Nakup modela Y v letu 2023

Odgovori
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

bvs napisal/-a: 20 Maj 2023, 09:59 Seveda. Kitajci iz koles v avte, mi pa iz avtomobila na kolesa. Nekaj ne štima s politiko? Očitno ICE EURO 7 in elektrifikacija ni rešitev. Bomo pa vsi imel elektrarne na hišah :D . Butale na 3 potenco.
Če bi znal šteti do 5 ne bi kvasil takšnih bedarij. Pred leti se je od 1,3 miljarde kitajcev manj kot 3% prevažalo z osebnimi vozili. A ni logično da se delež povečuje? Pri nas je delež dobrih 50%. Danes je pa kitajcev kolk 1,5 miljarde? in če to preslikaš na naš delež OV/prebivalca jim še danes fali cca 700 milijonov, da dosežejo naš delež. Pa ga ne bodo nikoli dosegli. Nikoli!

Ni problem elektrifikacija, elektrarne, pa nafta…. To je pesek v oči naivnim. Vsa poanta je v zniževanju ogljičnega odtisa. Če bi prepovedovali nakupe in uporabo vozil bi bila štala, ker bi se ljudem sfrzenkalo. Tako pa počasi vpelješ alternativo, ki bo draga kot žafran in staro tehnologijo postopoma omejuješ. Cilj in posledično skozi ukrepe bo Rezultat javni prevoz, sharing, pa sem pa tja kdo z lastniškim vozilom, ki bo prej izjema kot pravilo.
matija
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1557
Avto: Muskvič Model E Quattro
767
755

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a mlakar »

To že sedaj gre v razvitih urbanih centrih.
Tričetrt Slovenije je pa vukojebina in to ne špila.

V London se mi niti ne bi dalo iti z avtom, tudi če bi bile cestnine zastojn. Ali pa v Pariz.
Kegelj, Phil
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

Ker je slovenija vukojebina se ne bo cel svet prilagajal tej vukojebini. Se bomo kar lepo prilagodili in se preselili na “kup” v urbane predele. Že to je fuknjeno, da do vsake bajte vlečemo kablovje, cevi in asfalt. Fuknjeno, res. To je predrago. Se bomo selili v mesta in rušili nepremičnine na perifiriji, da se bo kar kadilo za nami. Večina prebivalcev vukojebine pa tega ne bo priznalo, dokler jih to ne bo doletelo. Jih pa razumem, ker je nevednost in strah zajebana reč.
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1557
Avto: Muskvič Model E Quattro
767
755

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a mlakar »

Še Ameri jih ne rušijo, pa imajo ekstreme glede tega.
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

mlakar napisal/-a: 20 Maj 2023, 11:06 Še Ameri jih ne rušijo, pa imajo ekstreme glede tega.
Premal poznaš te stvari, da bi jih komentiral. Ekstrem je pri nas. Kar pa se tiče američanov pa je samo vprašanje katero leto bodo bankrotirali pa se jim bo itak samo porušlo al pa bodo s svojim ajznom harali ne samo na vasi ampak predvsem po mestih.
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1557
Avto: Muskvič Model E Quattro
767
755

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a mlakar »

ZDA so pred bankrotom redno. Pa na koncu ni nič.
Nabili jim bodo cene za zrihtat infrastrukturo, pa bodo cene ceglov padle za 40%, za razliko v nabijanju cen ceglov, bodo pač keš namenili za redno rihtanje infrastrukture v vukojebinah.
Saj tle je isto, folk misli nabijat cene 250 jurjev za staro bajto, ki niti nima kanalizacije. Bo cena padla na 100 jurjev, 50 jurjev se bo dalo za zrihtat infrastrukturo, pa še bo 100 jurjev ostalo. Denarja torej je, samo prevekslat ga je treba iz nabijanja megle v oprijemljive zadeve.
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

mlakar napisal/-a: 20 Maj 2023, 11:49 ZDA so pred bankrotom redno. Pa na koncu ni nič.
Nabili jim bodo cene za zrihtat infrastrukturo, pa bodo cene ceglov padle za 40%, za razliko v nabijanju cen ceglov, bodo pač keš namenili za redno rihtanje infrastrukture v vukojebinah.
Saj tle je isto, folk misli nabijat cene 250 jurjev za staro bajto, ki niti nima kanalizacije. Bo cena padla na 100 jurjev, 50 jurjev se bo dalo za zrihtat infrastrukturo, pa še bo 100 jurjev ostalo. Denarja torej je, samo prevekslat ga je treba iz nabijanja megle v oprijemljive zadeve.
Za 50 jurjev če želiš narediti tako kot se dela in je treba niti 300m dostopa ne urediš. Pri nas pa se meri razdalje dostopov in kablovja do kurčeve bajte v kilometrih!!!

