Škoda Enyaq

Odgovori
AndrejP
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 419
116
158

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a AndrejP »

Bobni so top.
C4V4L13R
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 33
Kraj: Novo mesto
Avto: Škoda Citigo iV
66
6

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a C4V4L13R »

Že na voljo za test :clap:
Slika
backslash, Dzun Tao
dunda
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 147
Kraj: Kamnik
Avto: Mazda CX-5
84
163

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a dunda »

Zanimiva zadevica. Test sem napisal na blogu.
DGJ, instrukcije
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Ima kdo tukaj 60 verzijo in lahko pove kaj več?
komplikacija01
Prispevkov: 9
Kraj: Podpeč
Avto: Id
2
0

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a komplikacija01 »

Vozim 60-ko ca. 8.000 km. Če te zanima glede dosega, bi ga bilo seveda lahko več (ampak to velja za vse EV-je). Povprečje imam 18 Kwh/100 km, ga nič ne šparam, vozim kot ICE brez kakšnih izklapljanj klime in podobnega...

Avto vse top, kot mora biti. Stalno imam na strehi prtljažnik za 2 kolesi, ker moj avto nima kljuke. Moči je dovolj, se pa pozna velika masa vozila v kakšnem ovinku. Za po Sloveniji + okoliške države top izbira, za čez celo Evropo se moraš pa malo prilagajat.

Če te zanima kaj konkretno, samo vprašaj.
008
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 42
41
21

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a 008 »

Živjo, mene zanima več o 60ki, glede na porabo bi rekel da je doseg 300km+, a je to po AC ali mesto + periferija?

Napisi prosim kaksna je povp. poraba po AC pri 120kmh

Thx,8
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Simon »

008 napisal/-a: 04 Avg 2021, 17:17 Živjo, mene zanima več o 60ki, glede na porabo bi rekel da je doseg 300km+, a je to po AC ali mesto + periferija?

Napisi prosim kaksna je povp. poraba po AC pri 120kmh

Thx,8
Ni variante 300km po avtocesti, razen če pelješ 90km/h…s 60-ko seveda…
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2063
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Na avtocesti pri 130 meni ni šla poraba pod 22kWh/100km, prej bližje 24.
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Blindek »

hvala za info! Torej realno po AC z vožnjo med 110-130 doseg tam kakih 200-250km?

Sam sem sedaj 95% odločen da vzamem Enyaqa, ampak nisem prepričan, če je 80ka vredna toliko doplačila. Načeloma mi 60 zadošča, dnevno naredim 150-200km, 80% po avtocesti, ne divjam.
Kegelj, Dzun Tao
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1421

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Če ti kaj pomaga, KIA SOUL 2020 64 kWh baterija, prevoženih 241 km, 1 uro in 40 minut, na cilju mi je ostalo okoli 60 km dosega.
Pri višini sta razlike 1 cm, v tem primeru dolžina ni toliko pomembna, Enyaq je nekoliko težji.
Blindek napisal/-a: 04 Avg 2021, 18:40 hvala za info! Torej realno po AC z vožnjo med 110-130 doseg tam kakih 200-250km?

Sam sem sedaj 95% odločen da vzamem Enyaqa, ampak nisem prepričan, če je 80ka vredna toliko doplačila. Načeloma mi 60 zadošča, dnevno naredim 150-200km, 80% po avtocesti, ne divjam.
DGJ, Blindek
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

008 napisal/-a: 04 Avg 2021, 17:17 Živjo, mene zanima več o 60ki, glede na porabo bi rekel da je doseg 300km+, a je to po AC ali mesto + periferija?

Napisi prosim kaksna je povp. poraba po AC pri 120kmh

Thx,8
To o porabi spraševat drugega voznika skorajda nima smisla. To smo se že naučili tu večkrat, da tudi dva nimata enakih izkušenj, ker smo pač različni ljudje. Če že potem moraš natančno definirat hitrost vožnje (pa ne povprečno hitrost, pač pa za celo pot npr 100km) in vrnitev na start, pa temperaturo v tistem času in eventuelno padavine, teža potnikov in blaga, kolesa na strehi...

Primer: Iz prakse ti povem, da npr. s Kono lahko naredim zgolj 250km (pri minusu celo samo 200km), če divjam precej preko 130km/h po avtocesti! Ali pa 1000km, če se peljem s 45km/h. Kako najti sedaj odgovorim :whew: Če rečem 250km, boš rekel slabo, če rečem 1000km boš rekel nemogoče :think:
timo, prgrmr, Ogo, Sebastijan, bvs, pirpy, Dzun Tao
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Kako pa si kaj zadovoljen z Infotainment? Mam trenutno tudi mib3 sistem in nisem ravno navdušen, čeprav je v testnem Enyaqu delalo boljše
komplikacija01
Prispevkov: 9
Kraj: Podpeč
Avto: Id
2
0

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a komplikacija01 »

