SunContract

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 72
Kraj: Radenci
Avto: Peugeot e208
165
367

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a LAjCi »

Heroysi napisal/-a:Kar se tiče pa omrežnine pa bo sedaj prihajala vse na eni položnici suncontract. So se dogovorili da lahko obračunavajo da ne prihaja toliko položnic.
Aleluja... Koncno
Moramo obstojeci uporabniki kaj narediti ali bo to samodejno?
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

LAjCi napisal/-a:
Heroysi napisal/-a:Kar se tiče pa omrežnine pa bo sedaj prihajala vse na eni položnici suncontract. So se dogovorili da lahko obračunavajo da ne prihaja toliko položnic.
Aleluja... Koncno
Moramo obstojeci uporabniki kaj narediti ali bo to samodejno?
Vse naj bi bilo samodejno.

Obvestilo z njihove strani:

Obveščamo vas, da boste za gospodinjski in MPO odjem za obdobje od 1.11.2020 dalje prejeli račun, ki bo vključeval tudi znesek
omrežnine. S tem vam bo kot odjemalcu omogočeno plačevanje električne energije in stroškov uporabe omrežja preko skupnega
računa. Zaradi tega pričnejo z dnem 1.11.2020 veljati spremenjeni Splošni pogoji o dobavi električne energije.
Zaradi spremembe imate skladno z določbami Energetskega zakona (EZ-1) pravico odstopiti od pogodbe o dobavi v roku enega
meseca po začetku veljave spremembe, brez odpovednega roka in brez obveznosti plačila pogodbene kazni.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Heroysi napisal/-a: Kar se tiče pa omrežnine pa bo sedaj prihajala vse na eni položnici suncontract. So se dogovorili da lahko obračunavajo da ne prihaja toliko položnic.
Tole ni samo stvar dogovora, ampak je zato zahtevana garancija, ki pa firme/trgovce košta, čeprav opravijo s tem delo pobiranja omrežnine in tveganja neplačil namesto operaterja.
roxx
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 79
Kraj: Topolšica
Avto: KONA 39,2
37
44

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a roxx »

Srečnega in zdravega!

Koliko stane prenos 1MW elektrike na drugo lokacijo. Razmišljamo o SE pri starših in bi viške prenašali na moje stanovanje, kjer se bo polnil EV.
Se splača?

Je že kdo računal?

LpR
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

roxx napisal/-a:Srečnega in zdravega!

Koliko stane prenos 1MW elektrike na drugo lokacijo. Razmišljamo o SE pri starših in bi viške prenašali na moje stanovanje, kjer se bo polnil EV.
Se splača?

Je že kdo računal?

LpR
Ne rabiš kaj dosti računat, poglej na svoj račun za elektriko in plačaš vse ostalo, kar je vezano na kWh razen stroška energije. Tako na uč je manj kot pol stroška energija in ostane nato omrežnina in nekaj drugih stroškov. Bi rekel, da se ti splača prenašat, če imaš viške, da bi pa investiral v SE samo zato, da boš prenašal pa ne.
MIRANRR
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Moj približni izračun.
Če ti ostane cca 2500 MWh, potem se to verjetno iziide. V kolikor bodo pričeli s kakšnimi dodatnimi stroški za omrežja, bo težje za vse, tako kot tiste, ki imajo točno dimenzionirane SE, kot mi, ki bomo prenašali trgovali.
Pri tem je potrebno upoštevati dodatni strošek, ker bom plačal več prispevka zaradi večje moči vsak mesec, da bom lahko proizvedel več na sedanji lokaciji.
Po mojem je ceneje, kot na drugem naslovu izgraditi manjšo SE. Vsak naj oceni vse svoje posebnosti in potem bo lažja odločitev.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
malci
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 19
Kraj: Polhov Gradec
Avto: Fiat Punto electric
12
0

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a malci »

Pozdravlejni!

Ima eno vprašanje. Elektrarno imam pod dimezionirano (oz porabo sem krepko povečal) in mi manjka cca 800kWh. Se še lahko dogovorim, kje jih bom kupil (tržnica?, znanec?) ali je za ta dogovor že prepozno?


lp
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Po mojem ne, če greš na SC, boš tam lahko našel kaj ugodnejšega. Drugače boš pri svojem ponudniku kupil konec leta, ko bo znano koliko ti manjka po ceni, ki jo ima za samooskrbo.
Kaj ti je enostavnejše. Dokup bo vedno, če ne proizvedeš dovolj.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
malci
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 19
Kraj: Polhov Gradec
Avto: Fiat Punto electric
12
0

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a malci »

Ne, saj sem že sedaj pri SunContract.
Sem gledal včeraj ceno za mojo pogodbo in je 0,0648€/kWh. Saj ni ne vem koliko, cca 55€ za 800kWh, a če bi jo kdo na tržnici prodal ceneje bi jo vzel, če je še mogoče sedaj to spremeniti. Oz če jo je mogoče že sedaj rezervirati na tržnici.

lp
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Jaz imam nekaj viška, ki pa ga bom prestavil v naslednje koledarsko leto.

