Ugodno polniti v slo in tujini

Polnjenje v divjini je lahko posebna dogodivščina
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3011
1076
1320

Ugodno polniti v slo in tujini

Odgovor Napisal/-a bvs »

SimonZed napisal/-a: 08 Nov 2022, 09:09 Zato "glasujemo" z denarnicami.
EV mobilnost je v EU obsojena na propad. Gledam video in model fila v Kaliforniji kot gost na Electrify America za 0.43$/kWh na DC 150kW polnilnici. Plača enostavno z VISO. Pri nas pa? Več: https://www.electrifyamerica.com/pricing/
bojanre
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6651
Avto: Kona 64_2018
3546
604

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Pricing may be subject to tax, if applicable for the location of a particular charger.
En kup videjev je ko to plačevanje s kartico ne deluje. Zraven je še davek, tako kot vse v USA so cene brez davka.


V avstriji je na HPC-ju(Moon) 40c na minuto. Če avto solidno polni je lahko zelo poceni.


Ni še tko hudo, je pa res da bi lahko bilo boljše.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3011
1076
1320

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a bvs »

DeCoRawr napisal/-a: 08 Nov 2022, 20:57
Pricing may be subject to tax, if applicable for the location of a particular charger.
En kup videjev je ko to plačevanje s kartico ne deluje. Zraven je še davek, tako kot vse v USA so cene brez davka.


V avstriji je na HPC-ju(Moon) 40c na minuto. Če avto solidno polni je lahko zelo poceni.


Ni še tko hudo, je pa res da bi lahko bilo boljše.
Ne opravičuj, ker tudi tvoja plača v A precej zaostaja za tisto v Kaliforniji in tudi pri nas polnilnice ne delujejo. Lahko se sedaj vsedem v avto in ti jih v roku pol ure poslikam. Pri nas ne deluje 50% javnih polnilnic, pa še volitve se bližajo :D.
Greš npr. v Kentucky, pa filaš na 90kW DC-ju za 0,16$/kWh, na 350kW pa za 0,32$/kWh +davek in to kot gost. Saj imajo DC cenejš k pr nas AC :o .
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

bvs napisal/-a: 08 Nov 2022, 21:01
DeCoRawr napisal/-a: 08 Nov 2022, 20:57
Pricing may be subject to tax, if applicable for the location of a particular charger.
En kup videjev je ko to plačevanje s kartico ne deluje. Zraven je še davek, tako kot vse v USA so cene brez davka.


V avstriji je na HPC-ju(Moon) 40c na minuto. Če avto solidno polni je lahko zelo poceni.


Ni še tko hudo, je pa res da bi lahko bilo boljše.
Ne opravičuj, ker tudi tvoja plača v A precej zaostaja za tisto v Kaliforniji in tudi pri nas polnilnice ne delujejo. Lahko se sedaj vsedem v avto in ti jih v roku pol ure poslikam. Pri nas ne deluje 50% javnih polnilnic, pa še volitve se bližajo :D.
Greš npr. v Kentucky, pa filaš na 90kW DC-ju za 0,16$/kWh, na 350kW pa za 0,32$/kWh +davek in to kot gost. Saj imajo DC cenejš k pr nas AC :o .
Mal preveri kolk zmečejo za zdravstvena zavarovanja in zdravila v opevani ameriki pol pa boš lahko takšne stvari pisal. Marsikdo si niti zdravil ne more privoščit. Je pa pomembno samo da so pištole pa benz in štrom pocen. :tup: :D
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6651
Avto: Kona 64_2018
3546
604

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Poglej od 6:20 naprej. Delovanje je tko kot prinas :D


Pa mal še v zagovor, oni majo bencin zelo poceni napram nam(no vsaj ko prinas država ne subvencionira) in če bi bile cene na HPC take kot pri nas bi dejansko folk prodajal EVje in nazaj kupoval ICE avtomobile.


