Najcenejši ponudnik elektrike

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

CRF napisal/-a:
Febo napisal/-a: Doma imam že pogodbo z dobaviteljem E3 a glej danes berem da je Petrol kupil E3.
Pa ja ne! Če ukinejo E3 NAPREDNI bo treba iskat alternativo... Kdo ima naslednji najnižjo MT?
Vsak s svojo SE

Od včeraj je možen prenos od enega do drugega uporabnika pri Suncontractu, pa se lahko zmeniš. Žal jaz vse pokurim z EV
Matej, CRF
Samoj
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 130
29
12

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Samoj »

Kater paket pa je tako poceni?
To je verjetno cena brez davka..

Kobi1 napisal/-a:
Febo napisal/-a:Nasvet bi prosim:
Že dolga leta sem odjemalec elektrike pri Petrol a trenutna cena elektrike VT 0,08510, MT 0,06045 mi podraži mesečno za cca 50-60€.
Moja zimska poraba je kar konkretna (sedaj ko imamo tudi e avto): VT 885kWh, MT 1752kWh. Doma imam že pogodbo z dobaviteljem E3 a glej danes berem da je Petrol kupil E3.
Katerega dobavitelja bi vi izbrali ob trenutnih cenah in informacijah? Ja vem bo treba razmislit o SE.
Jaz imam trenutno pri geni ceno VT 0,06490 MT 0,03599, ne vem pa če mislijo v kratkem kaj spreminjati
Kobi1
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 74
Kraj: Ljubljana
Avto: Kia Soul EV
98
9

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Kobi1 »

Ja to je brez ddv, osnovni cenik, brez kaksne akcije. Decembrska poceni elektrika, je pila se nekaj% ceneje
Samoj napisal/-a:Kater paket pa je tako poceni?
To je verjetno cena brez davka..

Kobi1 napisal/-a:
Febo napisal/-a:Nasvet bi prosim:
Že dolga leta sem odjemalec elektrike pri Petrol a trenutna cena elektrike VT 0,08510, MT 0,06045 mi podraži mesečno za cca 50-60€.
Moja zimska poraba je kar konkretna (sedaj ko imamo tudi e avto): VT 885kWh, MT 1752kWh. Doma imam že pogodbo z dobaviteljem E3 a glej danes berem da je Petrol kupil E3.
Katerega dobavitelja bi vi izbrali ob trenutnih cenah in informacijah? Ja vem bo treba razmislit o SE.
Jaz imam trenutno pri geni ceno VT 0,06490 MT 0,03599, ne vem pa če mislijo v kratkem kaj spreminjati
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a matija »

Febo napisal/-a:Nasvet bi prosim:
Že dolga leta sem odjemalec elektrike pri Petrol a trenutna cena elektrike VT 0,08510, MT 0,06045 mi podraži mesečno za cca 50-60€.
Moja zimska poraba je kar konkretna (sedaj ko imamo tudi e avto): VT 885kWh, MT 1752kWh. Doma imam že pogodbo z dobaviteljem E3 a glej danes berem da je Petrol kupil E3.
Katerega dobavitelja bi vi izbrali ob trenutnih cenah in informacijah? Ja vem bo treba razmislit o SE.
E3 napredni sem imel v 2018, 0.01€ oni vzamejo, z vsemi dajatvami pa pride slabih 0.06€/kWh. Poglej ce se imajo.
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Argo »

Jaz imam na Petrolu ET= 0,048€ brez DDV - 30% tako da me pride 0,034€/kWh brez DDV

Vse cene in za vsak produkt so diskutable in se da za njih pogajati!! Najlažje pa je če so nekje še zraven in jih pritegne komplet in so zato pripravljeni spustiti ceno.
edi-b
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ta teden je bilo zelo zanimivo dogajanje na trgu energentov.

Cena plina se je potrojila, cena elektrike podvojila, kitajci imajo redukcije celih okrožij in tovarne stojijo, kar bo posledično pomenilo pomanjkanje materijalov po celem svetu ravno v trenutku, ko je povpraševanje zelo visoko. Cene nafte se tudi dvigujejo, premoga enostavni ni.... Aluminij je skočil v nebo, silicij tudi, kar je že podražilo ceno modulov. Sem bil na Intersolarju in ne moreš kupiti nobenega kontejnerja modulov, do konca leta vse razprodano, za drugo leto nihče noče dati cene, ker ne vedo ali bo šlo gor za 10% ali za 50%... skratka prava norišnica. Enako tudi na drugih področjih nas čaka zelo razgibano in ekstremno leto.