Če se dogovoriš z nekom direktno za prenos, to mislim, da lahko narediš šele takrat, ko bo na portalu objavljeno stanje viškov/manjkov za lani - enkrat marca če se ne motim.

Če pa želiš kar od neznanega ponudnika kupiti na tržnici po trenutni ceni, pa verjetno to narediš lahko takoj - s tem pa nimam še izkušenj, poglej v navodilih kako to gre.
MIRANRR
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ena slabost te tržnice, ki sem jo zaznal pri sedaj drugem obračunskem obdobju.

Iz prvega obdobja sem v lansko prestavil 980kWh. Lani je bila zelo slaba sončna sezona in se je moralo iz omrežja vzeti celo 150kWh energije. Ampak iz lanskega leta sem imel višek, tako da se je to pokrilo.
Ampak.
Sedaj imam še vedno 830kWh viška, katerih pa ne morem prenest, ampak mi "ostanejo" na računu. In bodo tam, dokler spet ne bom imel sezone, kjer bo predelava nižja od potrebe.

Kaj hočem reči...te prenesene enote bi se morale PRVE porabit, potem pa bi se k temu morala prištet proizvodnja, da bi torej lahko vsako leto trgoval oz prenašal viške.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Kolikor sem jaz razumel, najprej porabiš prenesene viške, šele potem letošnjo proizvodnjo - a ni tako?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Meni ne zgleda tako, ker mi kaže "minus" za prenest

Edino! če še meni niso obračunali, ker piše obvestilo, da še niso vsem? čeprav je račun že prišel za 2020
drejc12
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 278
205
204

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a drejc12 »

@darjan
Kar pokliči jih med delovnim časom, zagotovo ti bojo znal odgovorit, kaj se točno pri tebi dogaja.
Sem pa tudi prepričan, da bojo šli v tvojo korist. Sporoči kako se bo obneslo, sem jaz na istem, samo šele od začetka leta pri njih.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Obračuni še zamujajo. Do danes še nisem dobil obračuna od GENi, sem bil lani še pri njih.
Za prejšnje leto še razumem, še ni delovalo daljinsko odčitavanje. Od novembra, ko so mi zamenjali števec odčitki so na "mojeelektro" redno v živo.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Tole sem dobil 15.1.

Količina preseženih kWh, ki jih je v preteklem letu proizvedla vaša elektrarna, bo znana predvidoma v naslednjem tednu. Ko bodo viški na voljo za prenos, boste o aktivaciji prenosa, skupaj z navodili za njihovo razpolaganje, obveščeni na vaš elektronski naslov.

Ostalega pa nič več, torej če prav razumem, še bodo poslali vse glede obračuna in zgleda zamujajo. No...saj lani se je tudi rok za prenos viškov podaljšal do aprila, tako da je še čas.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Tole z viški od lani in pravimstanjem se rešuje vsako leto šele aprila, ali najprej konec marca. Zato ne bit neučakani, počakajmo do takrat. Nima to veze z odčitavanjem števcem, pač pa še z marsičem drugim.
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Matej »

A ni tako, da tisto kar ti lani ni uspelo porabiti se začne koristiti s 1.1.?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Očitno ne, ker:

Received Electricity Surplus
Total received surplus: 986 kWh
Sender e-mail address Amount transferred
xxx
986 kWh
Already Consumed Surplus:  181 kWh
Remaining Surplus for Consumption  805 kWh

Torej leta 2019 sem prenesel 986kWh, torej isti priključek.
Leta 2020 se je pridelalo 11.08 MWh, porabilo pa 11.2 MWh. Predvidevam, da je ta razlika ravno teh 181 kWh.

Kar pomeni, da bo teh 805 vedno ostalo "nekje", če bi recimo od zdaj naprej imel višek vsako leto - ker bom lahko prenašal samo pridelane viške in teh 805 pa ne.

To je potem en bullshit. Oz sebi ne prenašat, raje komu drugemu na tržnici.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Kolikor vem se porabijo najprej stari in sicer od dneva tvojega prenosa na portalu in nato tekoči. Če pozabiš in prenos izvedeš šele konec decembra npr. 25.12. pa izgubiš, ker jih nisi uspel vseh porabiti v zadnjih petih dneh. Sklepam, da ti svoje viške lahko pokuriš v mesecu ali dveh in se ti letos zgenerirajo novi za drugo leto. Problem je edino, če jih nikdar v prihodnosti ne uspeš porabit več kot pridelaš:)
Odgovori

Vrni se na “Splošne debate o EV”