Najprej še glede porabe: porabo 18kWh/100km imam pri svojih rednih poteh, ki so po tretjinah: mesto/vas - regionalne ceste - avtoceste. pri vožnjah po AC poraba opazno naraste, s kolesi na strehi tudi do 25. Infotainment je na začetku delal top, potem je bil nekaj časa okoli 1.7. popolnoma down, uporabil sem trik z varovalko 19, je bilo v redu. zdaj pa opažam, da mi Apple Music prekinja, ker v buffer ne naloži dovolj glasbe. sem se že precej matral, ampak je še zmeraj isto.
008
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Apple Music ima problem, ker preko Wireless Carplaya poskuša glasbo downloadati preko podatkovne linije od avta... ta pa download zavrača, če nimaš zakupljenih podatkov... potem pa telefon po nekaj časa obupa in uporabi lastne podatke in čez nekaj časa spet poskusi preko avta. Res mi ni jasno, zakaj to počne samo Apple Music, vse ostalo pa lepo deluje preko mobilnih podatkov od telefona. Skratka... če želiš uporabljat Apple Music preko Carplaya, imaš dve možnosti. Prva je ta, da izklopiš WiFi na telefonu in uporabljaš Carplay preko kabla... druga pa ta, da zakupiš podatke v avtu in naprej uporabljaš Wireless Carplay... tretje opcije jaz žal nisem našel. Sam trenutno uporabljam podatke v avtu (prvi GB je brezplačen) in stvar deluje brez prekinjanja.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a pirpy »

FV-EV napisal/-a: 04 Avg 2021, 21:43
008 napisal/-a: 04 Avg 2021, 17:17 Živjo, mene zanima več o 60ki, glede na porabo bi rekel da je doseg 300km+, a je to po AC ali mesto + periferija?

Napisi prosim kaksna je povp. poraba po AC pri 120kmh

Thx,8
To o porabi spraševat drugega voznika skorajda nima smisla. To smo se že naučili tu večkrat, da tudi dva nimata enakih izkušenj, ker smo pač različni ljudje. Če že potem moraš natančno definirat hitrost vožnje (pa ne povprečno hitrost, pač pa za celo pot npr 100km) in vrnitev na start, pa temperaturo v tistem času in eventuelno padavine, teža potnikov in blaga, kolesa na strehi...

Primer: Iz prakse ti povem, da npr. s Kono lahko naredim zgolj 250km (pri minusu celo samo 200km), če divjam precej preko 130km/h po avtocesti! Ali pa 1000km, če se peljem s 45km/h. Kako najti sedaj odgovorim :whew: Če rečem 250km, boš rekel slabo, če rečem 1000km boš rekel nemogoče :think:

Tole me spominja na Top gear , "pri najvišji hitrosti je tank prazen v 15 minutah a ni problema, ker bodo gume fuč po sedmih mnutah" :)
Ogo, FV-EV
komplikacija01
Prispevkov: 9
Kraj: Podpeč
Avto: Id
2
0

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a komplikacija01 »

... druga pa ta, da zakupiš podatke v avtu in naprej uporabljaš Wireless Carplay...

Hvala za pomoč, doslej sem na vse načine izklapljal WLAN v avtu, pač po namigih na tujih forumih.

Prosim te za namig, kako zakupiš podatke v avtu (ker omenjaš prvi giga brezplačno).
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Ali pa probas drugi app? Spotify, Deezer, Tidal?
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

komplikacija01 napisal/-a: 06 Avg 2021, 13:46 ... druga pa ta, da zakupiš podatke v avtu in naprej uporabljaš Wireless Carplay...

Hvala za pomoč, doslej sem na vse načine izklapljal WLAN v avtu, pač po namigih na tujih forumih.

Prosim te za namig, kako zakupiš podatke v avtu (ker omenjaš prvi giga brezplačno).
Jaz sem za test izklopil WiFi na telefonu in tako ugotovil, kje je problem.

Pri mojem ID.3 je v aplikaciji link, ki me preusmeri na spletno stran od cubic telecom, kjer potem narediš račun in aktiviraš paket. Kako je to pri Škodi pa ne bi vedel... sumim, da podobno.

Najbrž bo to pravi link (ampak ne vidim, da bi imeli 1GB brezplačno kot je pri VW): https://skoda.cubictelecom.com/en/
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Sedaj imam 60ko za 2 dni. Včeraj naredil 200km, 80% avtocesta, ostalo mešano. Poraba 19kWh, šparal ga nisem 😅
Danes zjutraj pot do službe 80km, poraba 15kWh ampak po regionalni cesti zaradi zapore.
Sem kar pozitivno presenečen, moči bi lahko blo malo več ampak je načeloma dovolj.
Sam MIB3 sistem je svetlobna leta pred tem kar mam v 2020 Superbu iV. Tukaj dejansko nimam pripomb.
Škoda da ne vidiš polnilne moči v vozili ampak samo v Appu, ampak saj nekaj.
Servisov kolko vidim ni, le pregled na 2 leti.
Skratka, če pridemo cenovno skupaj ga kar vzamem 😁
Dzun Tao
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1421

Re: Škoda Enyaq

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Stisni do 150 ali 160 km/h ali več , pelji vsaj 40 ali 50 km tako pa boš videl kako je z 19kWh če ga ne šparaš. ;)
Blindek napisal/-a: 11 Avg 2021, 06:44 Sedaj imam 60ko za 2 dni. Včeraj naredil 200km, 80% avtocesta, ostalo mešano. Poraba 19kWh, šparal ga nisem 😅
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Enyaq”