Hrvaška

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
Odgovori
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a DGJ »

bvs napisal/-a: 18 Avg 2022, 17:40 Point je, da bencina ni problem dobit, EV pumpo mnogo težje.
A to resno?
EV lahko polniš pri vsakem objektu, ki ima električno vtičnico in to so praktično vse bivalne hiše in še n drugih objektov.
Koliko objektov ima bencinsko pumpo?
Robertos664
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a bvs »

DGJ napisal/-a: 18 Avg 2022, 22:01
bvs napisal/-a: 18 Avg 2022, 17:40 Point je, da bencina ni problem dobit, EV pumpo mnogo težje.
A to resno?
EV lahko polniš pri vsakem objektu, ki ima električno vtičnico in to so praktično vse bivalne hiše in še n drugih objektov.
Koliko objektov ima bencinsko pumpo?
Ja itak, tujec se kar vozi okoli po naseljih in prosi za šuko. Iščeš plačljivo, upaš da dela, da jo lahko zaženeš in da ni zaparkirana z ICE vozilom, kot so npr. Petrolove, ki imajo poleg pumpe še pijančke v bufetu, ki te gledajo in ne premaknejo avtomobila, dokler ga bencin kelnar ne spomni. Ker vidim, da si iz Kamnika. Prvi vas dobiti frej AC pumpo med vikendom je nemogoče, tisto kartico od Gen-i si lahko zatakneš za klobuk. Domžale so prve, kjer lahko resno računaš, da boš lahko filal, seveda DC, pa še tam je bufet nasproti pumpe in zaparkirana pumpa.
Apolon
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a iMark »

DGJ napisal/-a: 18 Avg 2022, 22:01
bvs napisal/-a: 18 Avg 2022, 17:40 Point je, da bencina ni problem dobit, EV pumpo mnogo težje.
A to resno?
EV lahko polniš pri vsakem objektu, ki ima električno vtičnico in to so praktično vse bivalne hiše in še n drugih objektov.
Koliko objektov ima bencinsko pumpo?
Meni je bilo to ravno smešno, ampak, če je sila je sila. Sem videl na HR Norvežana, ki je imel iz 2 nadstropja iz apartmaja čez balkon napeljan podaljšek in polnil Teslo cca 2 dni. Da bi to našemu sobodajalcu naredil, bi nas pomoje izselil, ker je nonstop gledal kdo ima vključeno klimo in kdo ne in kritiziral Poljake, če jim je delovala klima čez noč :giggle:
stjurc
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 203
Kraj: NM
Avto: Renault Zoe R135 & Škoda Enyaq 85 2024 (v prihodu)
156
49

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a stjurc »

iMark napisal/-a: 19 Avg 2022, 08:43
DGJ napisal/-a: 18 Avg 2022, 22:01
bvs napisal/-a: 18 Avg 2022, 17:40 Point je, da bencina ni problem dobit, EV pumpo mnogo težje.
A to resno?
EV lahko polniš pri vsakem objektu, ki ima električno vtičnico in to so praktično vse bivalne hiše in še n drugih objektov.
Koliko objektov ima bencinsko pumpo?
Meni je bilo to ravno smešno, ampak, če je sila je sila. Sem videl na HR Norvežana, ki je imel iz 2 nadstropja iz apartmaja čez balkon napeljan podaljšek in polnil Teslo cca 2 dni. Da bi to našemu sobodajalcu naredil, bi nas pomoje izselil, ker je nonstop gledal kdo ima vključeno klimo in kdo ne in kritiziral Poljake, če jim je delovala klima čez noč :giggle:
Od takih je samo za bežati. Ne rečem, da imaš okna odprta in klimo laufaš - ti so res pacienti. Ampak da ti zaradi klime ponoči teži, ali pa da sitnari za 10 EUR kolikor mu elektrike nabiješ zaradi polnjenja avta na 7-10-dnevnem dopustu, ko mu pustiš jurja - to pa je gostitelj... :bang:
darjan, BL_EV, Robie, warpedone, tilc
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a DGJ »

bvs napisal/-a: 18 Avg 2022, 23:17 Ja itak, tujec se kar vozi okoli po naseljih in prosi za šuko. Iščeš plačljivo, upaš da dela, da jo lahko zaženeš in da ni zaparkirana z ICE vozilom, kot so npr. Petrolove, ki imajo poleg pumpe še pijančke v bufetu, ki te gledajo in ne premaknejo avtomobila, dokler ga bencin kelnar ne spomni. Ker vidim, da si iz Kamnika. Prvi vas dobiti frej AC pumpo med vikendom je nemogoče, tisto kartico od Gen-i si lahko zatakneš za klobuk. Domžale so prve, kjer lahko resno računaš, da boš lahko filal, seveda DC, pa še tam je bufet nasproti pumpe in zaparkirana pumpa.
Hočem povedati, da lažje napolniš EV (skoraj pri vsaki hiši) kot pa ICE (samo bencinski servisi). Če hočeš potem najdeš pot.

