Porsche Mission E - Taycan

Odgovori
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a bvs »

Vodokotlic napisal/-a: 15 Apr 2021, 19:36 Lepo da imamo izbiro. Ampak, ko vidim reakcije ljudi še posebej mladostnikov je za njih Tesla bog. Taycan je pač samo še en hrošč polj poznan eliti in fanom poršejev. Za mene je Taycan hud, da ne bo pomote. Pa še ti bi raje ICE zadevo. Roko na srce tudi Tesla je marsikomu nedosegljiva. Ampak Tesla mi bokj paše.
Saj je Apple tud bog, pol pa Android majstri rihtamo Apple uporabnikom telefone. Pa telefonira isto kot Kitajc za 1/4 cene. Pa še na pult ga sedaj ne moreš v gostilni vržt :D .
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ornk zadeva ne nuca "majstrov" da jo rihtajo, dela.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a bvs »

warpedone napisal/-a: 16 Apr 2021, 08:26 Ornk zadeva ne nuca "majstrov" da jo rihtajo, dela.
REs je: https://www.bloomberg.com/news/articles ... volkswagen
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a matija »

matejmohar napisal/-a: 13 Apr 2021, 10:23
warpedone napisal/-a: 13 Apr 2021, 09:31 https://www.teslarati.com/tesla-model-3 ... racetrack/
I watched the race there. The Taycan was almost as stock and the driver mentioned that after five laps (less than 10 minutes), the power was limited and the maximum speed became 150kph (93mph). The driver also mentioned there was no way to know the battery temperature etc to avoid overheating, and the car was in the limited mode for the rest of the race.
"Športni" avto ... :giggle: :giggle: :giggle:

Ampak ampak ampak .. panelgaps, kvaliteten leder, ...
Ne razumem zakaj se moraš vedno posmehovati drugim znamkam in jih zaničevati, medtem pa vse kar naredi Tesla kuješ v zvezde. Otročje, če mene vprašaš.
Tega na forumu ni bilo pred 4-5 leti, ker smo si vecinoma izmenjevali izkusnje zacetni uporabniki eMobilnosti. Ljudi je verjetno motilo, da o cemer koli je bilo govora, je imela Tesla dalec najboljso resitev, kar je prakticno nevarno za trg, a je trg to sam dopustil. In se danes je v veliki vecini primerov tako. Scasoma ljudi to zacne motiti, ali pa imajo druge interese, tudi ta forum na to ni bil imun, zato so se zaceli pojavljati prispevki v vseh temah, ki pljuvajo cez Tesle brez kakrsnih koli razumnih podlag.

Warpedone pa pocasi kot kapljajo informacije to na piker nacin dozira nazaj na forum. Besed ne spara, zato marsikoga to zmoti. Meni se ne da, zakaj bi se dajal v zobe po nepotrebnem, prepriceval ljudi, itn. Ni efekta, useless, vsak naj zivi in kupuje po svoje. Raje grem na kofe/pir — aja, saj se ne da ;)
DGJ, kavka, Sebastijan, talker2, Stromcek, FV-EV, Epen, m3
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a bvs »

matija napisal/-a: 16 Apr 2021, 09:49
matejmohar napisal/-a: 13 Apr 2021, 10:23
warpedone napisal/-a: 13 Apr 2021, 09:31 https://www.teslarati.com/tesla-model-3 ... racetrack/



"Športni" avto ... :giggle: :giggle: :giggle:

Ampak ampak ampak .. panelgaps, kvaliteten leder, ...
Ne razumem zakaj se moraš vedno posmehovati drugim znamkam in jih zaničevati, medtem pa vse kar naredi Tesla kuješ v zvezde. Otročje, če mene vprašaš.
Tega na forumu ni bilo pred 4-5 leti, ker smo si vecinoma izmenjevali izkusnje zacetni uporabniki eMobilnosti. Ljudi je verjetno motilo, da o cemer koli je bilo govora, je imela Tesla dalec najboljso resitev, kar je prakticno nevarno za trg, a je trg to sam dopustil. In se danes je v veliki vecini primerov tako. Scasoma ljudi to zacne motiti, ali pa imajo druge interese, tudi ta forum na to ni bil imun, zato so se zaceli pojavljati prispevki v vseh temah, ki pljuvajo cez Tesle brez kakrsnih koli razumnih podlag.

Warpedone pa pocasi kot kapljajo informacije to na piker nacin dozira nazaj na forum. Besed ne spara, zato marsikoga to zmoti. Meni se ne da, zakaj bi se dajal v zobe po nepotrebnem, prepriceval ljudi, itn. Ni efekta, useless, vsak naj zivi in kupuje po svoje. Raje grem na kofe/pir — aja, saj se ne da ;)
Predlagam, da ostaneš v Tesla temah. @warpi ni noben problem. Je vsaj malo pestro. Drugače ne bi forum imel nobenega prispevka. Tople vode tukaj pač ni. Je pa tko, vsi smo malo pristranski, čeprav meni za znamko bolj kot ne visi nekam. Sem pa malo patriota in raje kupim EU izdelek, če se le da. Zaradi EU izdelka imaš ti, jaz ali tvoj sosed dohodek.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a matija »

bvs napisal/-a: 16 Apr 2021, 09:51 Predlagam, da ostaneš v Tesla temah. @warpi ni noben problem. Je vsaj malo pestro. Drugače ne bi forum imel nobenega prispevka. Tople vode tukaj pač ni. Je pa tko, vsi smo malo pristranski, čeprav meni za znamko bolj kot ne visi nekam. Sem pa malo patriota in raje kupim EU izdelek, če se le da. Zaradi EU izdelka imaš ti, jaz ali tvoj sosed dohodek.
Sicer na tvoje poste zelo redko repliciram, ker efekta ni, ampak — cemu bi ostal v tesla temah, med drugim sem vozil Taycana in tudi dopisal marsikatero informacijo v to temo, ki bodocemu kupcu doda neko vrednost informacij, tvoji posti imajo redko kaksno uporabno vrednost.