Tako da petrol in GNE če berete, tudi do tega lahko pride ja...
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3011
1076
1320

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a bvs »

PogoreucJ napisal/-a: 08 Nov 2022, 21:41 Mal preveri kolk zmečejo za zdravstvena zavarovanja in zdravila v opevani ameriki pol pa boš lahko takšne stvari pisal. Marsikdo si niti zdravil ne more privoščit. Je pa pomembno samo da so pištole pa benz in štrom pocen. :tup: :D
Pred dvemi urami sem se pogovarjal z mojim prijateljem iz Kalifornije. Dejal je, da je bila njegova najboljša odločitev v življenju, da je odšel preko luže. Meni preko ne ustreza, smo si različni. Kar se tiče zdravljenja gremo v isto smer -> hodim privat zobozdravniku, ker so v javnem pocarji. Sicer pa imaš že na balkanu tudi ameriški tip zdravljenja, le plače so še bolj bedne kot pri nas. Me pa skrbi, da plače ne bodo šle v isto smer, kot preko luže.
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

bvs napisal/-a: 08 Nov 2022, 22:14
PogoreucJ napisal/-a: 08 Nov 2022, 21:41 Mal preveri kolk zmečejo za zdravstvena zavarovanja in zdravila v opevani ameriki pol pa boš lahko takšne stvari pisal. Marsikdo si niti zdravil ne more privoščit. Je pa pomembno samo da so pištole pa benz in štrom pocen. :tup: :D
Pred dvemi urami sem se pogovarjal z mojim prijateljem iz Kalifornije. Dejal je, da je bila njegova najboljša odločitev v življenju, da je odšel preko luže. Meni preko ne ustreza, smo si različni. Kar se tiče zdravljenja gremo v isto smer -> hodim privat zobozdravniku, ker so v javnem pocarji. Sicer pa imaš že na balkanu tudi ameriški tip zdravljenja, le plače so še bolj bedne kot pri nas. Me pa skrbi, da plače ne bodo šle v isto smer, kot preko luže.
Tudi gasterbajterji, ki se za praznike prevažajo iz dojčland v balkanland se dol hvalijo kako je oh in sploh. Gor pa delajo cele dneve in žrejo konzerve pa si izmensko menjajo postelje. Tako da to kar nekdo govori je tako fejst z rezervo za jemat.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3011
1076
1320

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a bvs »

Prav, če ga ti bolje poznaš kot jaz :).
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

bvs napisal/-a: 08 Nov 2022, 22:28 Prav, če ga ti bolje poznaš kot jaz :).
Ne gre se za to kdo koga bolj pozna. Mnenja so relativna in zato brezvezna. To je enako, kot je za enega 1000€ veliko denarja za drugega pa niti omembe vredno. Sicer pa me boli k… za ameriko.

Mogoče pa je tvoj prijatelj trofil :D :

https://www.24ur.com/novice/tujina/lote ... ovini.html
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3014
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3800
6419

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a DGJ »

PogoreucJ napisal/-a: 08 Nov 2022, 22:31 Sicer pa me boli k…
:giggle:
Deja vu.

In spet smo nazaj kjer smo bili. Mislim to, da smetimo temo. ;)
FrediZ
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5232
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1219
2560

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a darjan »

DeCoRawr napisal/-a: 08 Nov 2022, 12:16 Ampak to tukaj ni problem ker je cena na kWh je pa res da jo potem ZOE manj plača priklučnine. V Avstriji je skoraj vse počasno na minuto in tukaj je potem debata ZOE na mestu.

Še vedno so na voljo Model S z duplo chargerjem in ceno za 30k.
Tudi DC v AT so na minuto in počasi bomo prišli do tega, da bodo razni stari ioniqi, kone, niroti...postali dražji na dolgo pot kot ICE :/
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6651
Avto: Kona 64_2018
3546
604

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Aja sej zato če polnim DC polnim na 50kW. Še Ionity DC 50kW(kjer ga pač najdeš) je bil dobr deal ko sem še z e-Golfom vozil.

Ne splača se za 20kW več plačevat 2-3x ceno, še dobro da je voltaža visoka pri korejcih da vsaj na 120A štarta že z 43kW
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5232
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1219
2560

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a darjan »

trenutno ja, ampak vidimo kam pes taco moli - v AT.