Dokler to plačujejo občine, torej vsi imaste lahko polne goflje. Plačajujte to vse sami pa pol goflje obračajte. Potem pa še za bonus to vse sami vzdržujte in seveda nosite stroške za zimsko službo. Že samo za slednje bi vam zmanjkalo sredstev in bi jokcali.

Že odvoz smeti jaz plačujem več zato ker eni živijo kilometre stran. Plačujte odvoz na podlagi oddaljenosti od odlagališča. Ne pa da je vse en velik socializem.
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1557
Avto: Muskvič Model E Quattro
767
755

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a mlakar »

Tebe nekaj mede, skačeš iz ene v drugo skrajnost.
tilc
Flyer
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 75
Kraj: Sencur
41
42

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Flyer »

PogoreucJ napisal/-a: 20 Maj 2023, 11:06
mlakar napisal/-a: 20 Maj 2023, 11:06 Še Ameri jih ne rušijo, pa imajo ekstreme glede tega.
Premal poznaš te stvari, da bi jih komentiral. Ekstrem je pri nas. Kar pa se tiče američanov pa je samo vprašanje katero leto bodo bankrotirali pa se jim bo itak samo porušlo al pa bodo s svojim ajznom harali ne samo na vasi ampak predvsem po mestih.
O kakšnem bankrotu ZDA to sanjaš, ali sploh veš kaj o ekonomiji in zadolževanju (glede na zapisano očitno ne) ali pa samo brez razmisleka kopiras vse možne zarote iz spleta?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

bvs napisal/-a: 20 Maj 2023, 08:04 Sploh ni point v znamki. Point je v tem, da daš 50k€ za plastične ratkape oz. grd izgled avta. In ti to zavijejo v 3-5% manjšo porabo in to kupiš. Feltna na avtu za 50k€ mora biti lepa in pika.
Vsake oči imajo svojega malarja. Tebi so morda grde, nekomu pa so lepe, tako da ne sodi vsega človeštva po svojem okusu. Če bi imeli vsi isti okus, bi že zdavnaj izumrli.

Druga zadeva je pa, da imamo ljudje različne prioritete. Pač vsak pogleda po svojih prioritetah, kaj mu je pomembnejše in kar ima nizko prioriteto enostavno odklopi iz svojega radarja, če pri drugih stvareh dobi toliko več.

Meni osebno npr. dol visi za feltne, še celo zunanji izgled mojega avta me bolj malo briga, ker ga gledajo drugi, jaz ga ne kupujem za gledat ali razkazovat, pač pa da se fajn počutim med vožnjo, ko me čimceneje pelje od točke A-B. če smo že pri izgledu pa me moti bolj tisto kar mi sosedje razkazujejo in sem prisiljen vsak dan gledat, četudi mi ni všeč.
PogoreucJ, venuciae30, Hanzi, Sebastijan, Franci, niko6, kt57, DGJ
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

Flyer napisal/-a: 20 Maj 2023, 13:08
PogoreucJ napisal/-a: 20 Maj 2023, 11:06
mlakar napisal/-a: 20 Maj 2023, 11:06 Še Ameri jih ne rušijo, pa imajo ekstreme glede tega.
Premal poznaš te stvari, da bi jih komentiral. Ekstrem je pri nas. Kar pa se tiče američanov pa je samo vprašanje katero leto bodo bankrotirali pa se jim bo itak samo porušlo al pa bodo s svojim ajznom harali ne samo na vasi ampak predvsem po mestih.
O kakšnem bankrotu ZDA to sanjaš, ali sploh veš kaj o ekonomiji in zadolževanju (glede na zapisano očitno ne) ali pa samo brez razmisleka kopiras vse možne zarote iz spleta?
Skorajda ne spremljam spleta. Z izjemo zadev povezanih s štromom in mojo stroko.
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

mlakar napisal/-a: 20 Maj 2023, 12:27 Tebe nekaj mede, skačeš iz ene v drugo skrajnost.
Ko zmanjka argumentov pride ven takšna kot tvoja pričakovana reakcija.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a darjan »

