/-a: 03 Jun 2022, 16:01 Jp, sprobam v nedeljo ;)
Prosim javi rezultat :)
mschrek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 222
Kraj: Ljubljana
Avto: SR+
117
215

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a mschrek »

Sem že jaz nekaj dni nazaj: preverjeno dela!
Phil
Phil
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 471
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 LR AWD
135
468

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Phil »

Se ta refferal vidi, samo če vzameš mesečni plan oz tale pay as you go ne deluje?
mschrek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 222
Kraj: Ljubljana
Avto: SR+
117
215

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a mschrek »

Jaz imam pay as you go in sem imel prvo polnjenje (cca. 20 kWh - se mi je mudilo) zastonj.
Phil
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Apolon »

JUBILEE -25 procentov rabat pri naslednjem filanju
SPEAKEV20 - dobropis 20 funtov v naslednjem mesecu
Phil, Ogo
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2163
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Če hočete še 15 funtov gor pri registraciji uporabite npr mojo kodo RYRWDE
Ali od kergakol drugega
Nejccc
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Če je kdo dol. Ionity Zadar brezplačno polnjenje. Pri Shellu vizavi tesla SuC. Sem polnil preko Megatela, drugače pa cena 91c/kWh.
Priponke
932B9792-E977-4BD4-83FF-4FD7B3AE838C.png
Phil, darjan
Gucci
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 17
Kraj: Velike Lašče
Avto: ID.4
28
57

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Gucci »

Phil napisal/-a: 03 Jun 2022, 16:04
DeCoRawr napisal/-a: 03 Jun 2022, 16:01 Jp, sprobam v nedeljo ;)
Prosim javi rezultat :)
Sprobal v nedeljo na Smedniku na Ionity. Deluje.
Porabil sem eno kodo. Sprva mi je pobralo nekaj €, ki jih je nato vrnilo.

Kot je nekdo omenil zgoraj, že brez vezave je cena 0,39€ na Ionity super.

Hvala
Ogo, Phil, darjan
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6654
Avto: Kona 64_2018
3550
604

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Ja men ni ratalo, sem pol drugje polnil :)
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 221
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Kona EV
155
436

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Vremenko »

A še komu zadnje čase (morda zadnja 2 tedna) prekinja polnjenje na AC polnilnicah Gremo na elektriko? Zelo verjetno se zgodi takrat, ko avto na sosednji vtičnici prekine/konča polnjenje. Prej se to zagotovo ni dogajalo. Zgodilo se mi je na polnilnici na Avčinovi in na Neubergerjevi v Ljubljani.
filip
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 229
Kraj: Ljubljana
15
1

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a filip »

Vremenko, očitno so bile polnilnice in električno omrežje preobremenjeno in ti je delovalo na meji.
Je pa vse odvisno tudi od zunanjih temperatur in ostalih vremenskih dejavnikov ter na kateri dolžini in s katero močjo polniš.
Pozna pa se tudi da večina polni prekomerno oziroma zaseda polnilno-parkirna mesta čeprav jih sploh ne potrebuje ter nima strpnosti in obzirnosti do ostalih.
Da o tem kako ponekod že zaračunavajo polnjenje ne govorimo
Phil, Apolon
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 221
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Kona EV
155
436

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a Vremenko »

@filip ne vem, če bi se lahko s tabo strinjal. Sam polnim s 7,4 kW, na drugi strani so bili avti s podobnim polnilcem ali pa kvečjemu z 11kW, tako da preobremenitev ni.

Pa to se je začelo dogajati sedaj, prej tega ni bilo. Izklopi mi po pol ure, eni uri, ne gre tukaj za nobeno prekomerno polnjenje oziroma ne vem kaj si hotel sploh povedati s tem...
filip
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 229
Kraj: Ljubljana
15
1

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a filip »

Misliš da to ni možno?
Kaj pa če je preklopil na počasnejše oziroma adaptivno polnjenje tako kot pri pametnem telefonu?
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 374
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a nteam »

Če zaznate težave z GNE polnilnicami, jih prijavite na mail gremo.naelektriko@elektro-ljubljana.si. To se ne sme dogajat, da bo enega odklopilo, če se eden prišteka in obratno. Ni neke smiselne tehnične razlage.
Na mailu so kar ažurni.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

SimonZed napisal/-a: 03 Jun 2022, 08:51 Kdor bo letos potoval, naj izkoristi tole ponudbo, ki jo je predstavil BoBa, ker najbrž ne bo dolgo trajalo s tako nizko tarifo (zgleda, da so v fazi novačenja uporabnikov, kot pred leti Maingau). Tudi jaz bi, če ne bi že imel naročnine Ionity Passport (zelo zadovoljen, dela tip-top in nimam več range anxiety).
Hitro se je tole končalo... Pravkar prispel mail.
Ionity v Sloveniji že izginil iz zemljevida. Refills samo še v podprtih domačih državah, glede cene izven UK še ni jasno ali bo enaka (v UK občutna podražitev kWh).

Screenshot_20220616-013215_Bonnet-01.jpeg
Home Country

From Wednesday 15th June all Bonnet users will be asked to choose their home country in the app. This will update pricing to the correct rate and currency for your country.

Charging Abroad

Refills will no longer be available to use outside your country, but you can still charge abroad using our PAYG roaming rates - these are local to the country you are charging in. You will be notified what the roaming rate is before you charge abroad.

Supported Countries

Bonnet will only be available in countries where we have a high density of chargers. This will allow us to focus on growing our current network so we can continue to provide the best EV charging experience for our users. A full list of countries where Bonnet is available can be found here - this will be updated as our coverage grows.

International Pricing
Current charging rates for your country can be found on our pricing page. Refill volumes outside of the UK will remain at 50kWh, 120kWh and 200kWh.

Can I still charge with Bonnet abroad?
Of course! You can charge at any Bonnet charger with our PAYG roaming rates. These are local to each country and you will be notified what they are before you start charging abroad.

How will I know if Bonnet is still active in my country?
Bonnet will be available in Austria, Belgium, France, Germany, Italy, Luxembourg, the Netherlands, Spain, Sweden, Switzerland and the United Kingdom. If your country isn't on the list, it's because we are focusing on growing in specified countries for now but that doesn't mean Bonnet won't be available for you in the future. Keep an eye on our socials and website for any updates.

What is the PAYG roaming rate?
The roaming rate you pay for your electricity when you are charging abroad will be the local country's PAYG rate. You will be notified what these rates are before you start charging abroad and more information can be found on our website.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Trenutno stanje javnih polnilnic

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Zgleda, da aplikacija sploh ne bo več dostopna uporabnikom izven izbranih držav (med katerimi ni Slovenije):
Screenshot_20220616-015424_Google Play Store.jpg
Odgovori

Vrni se na “Javne polnilnice”