Absolutno se strinjam pa z delom kupovanja EU izdelka, ce se le da. Sam se prav tako drzim tega nacela, ce je le price/performance na mestu.

Do znamk pa ne cutim nobene pripadnosti, lastil sem si korejska vozila, japonska, nemska, francoska in sedaj celo ameriska, kar se mi je zdelo pred desetletjem skoraj nemogoce.
FV-EV
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a bvs »

Lej, vsakdo lahko testira avto. Ali rabimo tebe, da poveš kak se pelje in fila. Mislim, da ne. Testov na Youtube imaš od profičev, ki se samo s tem bavijo polno. Verjemi, da so mnogo bolj uporabni kot tvoji ali moji.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Vsakdo na forum piše z določenim razlogom, če ga ne bi imel, bi bil pač tiho :geek:

Vsak si naj na forumu prebere tisto kar ga zanima, temu je pač to orodje namenjeno. Če te prispevki nekoga ne zanimajo, ga ne bereš in ne repliciraš :geek:

Vsak moj post je toliko uporaben, kolikor bralcev ima, če jih nimam se lahko le vprašam čemu tu zapravljam čas s pisanjem :angel:
prijazen, Stromcek, Sebastijan, Vodokotlic, matija, kt57, Epen, Hanzi
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2425
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
990

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a alfy »

Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Nekoč... ... in danes:
Restricted power issues for Porsche Taycan at EV race series JEVRA
The Taycan did not disappoint in a preliminary race, achieving a remarkable 01’54.882”, almost 1 second ahead of a second placed Model 3. However, the problems started during the first official race after only 20km, as the Taycan’s Restricted Power Mode was triggered and the vehicle automatically slowed down. In subsequent races of the series at Sodegaura and Tsukuba, Gulf Racing were again unable to prevent the Taycan slowing down, leading them to withdraw it from the 4th and 5th races. Overall, the Taycan achieved no better than 5th place, achieved only due to good starting performance.
“The Taycan becomes slower than (the Nissan) Leaf when it enters its restricted power mode. I wish it notified drivers that the mode starts in advance like Tesla cars. We asked Porsche dealers to help us but we have not heard anything from them. Given the situation, there is no point to continue in the series. We might change Taycan back to personal use if we do not get any solutions for racing”.
Vir: https://blog.evsmart.net/english-conten ... ies-jevra/


Ampak še vedno poslušamo kako je "taycan pravi športnik, ki se ne pregreva" ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a Apolon »

warpedone napisal/-a: 01 Sep 2021, 14:01 Nekoč... ... in danes:
Restricted power issues for Porsche Taycan at EV race series JEVRA
The Taycan did not disappoint in a preliminary race, achieving a remarkable 01’54.882”, almost 1 second ahead of a second placed Model 3. However, the problems started during the first official race after only 20km, as the Taycan’s Restricted Power Mode was triggered and the vehicle automatically slowed down. In subsequent races of the series at Sodegaura and Tsukuba, Gulf Racing were again unable to prevent the Taycan slowing down, leading them to withdraw it from the 4th and 5th races. Overall, the Taycan achieved no better than 5th place, achieved only due to good starting performance.
“The Taycan becomes slower than (the Nissan) Leaf when it enters its restricted power mode. I wish it notified drivers that the mode starts in advance like Tesla cars. We asked Porsche dealers to help us but we have not heard anything from them. Given the situation, there is no point to continue in the series. We might change Taycan back to personal use if we do not get any solutions for racing”.
Vir: https://blog.evsmart.net/english-conten ... ies-jevra/


Ampak še vedno poslušamo kako je "taycan pravi športnik, ki se ne pregreva" ...
In zakaj bi dirkal po cesti?
matija
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Še en vpoklic, tak čisto pravi... marš na servis ...

https://www.autoblog.com/2021/10/18/por ... 4l9vHdus-J
Porsche is recalling what appears to be every Taycan sold in the United States so far to address an issue with the automatic emergency braking software that can cause the hazard lights to illuminate when they shouldn't.
Kako že gre ... OTA ne potrebujejo, ker ni napak ...
-- nekdo na forumu EV SVET

:beer:
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a Apolon »

warpedone napisal/-a: 19 Okt 2021, 07:14 Še en vpoklic, tak čisto pravi... marš na servis ...

https://www.autoblog.com/2021/10/18/por ... 4l9vHdus-J
Porsche is recalling what appears to be every Taycan sold in the United States so far to address an issue with the automatic emergency braking software that can cause the hazard lights to illuminate when they shouldn't.
Kako že gre ... OTA ne potrebujejo, ker ni napak ...
-- nekdo na forumu EV SVET

:beer:
Ti si mal ubrisan a?
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2231
1173
395

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a technic »

Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Nepomembno za normalnega človeka
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 413
135
13

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a M3P »

Pomembno pa za Porsche in pr da so spet pred Teslo.
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2231
1173
395

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a technic »

porsche-taycan-production-in-stuttgart-zuffenhausen-plant-100-000th-taycan.jpeg
tilc
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

TDI :love:

Rdeč D in I, torej ima 131 konjev in 6 prestav, če se ne motim.
Ogo
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Porsche Mission E - Taycan

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ampak ta ma avtomatsk menjalnik!
BL_EV, Ogo
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Porsche”