PogoreucJ napisal/-a: 20 Maj 2023, 09:36
darjan napisal/-a: 20 Maj 2023, 08:44
PogoreucJ napisal/-a: 20 Maj 2023, 08:38



Zaenkrat ni alternative plastiki.
Tesla M1 bo vrnitev trabanta?
Vsa vozila, vseh proizvajalcev bodo vrnitev trabanta. Če si boš kakšnega sploh lahko privoščil pa je vprašanje. Jaz sem prepričan da
Na srečo nas več ne bo, ko bo prišlo do takšnih bedarij...
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

darjan napisal/-a: 22 Maj 2023, 06:45
PogoreucJ napisal/-a: 20 Maj 2023, 09:36
darjan napisal/-a: 20 Maj 2023, 08:44

Tesla M1 bo vrnitev trabanta?
Vsa vozila, vseh proizvajalcev bodo vrnitev trabanta. Če si boš kakšnega sploh lahko privoščil pa je vprašanje. Jaz sem prepričan da
Na srečo nas več ne bo, ko bo prišlo do takšnih bedarij...
Pa je ne nameravaš živet max še 10 let.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a darjan »

PogoreucJ napisal/-a: 22 Maj 2023, 06:59
darjan napisal/-a: 22 Maj 2023, 06:45
PogoreucJ napisal/-a: 20 Maj 2023, 09:36

Vsa vozila, vseh proizvajalcev bodo vrnitev trabanta. Če si boš kakšnega sploh lahko privoščil pa je vprašanje. Jaz sem prepričan da
Na srečo nas več ne bo, ko bo prišlo do takšnih bedarij...
Pa je ne nameravaš živet max še 10 let.
V planu sicer ni, a nikad se nezna.
Ampak, močno dvomim, da bodo v tako kratki periodi pripeljali zadeve tako daleč.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Gasper »

To kako naj bi bilo kvalitetno pravo usnje je en navaden bullshit, pa ne mi sedaj sanjat da je naravni materila, pa da diha, pa ne vem kaj še. Usnje je prepojeno s kemikalijami, končni proizvod je pa hladen na otip in zelo slabo diha. Kar je problem je to da za umetno usnje ne obstaja nek standard ali brand name ali kaj podobnega, katerega bi folk prepoznal in bil zanj pripravljen plačat več kot za neko povprečno usnje.

Alcantara je že en tak umeten material, ki mu je upelo priti v sam vrh, pričakujem da se bo isto zgodilo za umetno usnje.
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1557
Avto: Muskvič Model E Quattro
767
755

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a mlakar »

Umetno usnje je standard že ohoho cajta. Samo, da se ga sedaj lotevajo malo drugače. Z minimumom umetnega materijala, toliko, da drži skupaj ostalo polnilo, ki je ponavadi rastlinskega bio-eko izvora.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a darjan »

Naj kar imajo umetno usnje in reciklirane materiale, jaz ostajam, tako kot pri pravem steaku, na pravem usnju. Če pa koga pritegne vegi steak, pa ga bo tudi vegi usnje.

So what.
northface
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Imaš prav, zakaj bi se trudil delat vegi steak, če to ni, narediš raje eno okusno vegan mineštro in ji rečeš mineštra.

Isto pri usnju, zakaj za boga bi želel posnemat usnje, meni ima ta material itak same minuse, narediš sintetični material, ki je v vsem boljši od usnja.
warpedone, FV-EV, venuciae30
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Gasper napisal/-a: 22 Maj 2023, 14:33 Imaš prav, zakaj bi se trudil delat vegi steak, če to ni, narediš raje eno okusno vegan mineštro in ji rečeš mineštra.

Isto pri usnju, zakaj za boga bi želel posnemat usnje, meni ima ta material itak same minuse, narediš sintetični material, ki je v vsem boljši od usnja.
Kot sem v neki drugi temi zapisal, folk je sposoben delat primerjave le s sosedovimi izkušnjami, kvečjemu še s svojimi prejšnjimi izkušnjami, zato pa ponudniki rečejo umetno usnje :think:
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model Y”