Saj polnjenje na minuto, je nekako edina logika, na tak način bodo proizvajalci delali čimhitrejše, ljudi kupovali, pa manj gužve bo...
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

DeCoRawr napisal/-a: 10 Nov 2022, 09:53 Aja sej zato če polnim DC polnim na 50kW. Še Ionity DC 50kW(kjer ga pač najdeš) je bil dobr deal ko sem še z e-Golfom vozil.

Ne splača se za 20kW več plačevat 2-3x ceno, še dobro da je voltaža visoka pri korejcih da vsaj na 120A štarta že z 43kW
No ja, se strinjam, ampak pri koni gre do 78 kW, tako da je skoraj 30 kW več 😉
20221023_204959-01-01.jpeg
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5232
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1219
2560

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a darjan »

Preračunaj, koliko te pride kwh, v AT, kje je cena na minuto 1.14 na minuto @ 300kW (petrol gostovanje, verjetno je lokalno ceneje)

Sem v beljaku "pretočil" 10kWh @ 67kw, pa je koštalo 12 eur. recimo pri nas na petrolu na 50kw, bi bil strošek 4 eur :)

Ampak..če bi v beljaku bil z nekim strojem, bi pa na koncu bilo ceneje, kot petrol pri nas, če bi bilo polnjenje nad 200kw.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6651
Avto: Kona 64_2018
3546
604

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Pardon 28kw več :) Še nikol nisem polnil tolk hitro drugač ;)

Ampak recimo gostovanje s petrolovo kartico na smartics:

Cena polnjenja na priključkih z nazivno močjo od 22,01 kW do 50 kW 0,50 €
Cena polnjenja na priključkih z nazivno močjo nad 50 kW 1,27 €

Nevem pa zakaj piše 50centov ker sem ziher zadnjič polnil s 45 na minuto. Skratka ni vredno plačevat več kot 2x več za manj kot 2x več polnjenje. Pa razlike ni tolk v času.


Aja pa lokalno smartics ni neki ceneje pa še začetno tarifo maš.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5232
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1219
2560

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a darjan »

točno ja, smartics je "pumpa" ja, no saj v griffenu sem pa na 50kw polnil, tam pa je bila cena 2.6 eur za 4.3kWh. piše da je tam 0.41 na minuto.

Ampak kaj, ko v beljaku nisem našel 50kw, bile so samo čademo, CCS pa vse 300 :/
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Imam Ionity Passport in polnim po 0,35 €/kWh v tujini (vprašanje sicer, do kdaj še zdrži ta cena). Cen na drugih polnilnicah mi ni treba preračunavati. :whew: Slika zgoraj ⚡️ je izpred dveh tednov z Ionity Eisentratten v AT.
darjan
damjan
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 76
Kraj: Novo mesto
Avto: Renault Zoe
53
21

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a damjan »

SimonZed napisal/-a: 10 Nov 2022, 10:38 Imam Ionity Passport in polnim po 0,35 €/kWh v tujini (vprašanje sicer, do kdaj še zdrži ta cena). Cen na drugih polnilnicah mi ni treba preračunavati. :whew: Slika zgoraj ⚡️ je izpred dveh tednov z Ionity Eisentratten v AT.
Slike ne vidimo, ali je gneca v AT in Nemčiji na Ionity polnilnicah?
Uporablas aplikacijo Ionity ali kartico?
Bi si lahko naročnio dva delila?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Polnjenje za Gen-i naročnike

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ne zjutraj ne zvečer ni bilo nikogar razen mene na tej lokaciji (res pa je bila nedelja).

Ionity direktno nima kartice, samo aplikacijo ali spletni vmesnik (razen preko drugih ponudnikov polnjenja, ki lahko imajo svoje kartice).

Komur je vseeno deliti podatke o bančni kartici (občasno je treba tudi v bančni aplikaciji potrditi transakcijo), najbrž lahko deli tudi aplikacijo. :giggle:
20221023_082148-01-01.jpeg
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Javne polnilnice”