Da se vrnem k cenam električne energije, ki so v zadnjem letu na borzi skočile iz 50eur na tudi 330eur za megavat in se po dveh dneh spustile pod 200eur...... V Italiji so čez noč ceno gospodinjstvom dvignili za 30%, pa to še ni konec dviga kot kaže. Pri nas v Sloveniji je eden od cca. 10 dobavteljev električne energije očitno že pred bankrotom, saj je svojim odjemalcem poslal dopis, da naj najdejo v treh dneh drugega ponudnika, sicer ostanejo brez. Si ni zakupil dovolj do konca leta, ker je špekuliral na trenutne cene, ki pa so trenutno podivjale in nima s čim kupiti za svoje odjemalce.

Očitno bo pritisk na cene energije to zimo zelo hud in kdor nima svoje SE in s tem zagotovljene cene za naslednja leta mu bo iz denarnice ušlo kar nekaj denarja. Ponudniki sončnih elektrarn so že pričeli z dvigovanjem cen, nekateri pa imajo toliko dela, da ne podpisujejo več pogodb do nadaljnega, pa tudi ne vedo za koliko bodo lahko kupili materijal čez mesec ali dva. Čakalna doba je pri nekaterih tudi več kot pol leta od nakazila avansa. Tako je trenutno povpraševanje, ker poleg dviga cen materijala tudi ni dovolj monterjev.

Zanimovo bo, kdo bo najcenejši ponudnik električne energije za drugo leto, ker se običajno ceniki in podpisovanje letnih pogodb dogaja konec oktobra in novembra. Podobno bo tudi pri fotovoltaiki.

Sedaj se bo pokazalo kdo je dober na tem trgu :geek:
matija, prijazen
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Simon »

Pomoje smo tik pod vrhom, da se zadeve obrnejo na vseh področjih, ker so cene podivjale in bo povpraševanje prej kot slej upadlo, zato jaz trenutno ne bi norel, ker trenutna situacija na dolgi rok ni vzdržna.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

V tem trenutku je najbolje imeti dolgoročne pogodbe. Sicer lahko na hitro zaslužiš a hkrati nosiš visoko tveganje s kartkoročnimi zadevami. Mal špekuliram, da bi kak kontejner nabavil kot investicijo in module prodajal po novem letu po višji ceni :giggle:
Zadnjič spremenil FV-EV, dne 09 Okt 2021, 12:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Ogo »

> Pri nas v Sloveniji je eden od cca. 10 dobavteljev električne energije očitno že pred bankrotom, saj je svojim odjemalcem poslal dopis, da naj najdejo v treh dneh drugega ponudnika, sicer ostanejo brez.

O katerem ponudniku govorimo?

Drugače so pa podivjane cene surovin in energentov prekuzor velikih recesij. Centralne banke mečejo trilijone denarja iz helikopterja, kar na eni strani futra inflacijo, po drugi strani pa ti triljoni dosežejo v glavnem samo elito, ki se gre razni trejding na borzah - špekulativne nakupe in nabijanje cen.

In ker ima elita omejeno porabo, pride do zrušitev trgov, ker si večina folka dobrin po teh visokih cenah preprosto ne more več privoščit in nehajo kupovat, oz le to konkretno omejijo.
Špekulanti so si pa nabavili reči po visokih cenah, da bi prodali naprej po še višjih, ampak jim zmanjka kupcev po le teh, cene strmoglavijo, špekulanti končajo v stečajih, njih dolgovi pa na plečih davkoplačevalcev ...

Drugače pa je lansko leto v Texasu bilo podobno. Cel kup folka, ki je kupovalo elektriko po trenutnih tržnih cenah. Potem je pa vreme naredilo svoje, cena je pa šla preko 1000 dolarjev na kWh in so v eni noči porabili za celo premoženje elektrike, račun je pa seveda prišel v plačilo ...

Sedaj se bo predvsem videlo, koliko igralcev ima res prave vzvode - dejansko lastništvo proizvodnje elektrike in dolgoročne pogodbe za dobave.

Vsi drugi igralci so pa samo preprodajalci in špekulanti ...
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ogo napisal/-a: 09 Okt 2021, 12:22 > Pri nas v Sloveniji je eden od cca. 10 dobavteljev električne energije očitno že pred bankrotom, saj je svojim odjemalcem poslal dopis, da naj najdejo v treh dneh drugega ponudnika, sicer ostanejo brez.

O katerem ponudniku govorimo?
Elektroprodaja
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Ogo »

OK, ja, mali špekulativni prodajalec.
Nimaš kaj, to ni biznis za male firme. Če nimaš v ozadju nekaj sto mio kapitala, te je hitro konec.
Samo par centov izgube na kWh, pa so tu milijoni v igri.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a bvs »

Ja ja, zeleni ste uničl zadevo. To se zgodi, ko začnejo družboslovci preko moči furat tehniko. Žal nas bodo Rusi streznili: https://live.finance.si/8980755/Bloombe ... a?src=live

Zeleno bo drago, tako drago, da bo večina ljudi ob svečah. Seveda nekateri tega ne bodo čutili. Npr: https://www.delo.si/novice/slovenija/re ... -dodatkov/

P.S. Mogoče bo pa Greta odprla mošnjiček.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Ogo »

No, še en razlog več, da se poveča samo-oskrba z energenti. To žal plin in nafta nista.
Sonce in veter sta pa na dosegu roke. Sploh sonce.