Kamnik z bližnjo okolico ima skupno 10 javnih polnilnic (od tega 2 samo za P+R ki se aktivira z vozovnico za vlak - še nepreverjeno ampak tako naj bi bilo, od teh 10 je ena DC ostale so AC). Kako so zasedene se lahko zelo enostavno spremlja preko app GNE (razen 2 na P+R). Ne verjamem trditvi, da je za vikend nemogoče polniti v Kamniku. Zdaj če so vse polnilnice zasedene in nekdo polni potem je to super za razvoj e-mobilnosti in tvoja trditev pade na celi črti, ker nekdo dejansko polni - samo ti ne, če so zapakirane z EV ali ICE in nihče ne polni potem je to obsojanja vredno dejanje dotičnih voznikov, da pa bi bile vse polnilnice nedelujoče je pa možno samo teoretično. Praktično sem že zasledil da je bila ena od polnilnic brez informacije o delovanju/zasedenosti vendar je delovala in se jo v takem primeru lahko zažene s kartico (GNE ali GEN-i).
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

DGJ napisal/-a: 19 Avg 2022, 14:06
bvs napisal/-a: 18 Avg 2022, 23:17 Ja itak, tujec se kar vozi okoli po naseljih in prosi za šuko. Iščeš plačljivo, upaš da dela, da jo lahko zaženeš in da ni zaparkirana z ICE vozilom, kot so npr. Petrolove, ki imajo poleg pumpe še pijančke v bufetu, ki te gledajo in ne premaknejo avtomobila, dokler ga bencin kelnar ne spomni. Ker vidim, da si iz Kamnika. Prvi vas dobiti frej AC pumpo med vikendom je nemogoče, tisto kartico od Gen-i si lahko zatakneš za klobuk. Domžale so prve, kjer lahko resno računaš, da boš lahko filal, seveda DC, pa še tam je bufet nasproti pumpe in zaparkirana pumpa.
Hočem povedati, da lažje napolniš EV (skoraj pri vsaki hiši) kot pa ICE (samo bencinski servisi). Če hočeš potem najdeš pot.

Kamnik z bližnjo okolico ima skupno 10 javnih polnilnic (od tega 2 samo za P+R ki se aktivira z vozovnico za vlak - še nepreverjeno ampak tako naj bi bilo, od teh 10 je ena DC ostale so AC). Kako so zasedene se lahko zelo enostavno spremlja preko app GNE (razen 2 na P+R). Ne verjamem trditvi, da je za vikend nemogoče polniti v Kamniku. Zdaj če so vse polnilnice zasedene in nekdo polni potem je to super za razvoj e-mobilnosti in tvoja trditev pade na celi črti, ker nekdo dejansko polni - samo ti ne, če so zapakirane z EV ali ICE in nihče ne polni potem je to obsojanja vredno dejanje dotičnih voznikov, da pa bi bile vse polnilnice nedelujoče je pa možno samo teoretično. Praktično sem že zasledil da je bila ena od polnilnic brez informacije o delovanju/zasedenosti vendar je delovala in se jo v takem primeru lahko zažene s kartico (GNE ali GEN-i).
Sam sem že polnil v Kamniku in sta bili preko vikenda dve lokaciji zasedeni in sem priklopil na tretji. Ja splača se malo preko aplikacije prej preverit, da se ne voziš brez veze levo in desno. Je pa še vedno več polnilnic praznih kot polnih. To seveda ni garancija, da nas bodo vse vedno čakale, ko jih rabimo.
Zato vedno malo rezervnega plana in brez slabe volje iti drugam, če na prvi lokaciji že nekdo drug polni. Ja smo pa res že vsi malo alergični, ko tam parkira nekdo, ki mu to ne pritiče.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a DGJ »

@bvs ta trenutek v Kamniku od 20 priključkov (10 polnilnic) zasedeni 3. Lahko prideš. 8-)
Simon
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a bvs »

Preveri po 17h al pa dopoldan na lep dan. Kaj mi nuca, ko sem na izletu jaz in Kamničani? Naj čakam, da se Kamničani na meditiranje in kopanje v izvir Kamniške Bistrice odpeljejo :D ?
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a Simon »