Sem pa od vedno bil proti eko fašizmu tipa zapiranje jederskih elektrarn za vsako ceno, kar se je počelo v DACH regiji.
Nuklearna energija je trenutno naša najbolj zanesljiva nizko-ogljična srednje ročna opcija. Vsaj dokler ne pridemo do preboja pri vodikovi fuziji na eni strani in povečamo samo-oskrbe z obnovljivimi viri iz sonca in vetra na drugi strani.

Drugače pa vsaka energetska kriza prinese tudi svoje prednosti. Odkar je cena nafte raketirala tekom začetka 1970ih, so veliki požrešni avti izumrla vrsta.
Morda bo počasi postalo imet solarne panele na vsaki strehi ter nizko energijsko gradnjo samoumevno. Ker sedaj še ni.

Tudi mnoge firme bi se počasi lahko standardizirale na več dela od doma. Ne da se mečejo Tera Joule-i energije za svaljkanje od doma do službe in nazaj.
Hanzi, crunchy
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2200
Avto: Y RWD, Kona 39
599
1777

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Ogo
https://www.elektro-prodaja.eu/si/pocen ... na-oskrba/
Poglej ceno! 4x visja kot smo jo imeli do sesaj!
Ogo
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a bvs »

Kakšen solar, če ne boš dobil silicija itd. Evropa je brezzobi Tiger, nimamo nič pa grozimo :). To zgleda tako, kot tamal kuža, ki laja name in obenem lula po asfaltu.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Hanzi napisal/-a: 09 Okt 2021, 13:17 Ogo
https://www.elektro-prodaja.eu/si/pocen ... na-oskrba/
Poglej ceno! 4x visja kot smo jo imeli do sesaj!

Seksi. :love:

Nemške cene elektrike.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Ogo napisal/-a: 09 Okt 2021, 13:24
Hanzi napisal/-a: 09 Okt 2021, 13:17 Ogo
https://www.elektro-prodaja.eu/si/pocen ... na-oskrba/
Poglej ceno! 4x visja kot smo jo imeli do sesaj!

Seksi. :love:

Nemške cene elektrike.
Čez eno leto pa bodo še štirikrat višje od teh.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Ogo »

bvs napisal/-a: 09 Okt 2021, 13:18 Kakšen solar, če ne boš dobil silicija itd. Evropa je brezzobi Tiger, nimamo nič pa grozimo :). To zgleda tako, kot tamal kuža, ki laja name in obenem lula po asfaltu.
Silicija je kot peska, dobesedno.
Samo pri nas se kao nič ne splača proizvajat. Pač prihaja shake-up, da se spet bo.
Tudi Dresden je nekoč bil evropska meka za proizvajat čipe, danes ni. Morda pa spet bo. Ni treba, da je vse Made in Taiwan ali pa China.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Apolon napisal/-a: 09 Okt 2021, 13:25
Ogo napisal/-a: 09 Okt 2021, 13:24
Hanzi napisal/-a: 09 Okt 2021, 13:17 Ogo
https://www.elektro-prodaja.eu/si/pocen ... na-oskrba/
Poglej ceno! 4x visja kot smo jo imeli do sesaj!

Seksi. :love:

Nemške cene elektrike.
Čez eno leto pa bodo še štirikrat višje od teh.
Čez eno leto bo spet kolaps cen surovin in energentov. Žal pa tudi gospodarska recesija.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Najcenejši ponudnik elektrike

Odgovor Napisal/-a bvs »

Ogo napisal/-a: 09 Okt 2021, 13:26
bvs napisal/-a: 09 Okt 2021, 13:18 Kakšen solar, če ne boš dobil silicija itd. Evropa je brezzobi Tiger, nimamo nič pa grozimo :). To zgleda tako, kot tamal kuža, ki laja name in obenem lula po asfaltu.
Silicija je kot peska, dobesedno.
Samo pri nas se kao nič ne splača proizvajat. Pač prihaja shake-up, da se spet bo.
Tudi Dresden je nekoč bil evropska meka za proizvajat čipe, danes ni. Morda pa spet bo. Ni treba, da je vse Made in Taiwan ali pa China.
Pozabljaš pa, da rabimo talilnice za železo, aluminij, steklo, ... A bomo peči greli s pomočjo vetra in sonca :giggle: .

Verjetno si Francozi manejo roke, ko bodo Nemcem prodajal zeleno JE energijo.
Zadnjič spremenil bvs, dne 09 Okt 2021, 13:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Splošne debate o EV”