DGJ napisal/-a: 20 Avg 2022, 13:10 @bvs ta trenutek v Kamniku od 20 priključkov (10 polnilnic) zasedeni 3. Lahko prideš. 8-)
Dodatna polnilnica (dva priključka) v izgradnji pred Mercator center, lepo se množijo polnilnice… :)
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a DGJ »

bvs napisal/-a: 20 Avg 2022, 13:21 Preveri po 17h al pa dopoldan na lep dan. Kaj mi nuca, ko sem na izletu jaz in Kamničani? Naj čakam, da se Kamničani na meditiranje in kopanje v izvir Kamniške Bistrice odpeljejo :D ?
Ta trenutek v Kamniku od 20 priključkov (10 polnilnic) zasedena 2.
Mislim da sem ti dokazal, da je tvoja trditev na pamet in nima realne osnove. Zaključujem to debato.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a bvs »

Ne vem zaj pred tremi tedni nisem dobil od 11h do 18h nobene polnilnice. Gres pa danes gledat, ko je slabo vreme in so vsi doma in posledivno ne filajo 🥱.
Uporabniški avatar
mtech7
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 233
Kraj: Kamnik
Avto: TeslaS 17
150
85

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a mtech7 »

bvs napisal/-a: 20 Avg 2022, 18:06 Ne vem zaj pred tremi tedni nisem dobil od 11h do 18h nobene polnilnice. Gres pa danes gledat, ko je slabo vreme in so vsi doma in posledivno ne filajo 🥱.
Ce res ne najdes nobene, pisi na zs pri nas je vedno ena prosta.
Simon
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a bvs »

mtech7 napisal/-a: 20 Avg 2022, 23:17
bvs napisal/-a: 20 Avg 2022, 18:06 Ne vem zaj pred tremi tedni nisem dobil od 11h do 18h nobene polnilnice. Gres pa danes gledat, ko je slabo vreme in so vsi doma in posledivno ne filajo 🥱.
Ce res ne najdes nobene, pisi na zs pri nas je vedno ena prosta.
Ne bom fehtal okol, razen, če bom na hlapih. Hvala vseeno. DC pa čao, upam, da bo kmalu tudi v Mengšu.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

pirpy napisal/-a: 17 Avg 2022, 13:06
MIRANRR napisal/-a: 17 Jun 2022, 15:37 Večina vas potuje na morje, tam je to precej urejeno. Potuje kdo v Smer Srbija Makedonija. Letos bi to rad ponovil.
Mogoče kdo naredi kakšen potopis v to smer.
Kako ti služi leaf?
Spremljaš temperaturo baterije?
Kako hitro voziš če je potrebno polnit večkrat na hitri polnilnici.?
Malo pozno, oprosti!
Leaf dobro služi, 140 kkm
Spremljam temperaturo, samo po "sliki na ekranu. tako da po mojem večina pod 35 st. Je zanimivo AC in večkrat hitro polnjenje, ter poleti. gre temperatura malo višje, vendar ni nikoli bila blizu rdeče. Za to skrbi avto, ki mi potem polni okrog 20 kW, enkrat celo 16-18 kW. Na AC običajno vozim pod 110, še raje blizu 100 km/h. Že prej z bencinarjem sem bil pristaš nizke hitrosti, samo toliko da me tovornjaki ne prehitevajo.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2064
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Meni ga tudi še ni uspelo spraviti v rdeče območje, sem pa že bil gornjih treh četrtinah. Predvsem pospeški mu nabijejo temperaturo, logično.
Mado
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 58
Kraj: Mursko Središće, HR
Avto: ICE :(
89
15

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a Mado »

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... n__=%2AW-R

Tesla Supercharging Voting počinje izgleda, pa TMCC poziva na glasove za nove SC u Hrvatskoj :tup:
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Kdaj bo Ionity dodal še kako polnilnico na Hrvaškem? Tri sta res premalo.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a darjan »

Pomoje na hrvaškem ne bo tako enostavno, ker bi sigurno morali plačat velike denarce, kar pa vprašanje če sedaj imajo interes...
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Imajo interes. Samo pri Ionityu ponavadi ni objave 7 let vnaprej. Se samo zgodi. Tako kot letos v okolici Pule.
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 127
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
95

Re: Hrvaška

Odgovor Napisal/-a zoranko »

Ogo napisal/-a: 09 Sep 2022, 09:27 Imajo interes. Samo pri Ionityu ponavadi ni objave 7 let vnaprej. Se samo zgodi. Tako kot letos v okolici Pule.
Kje v okolici?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”